Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves gyerek állandóan fél...

4 éves gyerek állandóan fél éjjel vagy csak nem akar aludni?

Figyelt kérdés

Nálatok hogy telnek az éjszak!k? A lanyom nappal mar nem nagyon alszik, az ember azt gondolná legalább éjjel alszik, de nem. 22.00 korul elkezdodik a műsor. Eloszor pisil aztan jon hpgy szunyog van. Vagy szörnyeteg. Vagy repulő. Vagy valami zúg. Vagy valaminek az árnyéka amitől megijed..stb.

Vagy csak jön hogy ő nem álmos....éd 2-3 órat ebren van ejjel ha nem fekszek mellé...ha meg mellé fekszek a mozgásunk miatt nem alszik egyikunk se. Ez megy minden ejjel. Turelmesen mjndjg meghallgatom minden ejjel, elmondom hogy nincs szornyeteg, hogy njncs mitpl felnie stb de kozbe mar a vernyomasom 180 es hulla kimerultek vagyunk.

Korabban full sotetben aludt nem volt ilyen gond. Most meg mar be lett vezetve ejjeli feny, alvos allat kisparna stb betettuk hozza aludni a hugat hogy jobb legyen de semmi nem hasznal. Nalatok hogy telnek az ejszakak..mikor oldodik ez meg vagy mit lehetne tenni??


2018. júl. 30. 02:39
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Én is féltem a sötétben 4 évesen, de muszáj volt aludni, nem ugrált körbe a család. nálunk nem a gyerek irányította a szülőket. beraktam a fejem a párna alá, aztán aludtam, szevasz.
2018. júl. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Nezzel szuperdada reszeket...ilyeneket talalnak ki a gyerekek,csak hogy a szulokkel legyenek...
2018. júl. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Esetleg ezt a relaxációs mesét kipróbálhatnátok:

[link]

Az én gyerekem még kicsi hozzá, úgyhogy tapasztalatot nem tudok mondani, de nagyon jónak tűnik, hogy egy kicsit megnyugtassa, ellazítsa.

2018. júl. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi 1-2... nyilvan azt en is tudom hogy arra megy ki a dolog hogy melle fekudjek....nem kell hozza nobel dij o maga is megmondja hogy nem akar egyedul aludni fel stb....itt az a kerdes lehet e ezen valahogy segitnei azon kivul hogy az ember melle fekszik mivel az nem bizonxult megoldasnak es hasztalan mindenfele nyugtato technika is mivel iszonyat akarattal felhisztizve kel ejjel es remeg hpgy zumi meg mittudomen mi van nala a szobaba...altalaban azknnal fel kell vennem hogy ne kezdje el a kistesojat feluvolteni. Valahol olvastam a.citromfu teat. Kiprobalom este. Nyilvan az se jo hogy meleg van de a gondok nala regebbiek nnel. Mielott a tvt mondanatok, napi 20x 20 perc mese van es az is cdak normalis youtube mese
2018. júl. 30. 08:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi bevezettük az alvásrendőrség fogalmát. Alvásidőben jönnek és csak akkor kap reggel valami jutalmat tőlük, ha rendesen elalszik.

Nagyon hasonló szituációra használtuk és néhány nap után működött.


Fontos, hogy soha nem büntetnek, csak a jutalom oda nem adásával. A bevezető nap úgy "mutatkoztak be", hogy hagytak neki egy Túró Rudit, amit reggelente megkap majd, ha ügyesen alszik.


Mellé fontos a határozottság. Kedvesen, de határozottan szoktam lezárni az alkudozást. Hozzáteszem, hogy én is megyek aludni, egyébként én se kapok jutalmat az alvásrendőrségtől.


Ha nagyon nem alszik, mobilról lejátszok szirénahangot, akkor csendben marad. Sőt, amikor fektetési idő van, mindig megszólal valami sziréna. Nem ijesztően, de azért hallja.

2018. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Aranyos otlet. De sajna en ezzel kezdem minden este h kozlom, ha nem alszunk anya faradt, ha anya faradt holnap reggel nincs strand/jatszoter/kisbaratno/akarmi es nem eheti meg a csokitojasat (utobbi a fuggosege :), erre ma ejjelus kozolte halkan: jo akkor ne menjunj strandra es nem ker csokitojast.

Reggel persze kerdezte megyunk e a strandra erre kovetkezetesen momdtam hpgy nem mert faradtak maradtunk es igy nem indulunk neki es nem ehet edesseget sem...na kb 1 mpig zavarta aztan porgott tovabb masik jatekra es egyik se erdekli azota se :(

2018. júl. 30. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!