Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szakértőibe hogyan készüljünk?

Szakértőibe hogyan készüljünk?

Figyelt kérdés
Elsős fiam jó magaviseletű,jól tanul, viszont kissé zárkózott, tanító néni szerint felé sem nyílik meg. Egy barátja van és ez probléma....Szakértői bizottság elé kényszerítenek minket, a kérdésem az lenne mire készüljünk? Azt tudom iq vizsgálat lesz, de vajon ekkora gyereknek milyen kérdéseket tudnak feltenni? Neten semmi konkrétumot nem találtam. Köszönöm.

2018. febr. 1. 14:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Semmivel. Ha betanítod valamire, hogy mit kell mondania fals eredményt fogsz kapni.
2018. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Feladat helyzetre szeretném felkészíteni..
2018. febr. 1. 14:43
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Beszélgetni és játszani fognak vele. Ha valamit nem akar megcsinálni nem fogják erőltetni.
2018. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
De nem kell felkészíteni.
2018. febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hittem feladatokat kell megoldani, nem vagyok képben abszolut.
2018. febr. 1. 15:01
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Persze, hogy lesznek feladatok játékos formában.


Akkor kap az ember fals eredményt, ha még az életben nem látott olyan játékot a gyerek.


Ha egy 2 évesnek kimaradt az életéből az a torony, aminél a legkisebb karika van felül, vagy még sosem látott pl formabedobót, nem biztos, hogy tudja, hogy mit kezdjen vele, és akkor jön a "nem rendeltetésszerűen játszik a játékokkal", ha mondjuk a teáskészletet nem pakolja ki és nem tölt bele a kannával, vagy mondjuk a lyukas karikákat az ujjára húzza ahelyett, hogy a rúdra pakolgatná őket. Én csak ezért vettem játék teáskészletet és otthonra kancsót, mert amúgy lábasban főzöm a teát és merőkanállal merem ki, a gyerek azt a szót sem ismerte, hogy csésze vagy kanna/kancsó és nem is látott még hasonlót.


Ezek a kora gyermekkori dolgok, a környezet, ahonnan jött a gyerek rengeteget számít akár egy iq mérésnél is, felnőtteknél szintén így van. Olyanra próbálják a mérès során a játékokat/feladatokat alakítani, mint az a környezet, amiben az ember szocializálódott.


Nem véletlen állítanak össze olyan játékos feladatokat, amiket nagy valószínűséggel látott már a gyerek a környezetében, különben nem lenne kiindulási alapuk, hogy mihez viszonyítsanak.


Iskolásoknál nem tudom mi megy, de biztos rajzoltatnak majd vele fát, vagy mondjuk embert az esőben, családi rajzot, és kötetlen rajzolás is lehet.


Igazából nem nagy dolog, ha valóban csak annyi gond van, hogy nem barátkozik könnyen, nem hiszem, hogy lenne iq mérés..


Az én kisebb gyerekemmel voltunk bent 40 percet, nem is volt bent asztal meg rajzlap a számára, a földön ültek, levehetett pár plüsst, volt egy emberes kirakós mágnestábla, és a helyére kellett raknia a testrészeket.


Aztán "megállapították", hogy normál intelligenciájú, így szerepel a papíron, nem mérték semmilyen teszttel. Nem tudom, hogy ez csak 4 éves kor alatt van így, vagy nagyobbaknál is. Lehet, ha kifejezetten erre élezik ki a vizsgálatot, mert a pedagógusi véleményen arra gyanakodnak, hogy sérült az értelme, akkor biztos megnézik rendes teszttel(ilyeneket a neten ki fog dobni, ha begooglezod, hogy gyerekek iq mérése).


Beszélgetni fognak veled is, szerintem semmit nem fogtok kapni, talán csak egy btmnes kódot, ami nem jelent semmi vészeset. Túlságosan fel van fújva az egész.


Egy fát azért rajzoltathatnál vele, hogy lásd, mire számíthatsz. Bár gondolom minden nap látod a rajzait, szóval meglepétésként nem érhet, hogy miket és hogyan rajzol.

2018. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Felkészíteni nem kell a gyermeket, maximum annyiban kell rákészülni, hogy valószínűleg elég sokáig tart, pláne első alkalommal. Több szakember vizsgálja a gyereket, egymás után, feltehetőleg szünetekkel. Javarészt beszélgetnek majd vele és a korának megfelelő teszteket végeznek el, ez semmiféle rákészülést nem igényel. Változó az intervallum, de jobb úgy indulni, hogy órákig is eltarthat, a maximum idő, amit mi ott töltöttünk várakozásokkal és a vizsgálatok között eltelt szünetekkel eddig 3 és fél óra volt. Nem tudom hova mentek, van ahol akad felszereltebb játszó/várószoba, de azért legyen nálatok olyan játék, amivel elfoglalja magát, illetve enni és innivaló, ha mégis elhúzódna. Meg fognak kérdezni téged, és mivel még kicsi, továbbá ez az első alkalom, a vizsgálatokra bemehetsz vele, meg eleve el fognak beszélgetni veled is. Kiértékelik és javaslatot tesznek, amit szintén átbeszélnek a szülővel, kapsz egy előzetes szakvéleményt, ezt eleve aláírod, akkor van lehetőséged elfogadni, illetve más opciók, ha nem értesz egyet, a részletes eredményt később fogják postázni az iskolának, neked és a jegyzőnek. Az esetlegesen szükséges fejlesztések óraszámát, szakirányát határozzák majd meg, a felmentésekről, egyebekről döntenek, ha kell, illetve hogy szükséges-e felülvizsgálat és ha igen mikor, melyik nevelési évben. Nem kell tartanod tőle, a gyereknek meg elég annyit elmondani, hogy beszélgetni, játszani és játékos feladatokat fognak vele végezni, viselkedjen úgy ahogy szokott, azért van erre szükség, hogy segíthessenek az iskolában neki még jobban tanulni és érezni magát. A lényeg, hogy nyugodt legyen, ne izguljon feleslegesen.
2018. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pont az nézik, hogy mennyire spontán a gyerek. Nem bemagolt válaszokra kíváncsiak, hanem pl. arra, hogy tud-e 30 percet figyelni valamire. Ha nem, akkor még nem iskolaérett. Ha nem tud egy helyben maradni, egyszerűbb utasításokat végrehajtani, akkor még nem iskolaérett. Ha nem tud elszámolni 20-ig, ha nem tudja a rokoni viszonyokat értelmezni (pl. nagymama, testvér), akkor éretlen. Ha nem szobatiszta fullosan, akkor még nincs helye az iskolában. Ez a teszt nem akar rosszat a gyermeknek sem a szülőnek. Egy iskolaéretlen gyermek csak kínlódik az iskolában, eleve kudarcra van ítélve. Ha még marad egy évet gyermek az óvodában az nem kudarc, ne így fogd fel. ÉS végül gondolj arra, hogy mindenki jót akar, a szakértők felkészültek, több ezer gyermeket láttak és vizsgáltak már, amíg te csak a sajátodból vagy felkészülve. A tanár, a pedagógus nem ellenség és ne is sulykold a gyermeknek ezt.
2018. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Nem iskolaérettségi vizsgálat lesz, de ettől függetlenülvtényleg a gyetek spontán reakcióira kiváncsiak.
2018. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Tanulással nincs gond, mindenből 85-100%-os felmérői vannak. Tanító nénink abban látja a problémát hogy szabadidőben szívesebben rajzol mint hogy a többiekkel játszana, egy fontos barátja van,többiekkel "csak" beszélget. Érzelmeit nem mindig mutatja ki, felnőttek felé nem nyit. Előtte soha nem volt ilyen....igaz, ez kb 2 hete megváltozott, kezd megnyílni, vannak élményei, iskola után osztálytársaival játszik az udvaron. De a kérelem már be van adva a szakértőibe, egy olyan jellemzéssel ami számomra teljesen valótlan de ez senkit nem érdekel. Sajnálom hogy egy nehezebb időszakot, életéből az a két hónap van kiemelve ami se előtte se a mostanra nem jellemző. És mint szülő, nekem van a legkevesebb beleszólásom....!!!
2018. febr. 2. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!