Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segíteni szeretnék a barátnőmn...

Segíteni szeretnék a barátnőmnek, problémás a fia, de ő tagadja. Hogy győzzem meg, hogy foglalkozzon a dologgal?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, törődjek a saját dolgommal - alapjáraton persze, azzal törődnék, de nekem panaszkodott, hogy még a nagyszülők sem hajlandók vigyázni a gyerkőcre, mert nem bírnak vele. Szerinte nincs a kisfiúval semmi gond, csak eleven. (5 éves) Ugyanannyi idősek a fiaink. Én az enyémet egyedül nevelem, és vele is voltak problémák, miután elment tőlünk az apukája megváltozott rossz irányba a viselkedése, pszichológushoz jártunk fél évig, azóta minden rendben van. Az övüké egyszerűen neveletlen (vagy annak tűnik), mindent megengednek neki, és már teljesen a szülők fejére nőtt. Ők pakolnak el helyette (meg sem kérik, hogy tegyen rendet maga után), hagyják neki, hogy az utcán hangosan kiabáljon trágár szavakat, vagy hogy verje a kisebb testvéreit... Hogy mondjam meg nekik finoman, hogy ez így nincs rendben? Az anyuka rendszeresen kifakad nekem, hogy az oviban panaszkodnak a (persze gonosz) óvónők és a többi gyerek szülei a fiára, pedig "nincs is vele semmi gond". Sajnos az én fiamra is rossz hatással van ez a kisfiú, de szeretem a családjukat, szeretnék segíteni nekik valahogy.
2018. máj. 31. 13:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%
Miért hagytad hogy a gyerekedet bántsa? Noooormális vagy? Miért nem vágtad haza azonnal?
2018. jún. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal abban, hogy amiket leírtál, nagyon nem férnek bele egy „normális” gyerek viselkedésébe.


Abban viszont nem értek egyet, hogy ne csinálj semmit. Ha az anyuka a barátnőd, akkor nem csak jogod, hanem kötelességed is felhívni rá a figyelmét, hogy valami gáz van. A barátság nem arról szól, hogy elbájcsevegünk, hanem hogy segítünk is a másiknak, ha bajban van – márpedig ez a kissrác bajban van…

Simán lehet, hogy egyszerűen az a gond, hogy nem foglalkoznak vele eleget, kényelemből nemállítanak korlátokat (értem, hogy nem lehet könnyű legalább 3 ötév alatti gyerekkel), de sajnos ez egy ördöki kör, a rosszalkodások miatt mindig szidni fogják, így egyre inkább rossz is lesz. Ezért érdemes odafigyelni a pozitív megerősítésre… Persze lehet, hogy valami olyan gondja van (pl. ADHD-s, Tourette szindrómás stb.), amit szintén jó lenne tudni, mert így kaphatnának segítséget a kezeléséhez.


A lényeg, a helyedben én elmesélném nekik, miket csinált nálatok, és elmondanám a véleményemet, hozzátéve, hogy magának a gyereknek is érdeke, hogy ne rühellje mindenki.

2018. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tobbet sem vigyaznek a kissracra. En biztos felkepeltem volna, addig nem fekszik le amig el nem pakol, a konyvet atnyujtom az anyjanak, hogy vehet egy ilyet...ha uj volt ugyis kaphato meg stb. Es meg en hittem, hogy a lanyom "problemas" :/ Mikor o csak hisztis...ezek utan hala az egnek!!!
2018. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok: megoldani nem fogod tudni, anyuka nem latja, hogy gond lenne. :( Innentol meggondolando hogy megeri-e a baratsag. A gyerekem a masik kozelebe nem engednem :( Sajnalom, en igy latom :(
2018. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!