Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 3 éves fiam aki...

Van egy 3 éves fiam aki örökmozgó, nem lehet őt megállítani. Tudom, hogy milyenek a gyerekek, mennek és mennek, de én félek attól, hogy az én fiam hiperaktív. Mit tanácsoltok mit tegyek?

Figyelt kérdés
Reggel 6kor felkel, elkezd sírni, ordítani, hogy ő megy játszani. Majd átszalad szegény szüleim szobájába és nem hagyja őket aludni. Játszani kell vele. Majd eljön a fél9-9 óra és sír, ordít, hogy ki akar menni.9órától nem áll meg 13:00-13:30ig. Rengeteget esik és rengeteget sír. Enni nem igazán akar mert hát nincs ra ugye ideje mert csak megy és megy.13:30 fele behozom őt aztán alszik 2órát, majd 16:00 óra fele ki viszem megint. Nem áll meg este 20:00ig. Majd 22:00 óra fele elalszik. Biciklizik, motorozik, szaladgál egésznap szinte. ? El vagyok keseredve mert 2percet nem tudok leülni. Meg nem igazán akar szót fogadni. Ez szerintetek megfelelő vagy mit tegyek?
2018. ápr. 22. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Mindig otthon van? Lehet kevés inger éri.

Az enyém is folyton mozgásban van és van, hogy délután nem is alszik.

A hisztit meg azért csinálja mert tudja azzal eléri a célját.

2018. ápr. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

ADHD-ról diagnózist iskolás körig nem szívesen állítanak fel.

A legfontosabb: kevés szabály legyen, de az nagyon pontosan, érthetően lefektetve, és szigorúan betartva. Mindenki egyformán ragaszkodjon ezekhez. A legrosszabb, ha a szülők, nagyszülők egymásnak ellentmondanak.

Pozitív megerősítéssel tudod a legjobban irányítani. Tehát nem akkor szólsz rá, ha rosszalkodik. Hanem dicséred, ha valamit jól csinál. Az ADHD-s gyerek ugyanis bármit megtesz a figyelemért. Sokszor azért rossz, mert addig is foglalkoznak vele. Így megtanulja, hogy akkor figyelnek oda rá, ha jól viselkedik és ügyes.

Van, akinek segít a halolaj kapszula. (Omega 3 vagy 6, nem ugrik be). Vagy a schüssler sók közül a kálium foszforikum és kálcium foszforikum, a kettő együtt.

2018. ápr. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi ultrahangon voltál, mikor terhes voltál vele? Mert a sok ultrahang ( kettőnél több) okozhat ilyet. Épp ezért nincsen sehol másutt a világon annyi ultrahang, mint Magyarországon.
2018. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12%

Jászani kell vele-akkor játsz vele!!!

Inkább azért nézetném meg, hogy miért esik olyan sokat?

2018. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alexa890610 ***** válasza:
87%

#3 Megkérdezhetem, hogy mire alapozod az állitásodat?

Komolyan érdekel.

Nekem a kötelező ultrahangokon kívül volt még vagy 5 ultrahangos vizsgálatom,mert veszélyeztetett voltam.

Az én gyerekem is nagyon eleven és akaratos, bár annyira nem, mint a kérdező kisfia.

2018. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!