Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy a párom két gyereke egyáltalán nem akar játszani a többi gyerekkel csak velünk?

Figyelt kérdés
A gyerekei 6 és 3 éves lányok. Nemrég kerültek hozzánk. Egyáltalán nem voltak nevelve, az anyjuk soha nem szólt rájuk semmiért sem. Voltunk a napokban egy rendezvényen, rengeteg gyerek volt, mind szépen eljátszott a többivel, de ők csak rajtunk lógtak. Folyamatosan szórakoztatni kell őket, enni sem lehet leülni mert azonnal kezdődik a hiszti ha már 2 perce mást csinálunk. Ráadásul a párom ezt teljesen normálisnak tartja, és nem érti mi a bajom, sőt, ha az egyik gyerek elkezd hisztizni akkor egyből felkapja és babusgatja -ezzel azt az érzést keltve a gyerekben, hogy igaza van, jól csinálja és máskor is így kell ha nem az történik amit ő akar-. Soha nem volt még olyan, hogy valami ne úgy lett volna, ahogy ők akarták. Ha rájuk szólok, hogy nem szabad, akkor csak csodálkoznak, ilyet még soha nem is hallottak, a kicsi nem is tudja mit jelent! A nevükre nem reagálnak egyáltalán, így elmenni se merek velük sehova, mert egész egyszerűen kiugrálnak a kocsi elé, és még szólni se tudok rájuk, mert nem értik meg. Az apjukra sem hallgatnak szinte egyáltalán. Rendszeresen felmásznak a lehető legmagasabb dolgokra, ahonnan lehet már leestek. Szerintetek mit lehetne tenni? Vagy ez normális lenne? Sok gyerekkel vagyok körülvéve, de ilyesmivel még nem találkoztam, nem tudom kezelni ezt a helyzetet, pedig nem vagyok már tini. Úgy érzem lassan megőrülök ha ez így megy tovább. A párom ebben nem partner, mivel ő se érti a problémát, ezért megbeszélni se lehet. Ti mit tennétek a helyemben?
2013. jún. 8. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ugyanez...csak 11,12 évesek.....agyrém.
2013. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Mióta vagytok együtt?Megér a pasi 2 idegen gyereket 24 órában?
2013. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, a legjobb döntés az lenne, ha mindezt, amit nekünk leírtál, elmondanád a párodnak is. A nevelésben közös tényezőn kell lennetek, különben szélsőséges esetben a kapcsolatotok is rámehet. Egyszerűen ülj le a pároddal el, és mondd el neki, hogy te hogyan képzeled a lányok nevelését, és mondja el ő is, hogy neki mik a nézetei. Aztán szépen egyeztetni kell. Ha a párod nem érti a problémát, akkor szépen el kell menni játszótérre, és meg kell kérdezni a kedves párodtól, hogy szerinte elfogadható-e az, hogy a lányok csak a ti nyakatokon lógnak, míg más gyerekek játszanak egymással. Egyszerűen szembesíteni kell a problémával.

Mert szerintem igenis problémát jelent, hogy egy 3 és 6 éves nem tud gyerektársasággal játszani. Még 3 évesen aláírom, lehet, hogy szégyenlős, nem oldódik fel olyan könnyen, de a nagytesókhoz simán szoktak csatlakozni a kicsik. Egy 6 évesnek meg pláne tudnia kell már gyerekközösségben mozognia, kapcsolatot teremtenie a kortársaival.

Azt pedig nem szabad engedni, hogy a hiszti által érvényesítsék az akaratukat. Amit most megengedtek, az lesz később is. Ezt egyébként apukának szemléltetheted egy nagy bevásárlásnál is. Ha rám hallgatsz, még kiprovokálhatsz egy hisztit egy játékosztályon, hadd érezze át apuka a helyzet komolyságát, hogyha enged a párszázas hisztiknek, akkor engedni kell a több ezres követeléseknek is.

Nem irigyellek, nagyon nem egyszerű helyzet. De határozottnak kell lenned, mert az nem állapot, hogy a gyerekek nem hallgatnak a nevükre és egyszerűen nem lehet őket elvinni egy sétára, mert nem tudják mi az, hogy "Nem szabad." Így önmagukra is veszélyesek és másnak is kárt okozhatnak.

2013. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3 éves amúgy is nehéz korszak, de a 6 évesre már nincs mentség, ez tényleg a nevelés hiánya.

Úgy, hogy a párod nem partner, nem látja, hogy tényleg gond van, nagyon megnehezíti a jövőtöket.

A helyedben érdemes lenne elgondolkodni, hogy te akarsz-e sajátot, a párod akar-e (lehet, hogy most már elég neki a 2 saját nevelése).. Ha ebben nem egyeztek, ráadásul látod is, hogy nem épp olyan apa, aki nevel, meg kellene gondolnod, hogy érdemes-e vele tovább együtt lenni.

2013. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajátot egyelőre biztosan nem szeretnénk, én egyébként sem vágytam soha gyerekre, most meg úgy vagyok vele, hogy amíg ők kicsik addig semmiképp sem.

Ha elmegyünk együtt bevásárolni, akkor bármit megkaphatnak amit kérnek, úgyhogy ez nem jön be. Játékokkal nem játszanak szinte egyáltalán, nem is vágynak rá (ami van, azokkal is csak azt játsszák, hogy kiborítják a szobájuk közepére és mi felnőttek meg összeszedjük; ha nem szednénk akkor örökre ott maradna), édesség meg nincs olyan drága amire azt mondaná a párom, hogy nem vesszük meg. Egyébként sem esznek mást csak édességet. Kipróbáltam, hogy 2 napig nem adtam nekik hülyeségeket, csak rendes ételt, egy falatot sem ettek. A kicsi enne, de mivel látja, hogy a nagy nem eszik ezért ő sem. De még pizzát, hamburgert meg ilyesmiket se, amiket elvileg szeretnek a gyerekek. Most például aludni kellene már nekik, én ülök a gép előtt, ők üvöltenek, hogy milky way csokit akarnak enni. Másmilyen van itthon, az nem jó. Dolgoznom kellene (számítógépen dolgozom)de egyszerűen nem tudok arra koncentrálni.

Végső elkeseredésemben írtam már ide, és mert úgy érzem, hogy senki nem ért meg. A páromra mindig számíthattam, akármi baj is volt, de ebben nem tud nekem segíteni. Nem hagynám el soha mert nagyon szeretjük egymást, de így is volt már olyan, hogy elmentem 3 napra, nagyon hiányoztunk egymásnak, visszajöttem de nem értette akkor se, hogy mi a baj, hiába próbáltam elmagyarázni...szerinte minden gyerek ilyen. Még azt elfelejtettem, hogy szerintetek az normális, hogy a 3 éves egy szót sem tud mondani? Egyáltalán nem beszél, nem is próbál. De bocsánat, azt az egy szót mondja, hogy NEM.

2013. jún. 8. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Oviban mondanak valamit?
2013. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy az oviban mit mondanak, mert még soha nem voltam bent, a párom megy értük. (Írtam is, hogy nemrég kerültek hozzánk.)
2013. jún. 8. 21:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg beszélni kellene az óvónőkkel, mert ha ők is jelzik a problémát, akkor nem ártana a párodnak komolyan venni. De sajnos láttam már olyat, hogy a szülő szerint mindenki hülye volt, a többi szülő is aki panaszkodott, az óvónők meg alkalmatlanok, de az ő prüntyőkéje az tökéletes...


Ha viszont az oviban minden rendben velük, akkor ez nektek szól.

Én a helyedben komolyan megbeszélném a párommal, de úgy, hogy nem kutyafuttában a vacsora után de az esti film előtt, hanem legalább 1-2 órát rászánva.. Megpróbálnám megértetni vele, hogy ez nem normális helyzet, különösen a nagy esetében. Ha nem érti meg, akkor megemlíteném, hogy nem tudom garantálni, hogy sokáig bírom egy ilyen helyzetben.

2013. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Saját tapasztalat:MENEKÜLJ!!!!!!!!A pasik ugysem tudnak következetesen gyereket nevelni,mindig a nőre hárul a feladat (tisztelet a kivételnek)Költözz el,járjatok össze,de most megmondom ez igy nem fog müködni.
2013. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyan ebben a cipoben vagyok. Paromnak van egy 4eves fia.. Talan osztol vegre megy oviba, eddig anyukat nem erdekelte.. Kezelhetetlen, nem tud onalloan oltozni, enni pl kanallal, poharbol inni... Pelusrol most szoktatuk le nem reg.. Beszede erthetetlen, nem tud mondokat...anyukanak lett uj gyerkoce az is mar masfel eves... Jatszira eletebe nem vitte ki, minek azt?! Csak a buli szamit neki minden 7vegen... Gyereknek mi veszunk ruhakat, cipoket o vigan raad tobb szammal nagyobb cipot... 60ezres gytartasbol nem megy neki... Most ezt leakartuk csokkenteni(mert ez felajanlott osszeg volt es nem kolt a gyerekre, nem megy bele mert neki kell a penz.... Igy megyunk birosagra es valoszinu magunkhoz vesszuk... Nem egyszeru ez a helyzet kedves kerdezo... Mi is sokat veszekedtunk a kisfiu miatt... Kapd el az urad grabancat es nyisd fel a szemet, ha hajthatatlan akkor lepj... Felorol ez a dolog hosszutavon... Nekem szerencsem volt parom anyukaja mellettem allt, mert o is latja nem ilyen egy 4eves gyerek....kitartast...
2013. jún. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!