Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen kis örökmozgó, vagy...

2 évesen kis örökmozgó, vagy hiperaktív?

Figyelt kérdés

Nemsokára 2 éves lesz a kislányom. Egy dolog nagyon aggaszt, hogy túlzottnak tartom az aktivitását. Mindig valamit csinálnia kell, olyan nincs, hogy leül pár percere és pihen kicsit, vagy egy helyben megáll, ha beszélgetek valakivel..Ma voltunk orvosnál, alig tudtam a dokival váltani pár percet, mert már mászott volna fel az ágyra, ahonnan leeshet, vagy piszkálta a műszereit stb. Az asszisztensnek kellett vele foglalkozni és marha pocsékul éreztem magam miatta.

Mesénél leül, játszani lehet szépen vele, tehát ha adok feladatot, akkor le lehet ültetni és figyel is szépen. Csak az ilyen kötetlen helyzetekben "őrül meg". Nagy a mozgásigénye, de sétálni s szabadon szeret, ha vezetem, azt nem sokáig bírja... Volt valakinek hasonló temperamentumú gyereke?


2016. okt. 6. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szinte tök ugyanilyen az én majdnem 2 éves kislányom is :)

Sosem gondoltam azt, hogy bármiféle gond van vele:)

Imádom, hogy nem egy kis sarokban ülős,csendes visszahúzódó gyerek;) Igazi zsivány:) Mint a tiéd is..

Nyugi semmi baja a lánykádnak:)

2016. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim alapján tipikus 2 éves.
2016. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem egyedi eset, az ismeretségi körömben szinte minden gyerek ilyen.

Én viszont hiperaktív vagyok most is :) Iskolás koromban derült ki "hivatalosan". Nekem voltak is ebből gondjaim, de ilyen idős koromban nem igazán különböztem egy olyan kislánytól, mint a tied (anyukám elmondása alapján). Tehát szerintem ilyenkor még nem igazán behatárolható egy nem szakembernek, de elmondás alapján szerintem a korához megfelelően viselkedik.

2016. okt. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még nem diagnosztizálnak hiperaktivitást. Még picike, sokminden változhat! A fiam is ilyen volt 2 évesen, és egyre valószínűbb, hogy ADHD-s. Most 4 éves.

Ha más eltérést nem tapasztalaz, én nem foglalkoznék vele!

Valószínűleg, ilyen temperamentumú a lányod. Az oviban úgyis jeleznek majd, ha gond van.

2016. okt. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Életkori sajátosság. Még magatartás zavar se diagnosztizálható 3 éves kor előtt, nemhogy hiperaktivitás...


Persze adott életkorban, temperamentum okán, vannak eltérések a kisgyermekek között. De az általad írtak jellemzőek, és léteznek kevésbé mozgékony kicsik is.


Magatartászavart legkorábban 3 éves korban lehet diagnosztizálni, hiperaktivitást pedig 6 évesen legkorábban.


Minél kisebb gyermekről van szó, a feje arányában annál nagyobb a törzséhez képest. A kisgyermekkori mozgékonyság tehát egy ösztönösen egészséges igény a kisgyermekek részéről, máshogyan nem tudná az aránytalanul nagy fejet oxigén dús vérrel ellátni a szívük, keringetni azt megfelelően, ha a napi mozgás nem érne el egy közel olyan szinten ebben a korban, mint amiről írtál.


A kisbabák meg rendszeresen "kalimpálnak", egy helyben mozognak folyton, amikor ébren vannak, amíg nem tudnak mászni, részben hasonló okokból.


Persze a kisgyermekkori mozgásnak a fentiek csak az egyik oka. Ösztönös genetikai programról van szó, ami több okból alakult így. További ok az, hogy a sok és sokféle mozgás fejleszti a mozgásfejlődést nyilván, utóbbi pedig minden más alapvető fejlődésre: az értelmi és érzelmi fejlődésre, a térérzékelésre stb is pozitív hatással van.


(Pl az autizmus egyik fő gyógymódja se véletlenül épül különféle mozgásformákra: forgásokra, hintázásra, stb.)

2016. okt. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!