Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez már abnormális viselkedés?...

Ez már abnormális viselkedés? Kényszerbetegség vagy átmeneti állapot?

Figyelt kérdés

3 éves múlt a fiam januárban. Alapjában véve, nagyon okos, jóeszű gyerek. (Pl. 2 évesen már tudta az ABC betűit)

Most már nagyon aggódom, mert egyre inkább úgy érzem, hogy valami pszichés probléma van vele. Pici kora óta, mikor 7-8 hónaposan fel tudott állni, onnantól kezdve imádja az ajtókat. Piciként szekrény ajtókkal kezdte, most a rendes ajtókat nyitja, csukja folyton. Van, hogy órákig csak az ajtókat nyitja, csukja, zárja... Annyira mániává vált nála, hogy ha pl. megyünk a bölcsibe, a kapuajtón van egy akasztó, amivel pluszban zárják a kaput. Na ha az ajtó nyitva van és nincs beakasztva, akkor visít, be kell csuknom és akasztanom az ajtót, hogy ő kiakaszthassa, kinyithassa, majd bemegyünk becsukja, beakasztja. De jajj annak ha más meg meri csinálni előtte!! Ezt neki kell, különben visítás van! De ez így van bármilyen más ajtóval is, ha nyitva van, mert más kinyitotta, akkor először be kell csukni, majd ő kinyitja magának. De persze közben visít, lekiabálja annak a fejét, aki ki merte nyitni. Ha pl. bölcsiben amikor hozom el és öltözünk át, becsukja az ajtót, öltözés közben valaki kinyitja, mert jönnek-mennek a szülők, azt ne tudjátok meg milyen iszonyú hisztit vág le. Képes egy ajtó miatt teli torokból visítani, közben mindenki úgy néz rám, mintha elmebajosak lennénk...

A lépcsőház bejárati ajtajánál pl. az a bevett szokása, hogy kinyitja az ajtót és minden alkalommal megkapargatja a zárnak a nyelvét. De ezt mindig, ki nem hagyná egyszer sem. Olyan mintha valami kényszertevékenység lenne nála. Egyébként a villanykapcsolással ugyanígy vagyunk. Azt is csak ő csinálhatja, különben kiabálás van.

Szerintetek mennyire normális amiket leírtam? A gondozónők a bölcsiben azt mondják, hogy majd kinövi, de szerintem meg ahogy telik az idő, egyre rosszabb.... :(

Nagyon aggódom! Nem is nagyon tudom kihez fordulhatnék, hol foglalkoznának komolyabban ezzel a problémával???

Kérlek írjátok le a véleményeteket, sokat segítenétek nekem!!!

Előre is köszönöm!



2012. febr. 6. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem keress fel egy gyerekpszihológust
2012. febr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes gyermekpszichiáterhez vidd el, ő majd megmondja, hogy van e gond. Más kényszerei, furcsaságai nincsenek? A kortárs csoporttal kijön?
2012. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Más nincs! Ez is elég. :( Rettenetesen fárasztó folyton ezekhez a dolgokhoz alkalmazkodni! Már próbáltuk hogy nem veszünk róla tudomást és nem figyelünk rá, az nyitja az ajtót aki épp ott van, az kapcsolja a villanyt aki épp ott van.... hát iszonyú pár nap volt és nem jutottunk dűlőre... :((

Van hogy idegen lépcsőházhoz fut oda, mert valaki éppen bemegy rajta és ő akarja becsukni az ajtót! Agyrém, komolyan!

A kortársaival jól kijön, a bölcsiben nincs vele semmi gond! Ott is ajtózik azért, de nem olyan drasztikus!

2012. febr. 6. 09:52
 4/14 anonim ***** válasza:
Én mindenképp elvinném gyermekpszichiáterhez. A gyermekorvostól kérj beutalót. Azért ha vége a történetednek, írd meg, mi volt, kíváncsi vagyok rá.
2012. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megírom, hogy hogyan alakultak a dolgok.
2012. febr. 6. 12:13
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak egyedűl akarja csinálni mint a nagyok? Önállóan? Én ezt nem látom olyan vészesen. Az én fiam 3 lesz áprilisban de neki is vannak ilyen dolgai. Pl: egyedűl akarja kulcsra zárni az ajtót, kinyitni is, villanyt felkapcsolni, csapot nekünk megnyitni és még sorolhatnám. Sokszor kéri egész nap, de megérti hogy nem, ha muszáj.
2012. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De igen! Biztos hogy erről is szó van! Viszont ő nem érti meg, hogy van olyan, hogy nincs idő megvárni amíg ő csuk, nyit vagy kapcsolt, ilyenkor visítás van. Nem tudom...
2012. febr. 6. 19:42
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Végülis akkor a lényeg az, hogy ő akarja csinálni ezeket a dolgokat és tudja ha hogy úgyis lehet és mindíg van rá idő csak visítani kell. Szerintem ez inkább arról szól hogy ki a fönök. Lehet hogy lesz pár szégyenedben földbesüllyedős pillanat amikor visít, de ideje lenne hogy ne hagyd ezt tovább fajulni... Ha van idő, akkor nyisson csukjon ajtókat, kapukat. Ha valamiért nem lehet akkor megmondod hogy miért, és ha sikít ha nem akkor is mentek tovább a dolgotokra.
2012. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szerintem nincs itt gond (bár nem vagyok szakmabeli) de inkább csak az lehet amit már az egyik válaszoló írt, hogy ő akarja csinálni

nálunk is vannak ilyenek, pl ha együtt jövünk haza ő nyitja ki az ajtót, és ha én teszem meg, akkor hiszti, becsukja, majd ő nyitja ki,

de más dologgal is van így hogy mindenképpen ő akarja csinálni, ez kezdődött az evéssel, kb 15-16 hónapos korától nem engedte hogy etessem, ő akarta, persze egy csepp nem ment a szájába, de akkor sem engedte

vagy ő veszi le a pelusát, és ha én megteszem, hiszti van, stb

2012. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám mesélte, hogy nekem is voltak "blikkjeim", szertartásaim, amit ha megtörtet, jaj volt mindenkinek:

Két évesen csak én vehettem le a pelust, és én húzhattam ki a törlőkendőt.

A ruhákat kiválasztottam úgy, hogy anyukám mutogatta őket. Ha nem azt adta rám, el volt rontva az egész napom.

Ajtóbecsukás, ha kifelé nyílt, akkor nyitás.

A cipőt csak akkor lehetett bekötni, ha én magam húztam fel.

Fürdetés elött fél óra bilizés, az estimese alatt. Ha kimaradt, nem hagytam magam fürdetni, nem voltam hajlandó aludni.

Továbbá a legkedvesebb játékomat édesapám készítette nekem.

Egy régi sámlit beborított aluminiumlemezzel, lyukakat fúrt rá, amibe a hatszögletű csavarokat lehetett belecsavarni (azok a tompavégűek). Édesanyám elmondása szerint a sámlit a földön ülve az ölembe húztam, beszélgettem a csavarokkal és akár három órán keresztül ki-be csavargattam őket.

Ami ebből megmaradt: napirend mániás vagyok. Ha 10 perccel elalszom, el van cseszve a napom. Mindent percre pontosan kiszámolok.

21l

2012. febr. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!