Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan mondjam meg barátnőmnek...

Hogyan mondjam meg barátnőmnek hogy ne legyen olyan szigorú a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
3 hónapja jöttünk össze. Van 2 gyermeke barátnőmnek 2,5 és 4 évesek. Már láttam párszor mikor nála voltam hogy elég sokszor eljár a keze, ha olyat csinálnak de nem merek beleszólni mert nem az én gyermekeim és elég nagyhatú stílus. Félek, hogy lehurrogná a fejem. Inkább tartsam magamban vagy szóljak neki?
2011. febr. 22. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

Amikor meghalt a férjem, egyedül maradtam két kicsi gyerekkel. Dolgoznom kellett, meg a háztartás, és nagyon nehéz volt a megértő anyukát és a nevelő apukát játszanom egyszerre. Azután jött egy férfi, és én szerettem volna, ha pótolja az apukát (tudod, a fiús dolgoknál), de valahogy nem tudta elképzelni, beleérezni magát a helyzetbe.

Nem akkor büntetett, amikor én büntettem volna, apróságok miatt is rájuk szólt, amiket én még hagytam, máskor agyonszerette őket, úgyhogy egyszer a fejéhez vágtam, hogy ne szólj bele, nem te vagy az apjuk!

Na, ezt nem kellett volna.

Ha együtt voltunk, a gyerekek még rendetlenebbek voltak, mint egyébként és olyankor én is hamarabb ordítottam (én nem ütök, hanem kiabálok, amitől max berekedek, a gyerekeket meg nem érdekli) velük, amitől úgy nézett ki a dolog, mintha egy brutális állat lennék, pedig csak meg akartam mutatni, hogy milyen jól bírok a két gyerekkel.

Szerintem ha legközelebb valamit csinálnak, amiért tudod, hogy az anyukájuk haragudni fog, lépj közbe, és te magyarázd el nekik, miért nem szabad vagy rossz az, amit csináltak.

Ha látja, hogy te is próbálkozol a neveléssel, lehet, hogy másképp reagál.

Ha meg mégis kikapja a gyereket a kezedből, hogy elveri, akkor vedd el tőle, és mondd neki, hogy majd te megoldod.

Mindenesetre, ne hagyd, hogy üsse őket.

Ha meg megoldódik, ne hencegj azzal hogy te ügyesebb vagy, mert az rosszul esik (még ha igaz is), hanem próbáljátok megbeszélni.

2011. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!