Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy olyan viselkedészavaros gyereknek aki nem tud együttműködni társaival?

Figyelt kérdés

2018. jan. 30. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Elmenni vele nevelési tanácsadóba és/vagy pszichológushoz!
2018. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Gyógypedagógus
2018. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Az előbbiek mellett konkrétumok:

- kiszámítható, nagyon következetes nevelés:

- rengeteg jutalmazás, dicséret a pozitív magatartásformák megerősítése: nem ügyes voltál, hanem konkrét megerősítés pl. nagyon kedvesen kérted el a játékot.

- próbáljunk meg asszisztálni a konfliktushelyzetekben (mutassuk meg, hogyan kezelje a konfliktust)

Rengeteg függ attól, milyen korú a gyerek, sajnos leginkább a 3-7 éves korban lehet intenzíven fejleszteni a magatartásproblémás gyerekeket, ha eddig nem foglalkoztak vele ilyen téren, akkor már csak kármentés van.

2018. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 eapo sztrof válasza:

A "viselkedészavar" elég pontatlan diagnózis, mivel gyakran idesorolják azokat a gyerekeket is, kik csupán nem kapnak elég szeretetet, nincsenek meg a kellő erőforrásai képességei kibontakoztatásához, un-impulzív, vagy túl impulzív környezetben élnek, vagy méreganyagok (dohányfüst, vegyszerek) és előnytelen táplálkozás hatására szó szerint "rosszul érzik magukat a bőrükben" stb..


Tehát először a diagnózist kellene pontosítani és azután lépni.


Pl én sem tudtam együttműködni senkivel, míg 28 évesen meg nem találtam azokat az embereket kik végre megértenek, elfogadnak olyannak amilyen vagyok és értékelik tetteimet.. Sem szüleim, sem csoporttársaim nem voltak erre képesek.


Tehát általában a gyerekkel nincs semmi gond, a környezet elvárásai abszurdak.

2018. febr. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztem meg a gyerekkel is lehet gond,az más kérdés ,hogy esetleg a környezet,meg a történések szenvedő alanya.
2018. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon régen,a kőkorban amikor még kicsi voltam akkor mi gyerekek oldottuk meg.
2018. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!