Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SOS! Hogyan magyarázzam meg a...

SOS! Hogyan magyarázzam meg a "barátnőmnek", hogy nem normálisan neveli a gyerekét?

Figyelt kérdés

Van/volt egy barátnőm.Van egy 6éves fia.Apa nélkül neveli első perctől.A gyerek hülye,elmebeteg,neveletlen,aggresszív.Mindig mindent megvesz neki,a gyerek írigy és gonosz.

Senkinek nem ad semmit,mindenkit csúfol,mindenkit megaláz(anyját le@vázza,üti).Folyton a szexualitásról beszél és csak "papás-mamást"akar játszani.Minden tőle gyengébbet megver,de ha a szülők szolnak az anyjának,mindenki hülye csak az ő kölyke nem.

Nem lehet megmagyarázni neki,hogy hülyén neveli.Nem és nem....mindenki más rosszul neveli a gyerekét csak ő nem.

Mit csináljak?

Főleg azért írok mert a nővérem gyerekei most kezdtek abba az oviba járni ahová az ő kölyke_- keresztfiaim nagyon mamlasz kölykök-és mindig bántja őket.Nővéremet is kiosztotta,hogy az ő gyerekei hülyék.

Másnak is ezt mondja.Óvonők azt mondják ők nem avatkoznak bele.

Mi a jó fenét csináljak?


2009. nov. 16. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hűűha.. hívj hozzá papot ördögűzni. Na de viccet félre téve, nem sokat tudsz tenni. Ezt a gyereke egy valaki nem fogja tudni jobb útra téríteni: az anyja. Ő felejtős, ő rontotta el, ne kérd, hogy tegye rendbe hiszen ha eddig nem volt képes megnevelni, akkor nagyon késő bánat...

Magyarázza el a nővéred a gyerekeinek, hogy ez a kissrác nem százas, találjatok rá ki egy gúnynevet, amivel a picik visszavághatnak.

Sajnálom amúgy a gyerkőcöt is, nem az ő hibája.

2009. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyereknek ilyen szintű viselkedés zavara van, azt az óvónők szerintem kötelesek (lennének) észrevenni és kötelesek (lennének) nevelési tanácsadóhoz, pszichológushoz küldeni anyukával együtt. Azt is kötelességük (lenne) megakadályozni, hogy a gyerek nap mint nap szétverje az ovistársait... Mi az hogy enm avatkoznak bele??? Könyörgöm, az ő gondjaikra vannak bízva a gyerekek napi 8-10 órára!


Szerintem az oviban a gyerekek szülei álljanak össze és beszéljenek együtt az óvónőkkel. Ha ők elutasítóak vagy ígéretük ellenére nem teszik meg a szükséges lépéseket, akkor a vezető óvónővel, ovi igazgatóval. Ha ekkor sincs változás van ezeknek vmi felügyeleti szervük és oda kell fordulni. Muszáj együtt fellépniük hogy elérjenek valamit és ez a "rossz" kisfiú érdeke is.


Sztem Te egymagad nem fogod tudni felnyitni a barátnőd szemét, ill. ki tudja mi folyik otthon ami ezt váltja ki a kisfiúból... Jól lehet a barátnőd pont ezt akarja takargatni a tagadó hozzáállásával. Na ha így tovább gondolom lehet a gyámügynek is szólni kellene... A gyerek viselkedése sztem alapvetően azokat a hatásokat tükrözik, amelyek őt is érik, amelyeket ő is átél. Nincs anyukának vmi agresszív, paraszt élettársa?

2009. nov. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nincs élettársa,de van egy nős barátja.

gyakran megy hozzá a barátnőm ilyenkor arra bizza a gyereket aki épp elválalja,lehet ez a részeges szomszéd.

Nem törödik a gyerekkel ezért igy probálja kompenzálni.

Tehát igazság szerint tudom,hogy nem a gyerek a hibás.

2009. nov. 17. 11:55
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Úristen ez elég durva, mégis nagyon egyszerű!

A gyerek azért viselkedik így mert az anyja nem foglalkozik vele, na csak kapnám meg, egy hónap alatt kis herceget faragnék belőle.

Hihetetlennek hangzik?

Pedig igaz.

Rengeteget bébiszitterkedem, de engem nem egy anyámasszonykatonájához találtak ki. Ha valaki jó megjutalmazom, ha rossz büntetést kap.

Ezt sok anya nem bírja elviselni. Mert biztos annyira fáj a gyereknek ha 5 percet a sarokban kell állnia vagy ehhez hasonló büntetések.

Az anya meg hülye és nem hiszem, hogy lehetne rá hatni. Én tuti felpofoznám, hogy térjen már magához.

Zsuzsi

2009. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy mert nem érdekli a gyereke. Max.ajánlhatsz neki nevelési tanácsadót de kötve hiszem hogy elvinné a gyerekét. Én anno ismertem egy apukát egyedül nevelte a két lányát és a pici már 5 évesen köpködött és k.anyázott, a nagyobbik meg már 13 évesen pasizott.És az apukát nem érdekelte a dolog.Ha az anyukát nem érdekli fújhatod.
2009. nov. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A hülye nővérem megpofozta a kölyköt!

Az anyja feljelentette.Mit kaphat a tesóm?????

2009. nov. 18. 13:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónőknek nem szabadna homokba dugniuk a fejüket, mert a gyerekkel foglalkozó pedagógusok feladata, hogy ilyen esetben lépjenek. Ezt pedagógusként írom.

Rágd a fülüket! A kis szarost nem érdemes bántani...

2009. nov. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem örülnék neki ha az én gyerekem pofoznák fel,akármennyire rossz is. Ilyet nem szabad tenni. A tesódnak meg ha problémája volt is ,megjegyzem jogosan ,akkor se a gyereket kellett volna megpofozni.
2009. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy, mert sajnos az ilyen emberek meg vannak arról győződve, hogy mindent jól csinálnak, mert ki tudja,de talán Ők maguk is ilyenek. A gyerek jó tükör a szülőnek, de aki tudatlan és buta az nem néz bele abba a tükörbe, mert akkor sérülne az énképe.
2009. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy ha az óvónők nem segítenek, bár nem értem miért, akkor több szülő, akinek szintén problémája van ezzel a gyerekkel, üljenek össze a gyerek anyjával é próbálják együtt megbeszélni a dolgot.Határozottan lépjetek fel az anyukával szemben.
2009. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!