Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kissé hiperaktiv figyelem és...

Kissé hiperaktiv figyelem és viselkedészavaros kisfiamat fejlesztőbe vigyem, vagy sportolni?

Figyelt kérdés
jövő ősszel megy suliba,szeretném ha addigra javulna a helyzet. nagyon okos,intelligens,de folyton pörög. iskola előkészitőre biztosan viszem külön is,de előtte vigyem valahová vagy elég lenne ha sportolni menne? itt taekwondo van,amiről azt irják fejleszti a figyelmet,fegyelmet,mozgást stb
2013. márc. 22. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább az úszást javaslom. És a tornát amit a fejlesztőben írnak ki.
2013. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tsmt-t csináljuk, a vizet nem szereti...
2013. márc. 22. 10:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom küzdősportra nem vinném viselkedészavaros gyerekemet. Nem tudom miért, valahol nem bízok benne, hogy maximális megértené és fegyelmezetten alkalmazná oktatáson kívül. De lehet én gondolom rosszul.De szerintem erről jobban tudna nyilatkozni pl a TSMT terapeutátok. Ő azért már jól ismeri a gyereket. Rá hallgatnék. Ha azt mondja tekwando megfelelő akkor elvinném.

Sport mindenképpen kell egy pörgős gyereknek. Nem csak az energia levezetés miatt hanem ezek a gyerekek általában önbizalom hiányosak és jót tesz nekik a sportban való sikerélmény. Nekem mindegyik szakember ezt monda. És ezt tapasztalom apránként.

Viszont iskolaelőkészítőre nem fogom vinni. Ráér majd ott tanulni amikor kötelező lesz neki. Addig a torna és az energialevezetés hozza az eredményeket. Én így gondolom, legalábbis mi így csináljuk.

De ezt mindenképp szakemberre bíznám, hiszek nekik amikor ilyen döntésekben segítenek.

2013. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nálunk van az oviban bírkózás, de minden óvónéni lebeszélt róla és a gyógypedagógusunk is, mert azt mondták sok kudarc érné. Kicsi , vékonyka, a legkisebb gyerek is minimum 6 kilóval több nála, folyton legyűrnék már a test mérete miatt.
2013. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősnek a néptánc segített.
2013. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem használ a TSMT?


Nekünk nagyon használt. Az én fiam is figyelem problémákkal küzdött, és eléggé "zsizsik" volt. Meg jár fitnesz aerobikra, és focira. Már nincs vele probléma az oviban, nem panaszkodnak az utóbbi időben az óvónők sem.

2013. márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a mozgásigénye olyan nagy h bár a tsmt sok mindenben segitett,az energiáját képtelenség lekötni. reggel 7től este 9ig van fent. ezért is gondolkodunk h mit sportoljon. itt ez van,úszás ugye kilőve. néptánc szeptemberben indul. foci nem érdekli. férjem aikidozik,az jó lenne de az csak 7 évetől van. ő aikidozok vele azt szereti,de itthon annyi minden érdekli,h hamar elkezd mást csinálni. talán közösségben.. gyógypedagógus szerint nem létszükséglet h mást is mozogjon,de sztem használna neki.. szóval tanácstalanok vagyunk.. lehet megkérdezem az edzőt,meg olyan edzőket akik a környékenm bármilyen sportban edzenek kicsiket. az jó ötlet szerintetek?
2013. márc. 22. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes épp egy gyógypedagógus hozzáállása. Én elég sok szakemberrel beszéltem és mind azt mondta sport sport sport. Ezért kezdet már 3 évesen. Mert ugye a gondok már kicsi korában kezdődtek, habár akkor nyilvánvalóan csak "diagnózis elképzelésük" volt. Fontos, hogy olyan sport legyen ahol egyénileg sokat van dícsérve. Ezért talán nem a legjobb a foci. Nálunk legalábbis. De ez gondolom gyerekfüggő.

Szerintem valahol te is érzed hogy jót tenne e neki a küzdősport avagy nem. Úgyis ismered a fiad. És az ösztöneid nem csalnak. Ez biztos. Ezért merem én kijelenteni, hogy az én fiam nem járhat ilyenre, mert ismerem. Hiszem, hogy jó döntést hozol Persze jobb ha szakember is segít, de hidd el, engem is csak megerősítettek a döntésben.

Nem rossz ötlet az oktatókat megkérdezni. Miért ne? Régen én is ezt tettem. Muszáj volt ugye elmondani az oktatónak hogy mi a helyzet és mit szól hozzá.

2013. márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkorunkban reggeltől estig játszottunk a mezőn, erdőn, mindenfelé, fára másztunk, versenyt futottunk, meg nem álltunk egész nap.


A mai tokba zárt gyerekek nem hiperaktivak, hanem kalodában vannak, nincs meg az életterük.


Hiperaktiv gyerek nincs, csak urbánus életforma.

2013. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!