Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 éves fiam nem tud aludni...

9 éves fiam nem tud aludni este. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Éjszaka ha bemegyek hozzá megnézni azt veszem észre hogy ébren van még mindig. Éjfél környékén is előfordul, van hogy arra kelek hogy hallom nyitott ajtónál hogy mocorog. Egyszer hajnalban mentem be és még ébren volt el se hittem azt hittem én ébresztettem fel de nem magától fent volt. Nem mindig de gyakran előfordul. Sokat faggatom hogy miért nem tud aludni de nem mond semmit. Azt mondja egyszerűen nem tud mert magától felkel de én attól tartok fél valamitől. Lámpája van. Velünk pedig nem is akar aludni. Iskolában pedig panaszkodnak rá a tanárok, azt mondták volt hogy elaludt órán. Napközben itthon is előfordul hogy elalszik, nem olyan mint szokott pár hónapja, nincs annyira kedve a dolgokhoz mint szokott mert fáradt. Vigyem el gyerekpszichológushoz? Vagy mit csináljak vele?
2017. dec. 25. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát, vagy te kiszeded belőle, hogy mi történt vele, mi izgatta fel, vagy a pszichológusnak hátha sikerül. Nem zaklatják a társai? A családi élet rendben van? Változás nem történt?
2017. dec. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Elalvás előtt nem éri sok inger? Az is lehet a gond vagy az iskolai stressz.

Fiam baba korától éjjeli bagoly, komolyan megszenvedtünk mire 22:00ra képes volt elaludni.

Amíg pici volt semmi fény nem volt,.zaj sem. Most 10 éves alvás előtt 1 órával nincs telo, tv, xbox stb. Vacsizik letusol csendben homályban elalszik. Számoljon el magában, képzeljen el egy történetett ezek is nyugtatóak.

2017. dec. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Próbáld meg rávenni, hogy olvasson elalvás előtt, szerintem nagyon álmosító. Főleg, ha nem szeret olvasni, akkor megunyja és elfárad.

Én nagyon nehéz alvó vagyok és voltam mindig is(18). Talán a 10. szülinapom előtt minden este úgy éreztem, hogy fáj a szivem, azért nem mertem elaludni, mert féltem, hogy nem kellek fel többet.

Nekem az éjszakai szemfedő vált be, nincs lehetőségem rá, hogy órákig a plafont bámuljam és hülyeségeken agyaljak.

2017. dec. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Sport, friss levegőn mozgás.
2017. dec. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Talán első dologként azt deríteném ki, hogy nem játszik-e esetleg a takaró alatt. Telefonja, egyéb digitális eszköze nem tudom, hogy van-e, de amúgy is jót tesz, ha nem egy szobában alszik velük, illetve ha kikapcsolja éjszakára.

Második dologként jó lenne egy elbeszélgetés,a szorongás okainak feltárására, már ha valóban szorongás miatt nem alszik. Javaslom az esti mese (nem tévés mese), felolvasás, -még jobb lehet a fejből mesélés- szertartásának bevezetését. A gyerek fejlődésére nagyon sok egyéb szempontból is rendkívül kedvezően hat amellett, hogy lesz egy fix ideje, amíg a szülők vele foglalkoznak, úgy, hogy közben már pihen. Ilyenkor lesz alkalma beszélgetni, kérdezni is a szüleitől. Rá tud hangolódni az elalvásra. Fejleszti a fantáziáját, képi képzelőerejét a mesehallgatáskor.

2017. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Melatonin spraynek nézz utána.
2017. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Vidd el orvoshoz kivizsgálásra, nézesd meg a pajzsmirigyét is.
2017. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vidd le birkózni,vagy valami rendes sportot amiben el is fárad!Nem foci meg ilyesmi.Persze ha szeretnfocizni akkor oda.De bozonyos gyerekeknek nem elég csak focizni.
2018. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!