Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam nem hajlandó semmit...

Kisfiam nem hajlandó semmit megkóstolni, megenni. Mi lehet az oka? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

2éves kisfiam csak joghurtot eszik, semmi mást. Nem hajlandó semmit megkóstolni. Ha bármilyen ételt elé teszünk arra sem méltat, hogy legalább megkóstolja... csak ül felette, vagy rosszabb esetben hisztirohamai vannak, és azt kiabálja, hogy ,,neeeem kell, neeeeeem kell!!!,, és földhöz veri magát.

Teljesen el vagyunk keseredve, nagyon nehéz helyzet.

Alig eszik, tényleg alig... most hogy be jött az ősz a joghurtot sem kívánja, mert azt mondja, hogy hideg. Kb. 2 joghurtot eszik meg egész nap, ami szerintem borzasztó kevés. Mégis ducibb/húsosabb kisfiú. Nem kövér, de jó húsban van, ami engem szintén aggaszt amiatt, hogy mitől ilyen?! Kcal-t alig visz be a szervezetébe, szénhidrátot nem is eszik...

Van a szomszédban egy kislány, ő ugyan ilyen alkat, mint az én kisfiam, de mondja az anyja, hogy nagyon jó étvágya van, 2-3kirántott husit is megeszik, + napi 3-4liter tej. Ha az én kisfiam ennyit enne, már szétfolyt volna. Szóval kicsit ez is aggaszt, hogy nem is eszik, akkor mitől dundibb? Olyan vékonynak kellene lennie, mint a nádszálnak ennyi kcal bevitelnél.

Még a nyáron mondtam a gyerek doktornőnknek, hogy nem eszik a kisfiam, és nagyon aggaszt ez a dolog.

Azt kérdezte, hogy fogyott-e, hány kg. Mondtam, hogy 1kg-t fogyott, 17kg. Kiakadt, hogy 17kg, és azt mondta, hogy:

,,nem baj ha nem eszik, úgy is fogynia kell,,.

Szerintem ez azért kicsit durva. Ha valaki még 100kg-s is akkor is szüksége van tápanyagra, az nem megoldás, hogy akkor éheztetjük, mert kicsit ducibb. Egyébként lehet soknak hangzik 17kg egy 2évesnél, de az átlagnál sokkal magasabb, ruhákat is 3-4évesre valót hordunk.

Úgyhogy ezekután nem tudok kihez fordulhatnék?

Mi apával le ülünk az asztalhoz, őt is oda hívjuk, jobbik esetben hajlandó beülni az etetőszékbe is, de ha elé teszünk valamit máris hisztizik. És a legrosszabb, hogy nem azzal van a gond, hogy nem ízlik neki az étel, mert azt megérteném, elfogadnám, nem erőltetném. De az a nagy gond, hogy bármit adunk neki meg sem kóstolja, egy falatot sem eszik, és csak ordít, hogy ,nem keeeeell,,.

Tegnap anyósom töltött káposztát akart Neki adni, és olyan hisztirohama volt, hogy a kisfiam csapdosott-vagdosott és meg is pofozta anyósomat. Ilyet nem szokott csinálni, de most eléggé ki kelt magából, szerintem amiatt, hogy nem hagyta Őt békén, és nagyon erőltette neki az ételt.

Amikor kisebb volt elég sok mindent megevett, leveseket, főzelékeket, kenyeret, tojást, stb., egyedül a húst nem, azt mindig csak forgatta a szájában és a végén mikor összegyűlt kiköpte. Nagyon ritkán megeszik egy fél banánt, vagy almát szokott kérni, de abból is csak pár falatot eszik, de ezeken kívül semmi mást. Kekszet, csokit, cukorkákat, édességet, chipseket szeretné, de azt nem kap, szó sem lehet róla. A joghurtnak sem örülök, mert abban is sok a cukor, de mint minden szülő úgy vagyok vele, hogy: ,,legalább valamit eszik, valami van a pocakjában,,.

Teljesen ki vagyok ettől a helyzettől.

Mindenkitől az a tanács jön, hogy:

,,Ne adj neki mást, tedd elé az ételt, ha éhes lesz biztos, hogy eszik.,,

Magam eszétől én is ugyan ezen a véleményen vagyok, mert gondolom amelyik gyerek előtt étel van az nem fog éhen halni, viszont abba senki sem gondol bele, hogy mikor a gyerek egész nap nem eszik semmit, és nem adok neki amit kér, akkor egy idő után elviselhetetlenül viselkedik, borzasztó hisztis lesz, mindenért ordít, mindenen hisztizik, és olyan szinten felidegesít, hogy legszívesebben kiszaggatnám a hajam és világgá mennék. :( :( :(

Kérlek ha bárkinek van vagy volt ilyen gondja, ossza meg velem, hogy mi lehet a gond, hol rontottuk el, és, hogy neki hogy oldódott meg, ha egyáltalán megoldódott.

Hálásan köszönöm.


2018. okt. 7. 12:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi ideje csinàlja ezt?

Az èn kisfiam 2 éves kora előtt csinálta 2-3 hónapig. Nálunk is ez volt, hetekig csak egy joghurt vagy krémtúró, ilyesmi. Előtte sem volt nagy evő, de legalàbb napjàban egyszer jól evett viszonylag. Vagy regge, v délben v este. De 2-3 hónapig semmit. Kiakadtam teljesen, mindenki hülyènek nèzett, mert hogy nem nèz ki rosszul. De attól még a semmiből semmi se lesz, enni csak kell. 4-5 naponta kakilt. Amit megevett, az vmi édes sz@r volt, puding ilyesmi. Gyerekorvoshoz is vittem, írjon fel valami ètvàgyjavîtót. Nem adnak 3-4 (?) èves kor alatt. Ez egy ilyen vàlogatós időszak, azt mondja. Hàt kösz. De nem fogta fel, hogy nem eszik meg semmit! Ami normális lenne szàmára. Könnyen beszélt, nincs gyereke, nem tudja, ez milyen idegörlő tud lenni. Vègül nagyon meguntam, elkezdtem írni falatról falatra, hogy miből mennyit eszik egy nap, egy étkezèsre. Azon a héten javult a helyzet, meg utàna is :) szóval nem tudom, mi lehetett... mindig próbàlkozz, egyszer majd elfogadja.

2018. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%

Az én két és fél éves lányom is rettentő válogatós, és szinte mindent kóstolás nélkül utasít el. Ami nálunk néha segít:


- megemlítem neki, hogy a ... mesekönyvben is ugyailyen van, és megmutatom a képen. Erre van, hogy hajlandó megkóstolni.

- hagyom, hogy ő törje fel és hámozza meg a főtt tojást. Ha ő csinálhatja, esélyesebb, hogy eszik is belőle, mintha csak odateszem megpucolva.

- péksüteményből ha van állatalakú, abból rágicsál.

- a főtt leveszöldséget, ha odanyújtom és elutasítja, a zöldség sírva fakad és hangosan sopánkodik :). Van amikor megsajnálja, megeszi, rájön, hogy nem is rossz, és akkor megeszik többet is.

- a sonka és sajt finomabb, ha a szendvicsről hámozza le, mintha csak úgy odateszem (bár a kenyeret így se úgy se eszi meg).

- aztán ha valamit én eszek külön, evésidőn kívül, abból van amikor kér.

- a bölcsiben állítólag megette a répát, miután a gondozónő mondta neki, hogy ezt eszi a nyuszi is ( otthon már nem vált be).


Amúgy nagyon fontos, hogy nyugodt maradj. Ha megérzi, hogy ideges vagy annál kevésbé együttműködő. Nálunk volt már, hogy kedvesen, nyugodtan elmagyaráztam, hogy legalább kóstolja meg, hiszen így azt se tudja milyen, és erre beadta a derekát. Bár ez csak egyszer sikerült.

2018. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
10%
Kamu
2018. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%
2 évesen 17 kiló és semmit sem eszik? Ez ki van zárva! Valamit kell, hogy egyen, amit valahogy nem veszel figyelembe. Hagyd békén. Nem fog éhen halni. Minél jobban akarjátok, annál kevésbé fogja elfogadni, mert keresi a saját határait.
2018. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Itt valami nagyon nincs rendben. Az én 2 évsem is válogatós, de 2 joghurtnál többet eszik..és 11 kiló. Én ezt nem hagynám annyiban, gyerekorvos újra..ha nem foglalkozik vele akkor magán úton mennék tovább. Gyerekgasztroenterológia vagy dietetkus.. E
2018. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, nagyon szépen köszönöm a válaszod, sok jó ötletet adtál, ki fogom próbálni. :) Ilyesmiket már én is mondtam neki, hogy a nyuszika is nagyon szereti a répát, figyel is, és azt látom rajta, hogy na most sikerülni fog, meggyőztem, de mire elé teszem automatikusan eltolja. Inkább dacnak látom ezt a részéről... mert étvágya volna, csak csupa egészségtelen dologra, főleg az édességekre, azt meg nem adok neki, a joghurtot kivéve. De csokit, kekszeket,cukrokat sosem kap, kivéve ha nagyszülőknél vagyunk és kiraknak ezt-azt az asztalra. Abban reménykedem, hogy majd oviban a többi gyerektől sokat fog tanulni, és látja, hogy ők szépen esznek és majd megeszi ő is. De tudom, hogy az oviban majdnem minden reggeli kenyér, ő pedig kenyeret sem hajlandó megenni, ha kenek neki sajtos-sonkás vagy sajtos-szalámis kenyeret akkor is max leveszi róla a sonkát/szalámit és csak azt eszi meg, de azt is nagyon ritkán, többnyire ott hagyja délutánig megszáradni. Ja amit elfelejtettem, hogy a savanyú uborkát rettenetesen szereti, abból sokat meg szokott enni. Azt nem is tiltom neki, csak nem a legjobb kombináció a joghurtal. :D


Aki azt írja kamu, annak írnám, hogy ez egyáltalán nem kamu, van épp elég bajom, nem írnék ki ilyesmit, ha nem lenne igazság alapja. Vajon mi okom lenne ezzel a témával foglalkozni, hogy ha kamu lenne?! Olyan rossz érzés mikor az ember valami jó tanácsot, segítséget várna olyanoktól akik hasonló cipőben járnak/jártak, és valaki csak úgy beírja, hogy kamu. Nem, egyáltalán nem kamu.


Igen, 17kg a kisfiam, de erősebb a csontozata is, + igen, van rajta mit fogni, vannak combocskák is, nem vékony ez tény, de nem kövér. Ha valaki szeretné képet is küldök róla (arc nélkül).


Mindenkinek köszönöm a segítő, tanácsadó kommentárokat, nagyon hálás vagyok. Mindent megpróbálok, amit csak lehet. :) Mert igen, jó húsban van, nem mondhatnám, hogy fogy, de mégis borzasztóan aggaszt, hogy nem eszik, az egészsége érdekében. Gondolom egyáltalán nem egészséges a hónapok óta tartó egyoldalú táplálkozás. Fehérjében nem szenved hiányt az biztos, de szeretném ha enne zöldségeket, gyümölcsöket, szénhidrátot és husit is.

A 2db joghurt az csak mostanában, az elmúlt pár napban csökkent ennyire, eddig míg melegebbek voltak bement neki 4-5 is egész nap, és ez így nem mondhatni kevésnek, szóval lehet a kcal még meg is volt, inkább az aggaszt, hogy csak joghurtot eszik, mást nem. Találtam egy cikket valamelyik nap, hogy egy 4éves kislány már 4éve csak joghurtot hajlandó enni, 20joghurt a napi adagja. Az orvosok csodálkoznak, hogy még él, de állítólag a vizsgálatok alapján a kislány egészséges. Úgyhogy higyjétek el vannak különleges esetek, mondjuk az már jobban aggaszt, hogy miért velünk kell, hogy ez történjen. :/

Amit elfelejtettem írni és fontos is, hogy csak cukros esetleg mézes teát iszik egész nap. Amikor kezd éhes lenni folyton a teát kéri, megiszik 3dcl-t, azzal úgy el van 1órácskát aztán megint kéri. Vagy kér joghurtot. Ezt a kettőt felváltva. Szerintem a teával próbálja az éhségét elnyomni. És bizony ám, a cukorban is van kalória, úgyhogy talán van is oka, hogy dundibb, magam sem tudom. 3dcl teába 1kiskanál cukrot kap. De viszont rengeteg gyerek van a környezetünkben akik napi szinten esznek kekszeket, csokikat, édes üdítőket, esznek is ráadásként ahogy kell, és még is cérna vékonyak. Tudja a franc, hogy hogy van ez. :/

2018. okt. 7. 14:10
 7/35 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a második válaszolónak akartam megköszönni a sok jó ötletet :) és az elsővel teljes mértékben egyetértek, aki nincs hasonló cipőben az nem értheti, hogy ez milyen borzasztó egy dolog.
2018. okt. 7. 14:11
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok. A 3dl tea tuti elteliti egy időre, az elég sok. De legalább iszik. Nem tudom miért csinálják ezt.. kikészítik a szülőket a kajával. Amúgy széklete mindennap van?
2018. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Igen, eltelíti. Ezért lehet az, hogy el van 2-3 joghurtal is egész nap, + tea.

Széklete hálistennek van minden nap, de sokszor csak egy kis gubics, vagy ha nem gubics akkor olyan ragacsos. (bocsánat)

2018. okt. 7. 14:32
 10/35 anonim ***** válasza:
82%
Ilyenkor bukik ki az elmaradott magyar hozzataplalasi rend. Hetekig egy iz, kizarolag a legedesebb gyumolcsok. Ez a vege, csak el kell menni megnezni egy ovodas csoportot, nagy resze valogatos.
2018. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!