Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szakértőibe hogyan készüljünk?

Szakértőibe hogyan készüljünk?

Figyelt kérdés
Elsős fiam jó magaviseletű,jól tanul, viszont kissé zárkózott, tanító néni szerint felé sem nyílik meg. Egy barátja van és ez probléma....Szakértői bizottság elé kényszerítenek minket, a kérdésem az lenne mire készüljünk? Azt tudom iq vizsgálat lesz, de vajon ekkora gyereknek milyen kérdéseket tudnak feltenni? Neten semmi konkrétumot nem találtam. Köszönöm.

2018. febr. 1. 14:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Neked is alá kellett írni a papírr. Ha nincs baja akkor miért aggódsz?
2018. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Biztos hogy szakértői vizsgálatra utalták be, nem pedig nevelési tanácsadásra? Mindkettő a Pedagógiai Szakszolgálatnál történik, ugyanazok az emberek végzik, de más a célja és az eljárásrendje is. Az ilyen "túl zárkózott, nem barátkozik, de egyébként nincs vele probléma" gyerekeknél semmi nem indololja a szakértői vizsgálatot. Fel se merül a tanulási vagy magatartási nehézség, esetleg sajátos nevelési igény, aminek a megállapítására vagy kizárására ez a vizsgálat való. Hacsak nem autizmusra gyanakszik a tanító...

Egyébként a vizsgálati kérelmet a szülőnek is alá kell írnia, és a saját megjegyzéseivel kiegészítheti a tanítói véleményt. Az se nagy baj, ha akkor nem írtál bele semmit, veled is hosszan el fognak beszélgetni, elmondhatsz mindent, amit fontosnak tartasz.

Még az is megtörténhet, hogy a szakszolgálat a beutaló alapján egyeztet az iskolával, és javasolja, hogy vonják vissza a szakértői vizsgálat iránti kérelmet, mert ebben az esetben inkább pszichológiai tanácsadásra lenne szükség.

Ha mégis lezajlik a vizsgálat, a gyerek remélhetőleg annyit él majd meg belőle, hogy egy nap nem kellett iskolába mennie, kedves nénikkel/bácsikkal sok feladatot csinált és játszott, rendkívül ügyes volt, mindenki megdicsérte. Kaptok egy szakvéleményt arról, hogy a gyermeknél a tanulási, beilleszkedési és magatartási nehézséget kizárták, leírják hogy az értelmi képességei átlagos sáv alsó/ középső/felső harmadába esnek, egyenletes vagy szórt a képességstruktúrája és utóbbi esetben mik a gyengébb és a jobban fejlett területek.

Szükség esetén javasolnak valami beavatkozást. Pl. iskolapszichlógus kísérje figyelemmel, kapjon fejlesztést valamilyen részképességterületen, stb.

2018. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nevelési tanácsadóba kell mennünk. A jellemzés teljesen ráillik egy autista gyermekre. Soha nem volt olyan mint amilyennek jellemezték. Oviba egyszer sem szóltak hogy gond lenne. Neki több időre volt szükség hogy beilleszkedjen ezek szerint. De! Ez is változott pozitív irányban, már vannak élményei, barátai. Ez egy átmeneti időszak lehetett és nagyon fáj hogy az alapján lett megítélve a gyerek.
2018. febr. 3. 20:36
 14/19 A kérdező kommentje:
Szakértői vélemény iránti kérelem. Az van a papíron
2018. febr. 3. 20:39
 15/19 A kérdező kommentje:
Természetesen én is leírtam a véleményemet. Iskola előtt jártunk iskolaelőkészítő foglalozásra, ott gyógypedagógus mérte fel és foglalkozott a gyerekekkel. Semmi nem indokolta h oda járjunk, én szerettem volna. Ő is írt egy pedagógiai jellemzést a fiamról ami teljesen pozitív mind a képességei mind a magatartása és a viselkedése. Ő értetlenül àll ezek előtt.
2018. febr. 3. 20:45
 16/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzá szóló! Írhatok privátot?
2018. febr. 3. 20:58
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs gond a gyerekkel akkor nincs min aggódnod.
2018. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Megvolt a pszihológiai vizsgálat. Egy átfogó képesség vizsgálatot végeztek, aminek az eredménye kicsivel átlag feletti. Iq 104. Vizsgáló hölgy szerint minden részképesség rendben van. Két hét múlva lesz egy gyógypedagógiai vizsgálat. Számolási, írás, olvasási képességet nézik. Ha jól tanul vajon minek? Ez a törvény :)
2018. febr. 15. 14:12
 19/19 anonim ***** válasza:
No látod, minden rendben volt. Az nem fontos, hogy most azt minek végzik el, ezek komplex vizsgálatok. Fogd úgy fel, hogy legalább annak a területnek a fejlettségéről is lesz egy átfogó vizsgálati eredményetek, szerintem sosem felesleges az ilyesmi, a protokoll része nyilván,hamar túl lesz azon is, utána meg kaptok egy szakvéleményt mindenre kiterjedően. Az meg bizonyára számodra is egyértelmű, hogy az sosem haszontalan.
2018. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!