Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orrspray terhesség alatt?...

Orrspray terhesség alatt? Hiába olvasgatok nem találok választ arra hogy miert nem szabad használni? Ártalmas a babára ha este és reggel 1-1-et fújok? Nem tudok sem aludni sem enni sem inni annyira durván el van dugulva az orrom.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
Mert érösszehúzó hatása van. A keringéssel eljut a méhlepényhez és rontja a baba vérellátását.
2017. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Tengervizes orrspray megengedett, erre rásegíthetsz kamillás gőzöléssel. A benne lévő hatóanyag károsíthatja a magzatot. Én is benne voltam 5 napig alig kaptam levegőt, de rendbe jöttem mindenféle gyógyszer nélkül.
2017. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 8. 14:06
 4/19 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első válaszoló írja. Vagyis most a csapból is ez folyik. De! Nekem arcüreggyulladásom lett 14 hetes terhesen. Levegőt alig kaptam. Háziorvos, nőgyógyász és védőnő tanácsát kikértem. Ha hébe-hóba fújsz 1-1-et Xilomare vagy Nasivin 0,25-ös( ez gyerekeknek való 1-6 éves korig) orrsprayt, attól az égvilágon semmi baj nem lesz. Mindenki azt mondta, hogy rosszabb a babáknak, ha szenvedünk és nem tudsz még pihenni sem rendesen. Persze próbáltam sima tengervizeset is, nekem nem használt.
2017. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem úgy van ahogy az első válaszoló írja.HELYI érösszehúzó hatása van.Nem jut el a keringésbe.Plána nem a méhlepényig.Ez persze nem jelenti azt hogy esztelenül kell használni.De nagyon durva esetekben nem árt ha mértékkel használod.
2017. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Helyi hatású, de azért nem lehet használni, mert nem vizsgálták a hatásait terhes nőkre vonatkozóan, tehát nem tudják, van-e mellékhatás, és ha van, akkor mi. Lehet, hogy nincs, de lehet, hogy nagy gebaszt okoz.

De úgy tudom, van olyan, amit lehet használni, de receptes. A házidokid tud segíteni, felírja. A tengervizes nekem se használt, még terhesség előtt próbáltam, pénzkidobás megfázásra is meg allergiára is.

2017. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én használtam orrsprayt előző terhességem második felében végig allergia miatt.Igaz csak este fújtam egyszer.Teljesen egészséges a kislányom.Már három éves.
2017. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Most aztán jól össze zavarodtam 😁 minden félét próbáltam már,gyógynövényes, 4000ft-os,tengervizes,semmi nem használ csak a sima recept nélküli.Orvos is irt fel az sem vált be sajnos :/ napközben még csak-csak el kinlodok de éjszaka nem tudok aludni,nem akarom elhinni hogy anyuka pusztuljon el mert már ezt sem lehet használni....gyógyszert rendben van hogy ne,de hogy már ezt sem?!Tanácstalan vagyok mert a világért sem ártanék a babámnak de hát megfulladni sem kéne :)
2017. ápr. 8. 14:55
 9/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Itt egyértelmű választ nem fogsz kapni mert mindenkinek más a véleménye.Szerintem ha csak éjszakára használod nem lesz gond. Az legalább olyan ártalmas a babának ha az anyukaja szenved.Szerintem.
2017. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Esetleg első körben tényleg próbáld ki a nasivin gyerek változatat (1-6 évig).Hátha már az is segít.
2017. ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!