Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? Aggódnom kellene?...

Mit tegyek? Aggódnom kellene? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Kisfiam két és fél éves.Külföldön éltünk,de én hazajöttem vele,mert nem akar beszélni. Sajnos ott nem igazán jártunk közösségbe,nem ismertünk senkit.. játszótér stb. oda elmentünk. Az ottani gyerekorvos,nem látott semmi problémát nála,de azt mondta jó ötlet hogy hazajövünk és logopédushoz járunk,mivel magyar ott ahol laktunk sőt az egész országban nincs. El is mentünk,de a logopédus nem foglalkozott vele,kérdezett néhány dolgot,látta hogy a kisfiam nem igazán akar vele úgymond együttműködni és Tsmt- tornára küldött minket. Természetesen hallásvizsgálat és neurológia szintén megvolt,de minden rendben. Na a terapeuta megállapította hogy a kis manóm autisztikus tüneteket produkál.. nagyon megijedtem,mert nekem ez eszembe sem jutott.. kikérdezett egyből,de semmi furcsasága semmi olyanja nincs amit én ne látnék normálisnak.. mégis görcsbe rándult a gyomrom mikor ezt mondta.. mert hogy a tornában az első napon nem igazán figyelt rá,lekötötték az ottani játékok,de a vége felé már nagyon szépen együttműködött.. uszodába is járunk.. semmi problémám vele,néha dacos,akaratos,persze ezt is negatívnak minősítették.. most ott tartunk hogy el kell vigyem szakértői bizottság elé.. már előre félek mit fognak rá mondani,ha netalán nem csinálja vagy nem akarja megcsinálni a rábízott feladatokat.. én kizárólag azért kerestem fel a beszédindító logopédust mert nem akar beszélni,más probléma nincs.. nem értem az egészet..
2018. márc. 21. 13:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
28%

Már bocs, de érintett gyerekkel pont hogy van fogalmam a témával kapcsolatosan és baromira nem ez a menete, amit te leírsz.

A logopédus se nem neurológus, se nem pszichológus.

Semmi kompetenciája.


A neurológus pedig nem gyanakszik, ergó saját magad generálod a problémát.

2018. márc. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

De nagy divat manapság ez az autizmus! Ma már minden tankönyvi normától eltérő gyerekre rásütik ezt a bélyeget.


Ha külföldi, gondolom nem csak magyar szót hall, kétnyelvű gyerekek eleve később kezdenek beszélni ( unkaöcsém pl. 3 éves múlt mikor megszólalt, mégis esze ágában se volt senkinek elvinni orvoshoz, hogy hátha autista....). A fiúk pedig eleve lustácskábbak a beszédfejlődésben is. Én tuti nem rángattam volna haza és orvosokhoz ezzel 2,5 évesen.

2018. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy mi a menete,én csupán azt írtam,ahol voltunk,és ahová küldtek. Pszichológus még hírből sem ismer minket,ilyesmi fel sem merült.. én sem értem ha ez a menete ahogy leírtad,akkor nekünk miért más. Én nem vagyok szakember,mindössze a véleményetekre vagyok kíváncsi,mert aggódom,és hátha valaki hasonló cipőben jár..
2018. márc. 21. 17:04
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

A szakember megnézi a gyereket, és ha autisztikus tüneteket lát, okkal javasolja az ilyen irányú kivizsgálást. Nem kötelezi rá a szülőt, főleg nem egy két és fél éves gyerek esetében, de szakmai hibát követne el, ha elkezdené a fejlesztést, és nem tisztázná, nincs-e valami komolyabb, illetve más irányú megközelítést igénylő probléma a nem beszélés hátterében.

Ez a vizsgálat nem fáj, nem veszélyes. Ráadásul a nem autista gyereknek semmi baja nem történik, ha esetleg félrediagnosztizálják, és a család a gyógypedagógus irányításával bevezet autisták számára kitalált terápiás eszközöket a gyerek és a saját életébe. Rajzos napirendet készítenek, "én-könyvet" állítanak össze a kisgyereknek, különböző segédeszközökkel támogatják a kommunikációban. Sőt, sima beszédfejlesztés keretében is ilyesmiket csinálnánk. Ha a gyermek beszélni kezd, sok esetben eltűnnek vagy erősen mérséklődnek az autisztikus vonások, és a diagnózist el lehet felejteni.

Viszont az igazi autista fontos éveket veszíthet el, mikor nem kap megfelelő terápiát, emiatt nem vagy nemúgy fejlődik, ahogyan tudna, másodlagos ártalmak, súlyos nevelési problémák alakulhatnak ki, mert ő nem úgy reagál a szokásos nevelési módszerekre, mint a neurotipikus gyerekek. Esetleg semmit se jelent neki anyuka mosolygó vagy mérges arca, mert nem tudja olvasni ezeket a jelzéseket.

2018. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező! Az utolsó hozzászólást érdemes komolyan venned. Ne félj a szakértői bizottságtól, ha esetleg kapna is egy diagnózist, attól még ugyanaz a gyerek maradna a kisfiad, aki eddig is volt, viszont megkaphatná a kellő segítséget. Ha bármi van vele, az előbb-utóbb úgyis kiderülne, csak akkor már sokkal rosszabbak lennének a fejlődési lehetőségei. Rengeteget számít az időben elkezdett korai fejlesztés! Ne aggódj! Sok erőt és bátorságot kívánok a vizsgálatokhoz!
2018. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!