Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mitől lehet? Mit tudnék tenni...

Mitől lehet? Mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés

Kislanyom lassan 3 éves lesz és nyáron kezdte el , hogy ha valaki az itván hozzá szól, vagy az ismerősök családtagok közül valaki mond meki valamit ami nem tetszik akkor gorombán, morcosan ránk ordít hogy "ne mond"

Mostanra rosszabb lett a helyzet mert már elkezd sírni is ha felakarjuk hívni a figyelmét valamire (pl ne menjen ki a kőre még nem szaradt meg felmosas után).

Ez mitől lehet?

Kerdeztem őt is de azt mondja nem tudja mért regál így. Idegeneknél nem sírja el magát csak nagyon csúnya hamgnembe mondja nekik ezt.

Találkozott mar valaki hasonló szituval? Hogyan tudtátok kicsit javitani a helyzetet?


2018. okt. 17. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Dackorszak.
2018. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem simán rájött, hogy olyanokat mond neki mindenki, amit magától is tud.


Vagy esetleg téged oktatott ki valaki, ő pedig elsajátította a módszert, hogy lehet leállítani a felesleges szócséplést.

2018. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisfiam általában hasonló a helyzet, bár már most lecsengőben van. Nála valamivel 2és fél éves kora után kezdődött. Júliusban töltötte a 3-at és még egy kicsit mindig távolságtartó. Ő többnyire a számára idegen emberekkel. Bárki ráköszönt az utcán, első reakciója volt, hogy dühösen (kézfeltartással tiltakozva) mondta, hogy NE BESZÉLJ! Ha a nevén szólították, dühösen mondta, hogy "nem XY vagyok, hanem kutya" (macska, meseszeteplő, bármi, ami eszébe jutott. Ha nem nevén szólították, hanem édes kis csillag, vagy bármi, szintén javított, csak akkor már a nevét mondta: nem édes kis csillag vagyok, hanem XY". Mindenkivel elég visszautasító volt. Olyan mérgesen nézett az emberekre, akik hozzászólások, hogy szinte már csak azt vártam, mikor támad neki valakinek. Szerencsére ilyen nem történt. De mostanra sokat változott, már nem duzzog mindenkire.
2018. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok, a kérdésre nem válaszoltam, hogy hogy lehet javítani a helyzeten. Minden nap, amikor sétáltunk, mondtam neki, hogy nézze meg, milyen kedvesek az emberek, és senki se veszekszik vele. Itthon mindig átbeszéltük, mi történt, meg hogy az nem helyes viselkedés, ha mérges én, duzzogva válaszolunk. Neki se esne jól, ha más így szólna hozzá Azért érdeklődnek, mert szeretik őt. Nem tudom ez segített e, vagy csak ki kellett nőnie ezt a korszakot.
2018. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!