Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adhd vizsgálat hogyan? Többi...

Adhd vizsgálat hogyan? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam adhd gyanús, szeretném kivizsgáltatni. Kaptam időpontot nevelési tanácsadóba, először csak nekem kell menni. Gomdolom utána vinnem kell a kisfiamat is, aki nyáron lesz 5 éves. Mikor őt vizsgálják nekem ki kell jönnöm? Mi van ha nem marad bent egyedül? (Szerintem nem fog). Mit kell ott csinálnia? Teszteket? Rajzolni?

Köszönöm!

2018. ápr. 23. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Te is bent lehetsz vele!
2018. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez megnyugtató :)
2018. ápr. 23. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Követem a témát, 7évesemmel nyáron készülök, csak még gyűjtöm az erőt az időpontkéréshez.
2018. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk már első alkalommal együtt kellett mennünk. Feladatokat kapott (képekről beszélgettek, mesét olvastak neki és arról beszélgettek, tesztelték a memóriáját, a térbeli tájékozódó képességét, volt magnóhallgatás és rajzos feladat is), és beszélgettek vele, majd amíg ő kicsit játszott a benti játékokkal, velem is.

Utána én még jártam vissza nevelési tanácsadásra, ő pedig az óvodában kapott fejlesztést (tornára már előtte elkezdtünk járni privátban).

2018. máj. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! hogy áll a dolog?
2018. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Ilyenkor mi van? Nevtan kiküldte a vizsgálat eredményét. Különleges bánásmódot igénylő gyermek. Gyógypedagógiai fejlesztést nem igenyel. Szorongása...

3 éve, minden évben küldenek nevtanba, pszichológiai vizsgálatra. Most 6 éves. Már unja Ő is, én is, mert mindig csak a vizsgálat, mindig más fejlesztés javalása, de sosincs fejlesztőre kapacitás. mozgásfejlesztő, mozgásfejlesztő pszichológus, most kijött, hogy...

Korai fejlesztő. Hogyan működik? Mennyi ideig és hogyan történik a vizsgálat? Beutalò kell hozzá?

2,5 éves kisfiamnak magatartási problémài vannak. Lehet, hogy csak én túlzok de gondoltam jó lenne ha látná szakember is.

Hol tudnám megnézni, hogy mit jelenthet amit a gyerek épít világot a pszichológusnál?

Nem tudom hogy hívják pontosan.Én úgy tudom hogy világ építés. Láttam,hogy mit épített a fiam a pszichológusnál és gondoltam megnézem,mert csak 3 hét múlva ad tájékoztataást a pszichológus. Nem venném készpénznek,csak annyira jellemző volt,hogy gondoltam utánaolvasok addig is.

SNI vizsgálat előtt állunk, melyik iskolákat szokták kijelölni Debrecenben?

Figyelemzavaros a gyermekem, de átlagon felüli IQ-jú.

Egy gyermekpszichológus, egy 1 órás vizsgálaból, rögtön ki tudja zárni az autizmust?

3an voltunk. Manó, apa, én. Kb 1 órát töltöttünk ott. A fiam 32 hónapos.

A Cseperedő Alapítványnál hogy zajlik a vizsgálat? Mennyibe kerül?

A honlapjukon nem találtam erre nézve információt. Volt esetleg náluk valaki?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!