Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire abnormális hogy így...

Mennyire abnormális hogy így gondolkodom a gyerekekről, a gyereknevelésről és ez riaszt el?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam mindazokon amiket a gyerekáldással, gyerekneveléssel, gyerekekkel kapcsolatban szokás mondani. Például ők az élet értelmei és nem feltételei, a legcsodálatosabb dolog, feltétel nélküli szeretet stb.

Nade a feltétel nélküli szeretet igazából csak az anyában van meg,nem? A csecsemők például még primitív, ösztönösen cselekvő emberek, akiket mindig ki kell szolgálni, a szülő egyfajta önkéntes rabszolgája lesz a gyereknek, mégha ezt szépen bújtatva el is mondják, hogy dehát ez az élet rendje. A másik aggályom az, hogy hosszú évekig neveli, feláldoz sok mindent a szülő aztán eléri a kamaszkort a gyerek, aki már alig várja hogy szinte már megszabaduljon a szülőktől, vagy legalábbis lázad, hála nélkül él még a szülőkkel, de még mindig követel. Tudom hogy sokan ezt nem így látják, de szeretném azt is megérteni én miért látom így, hiszen én is szeretném a gyerek kérdést pozitívabban látni. Nagyszerű dolog példás szülő-gyerek viszonyokat látni, de legtöbbször nem ez az amit látok.



2018. jún. 29. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
Elég nyersen fogalmazol, van benne igazság viszont (!) Amit még nem tudsz mert nincs gyermeked, a szülő mindezt szeretetből teszi nem kényszerből. Nem vársz érte semmit, később se, ez a feltetel nélküli szeretet. Ja és gyerek nélkül is van ám élet. Sokan azt hiszik a boldogság záloga, hát nem az. 180 fokos fordulat, más mederben folyik tovább az életed, de ha nem lenne gyerek ugyanúgy lehetsz boldog. Ami viszont tény, olyan szeretetet soha de soha az életben nem fogsz érezni senki iránt mint a gyermeked iránt. De ez persze nem hiányzik amíg nincs gyerek, utána már elképzelhetetlen nélküle az élet.
2018. jún. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
67%

A csecsemő/kisgyerek is önzetlenul feltétel nelkul szeret, ha látnád milyen retek anyák után is sir a gyerekük, vagy szebben fogalmazva ha elhizott paraszt is lennél akit mindenki elhagy, a gyermeked lenne az egyetlen aki akkor is mosollyal ölel!


Amugy meg mivel az életre kell nevelni ea nem fogod tudni egesz életében a kezét fogni, de az önallosodas amugy is beléjuk van programozva, igy teljesen egészseges az is hogy a szárnyaikat nyitogatják bátran elutasitva a szülői szavakat is hogy azert is menni fog egyedul :).egy igazi anyának igaz fájoan, de valodi öröme ha latja hogy megállja a helyét gyermeke nélkule a nagyvilágban, nem véletlen a könnyek sem az esküvőjén :)


A meglátásoddal az a baj hogy a gyermeki feltétlen szeretetet nem is ismered(sokan tipikusan pont ezzel a zsarolo modszerrel is nevelnek pl ha nem jossz, itthagylak, mert az anyák tudják hogy a szeretetmegvonás egy érvágás a gyereken, olyan szinten szomjazzák. Ha anya kiabál akkor is.)illetve hogy a természetes leválást kiforgatod es hálátlanságnak titulálod.



Abszolut nem vagy képben. De váljon mentségedre sok anya sincs képben. Keveseknek adatott erzelmi intelligencia hogy realisan itélje meg vajon miert felesel a kamasz peldaul. Miert dacol a két éves. Ez nem a szülő ellen iranyul. A szülő az origo.

2018. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
35%

A kis újszülött valóban még ösztönös és nem érez szeretetet az anyukája iránt, de nagyon hamar pár hét alatt elkezd kötődni hozzá, felismeri az anyukáját, kifejezetten őérte sír, ha mással hagyják.

Egy anya pedig azért látja el, mert azonnal szereti, hisz tervezte (jó esetben), vágyott rá, tudta hogy az eleje ilyen, de a későbbiekben mennyi közös boldogsággal jár (de persze vannak negatív dolgok is).

Én személy szerint imádtam a babám rabszolgája lenni, szerettem a vele való törődést, az ellátását. De azt is mikor csak aludt és nézhettem. Mikornpedigbő is "megkülönböztetett" másoktól és éreztem, hogy hozzám ragaszkodik, engem szeret, az maga a csoda.


Persze, az benne van, hogy hálátlan lesz egy gyermek, de így hozzáállni az elejétől? Ezért kell kialakítani egy megfelelő viszont, nem azt éreztetni, hogy te CSAK egy gyerek vagy és nem számítassz semmit, nem ütni, verni, megalázni, akkor azért valószínű jó szívvel fog visszagondolni a szüleire és mégha lesz lázadós időszaka, akkor is meg lehet vele találni a hangot.

2018. jún. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

>Nade a feltétel nélküli szeretet igazából csak az anyában van meg,nem?

-Hát ja, pont attól feltétel nélküli :)

2018. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
jol gondolod nekem ezert nem kellett gyerek. a ferjemmel remekul megvagyunk elmultunk 40 eves hazasok.
2018. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Soha nem éreztem még olyan szeretetet, büszkeséget és örömöt, mint amit a gyerekem ad. Egyszerűen csordultig telsz az érzéssel, tényleg...nagyon jó. Az meg, h a kamasz lázad...szimpla pszichológia. Kell, h le tudjon válni a szüleiről, ez az élet rendje. Ugyanígy a dackorszak. Feszegeti a határait, természetes dolog. Ez nem halatlansag. Mire fiatal felnőtt lesz, megint tisztelni és szeretni fog. (Ha jól nevelted és te is szeretted őt). Gyermektelen ezeket nem érti, mert nem tapasztalta. Én nem ítélem el azt, aki nem akar gyereket de ne is akarja megmagyarázni hogy az mennyire nem jó mert egyszerűen nem ismerheti.
2018. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
en abba a kategoriaba tartozom aki felnevelt egy gyereket es aztan a gyerek meghalt. soha senki annyi keseruseget nem okozott szuletesetol fogva nekem mint o. a genetikai oroksege annyira negative volt hogy tulajdonkeppen nem is csodalkoztam rajta hogy igy vegezte. mint anya nyilvan sajnalom es hianyzik de a tarsadalom es az emberiseg szempontjabol mindenki igy jart jobban. legfokeppen o. MIelott sornyulkodni kezdenel a gyerek schizofrenias volt ami fiatal teenager korban kezdodott nala de a betegsegnek mar kezdettol megvoltak az elojelei. sose gondoltam arra hogy masik gyerekem legyen meg a gondolattol is megremultem. ha terhes maradtam volna siman elvetettem volna gondolkodas nelkul, pedig a jelenlegi ferjemnel jobb emberrel meg nem talalkoztam eletemben.
2018. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!