Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sétálás közben nem akarja...

Sétálás közben nem akarja fogni a kezünket. Valaki van még hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 25,5hós kisfiam a városban sétálás közben nem akarja fogni a kezünket. Hiába magyarázzuk neki, hogy fogni kell anyának vagy apának a kezét, mert nagyon veszélyes, elüthet az autó. Ismétli, hogy veszélyes, és figyel is, mikor magyarázzuk neki, de még sem hallgat ránk. Ha nem akarja fogni a kezünk, és erőszakkal fogjuk meg neki (nem durván, csak határozottan), akkor el kezd hisztizni, összecsúszik, le ül a földre, rosszabb esetben lefekszik. Olyan érzésem van, mintha direkt idegesíteni akarna és direkt csinálná. Ezt azért gondolom, mert mikor elengedi a kezünk, akkor direkt rohan az út felé és röhög. Játéknak veszi, vagy provokációnak. Megmondom őszintén sokszor van olyan hülye gondolatom, hogy ne adj Isten váratlanul kirohan az útra és elüti az autó. Egyedül nem is nagyon merek vele kimenni sétálni, csak apával együtt. Egyszerűen bárhogy mondjuk neki, direkt az ellenkezőjét csinálja. Azzal is szoktam fenyegetni, hogy ha nem fogja a kezünket megyünk haza, és akkor megint jön a hiszti, hogy nem akar hazamenni. Többnyire csak a parkba járunk vele, vagy játszótérre ahol mehet egyedül, amerre akar. Hogy tudnánk erről leszoktatni? Szerintem ennyi idősen a gyerekek nagy része már felfogja, hogy fogni kell anyának és apának a kezét, vagy ha nem is fogja, akkor a minimum, hogy jön szépen mellettünk és nem próbálkozik folyton azzal, hogy kirohan az útra. Félek, mert lassan oviba megy és ott ha csoportokban fognak sétálni akkor is majd gondol egyet és kiszalad az útra? Ott nem fogja minden egyes gyerkőcnek külön a kezét az óvónő. Egyszerűen félek vele kimenni a városba, mert egyáltalán nem tud viselkedni, nem tudom hogy nevelhetnénk meg?!
2018. nov. 14. 22:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Elnézést, az elejét picit elírtam. :)

*25,5 hós kisfiam a városban sétálás közben nem akarja fogni a kezünket.

2018. nov. 14. 22:40
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

"Egyszerűen bárhogy mondjuk neki, direkt az ellenkezőjét csinálja."


Hát persze, mert dackorszakban van. Erről nem lehet leszoktatni, ezt csak elviselni lehet. :DDD

Én úgy szoktam, hogy ÁLTALÁBAN nem kell fogni a kezemet, de úttesten való átkelésnél és egyéb szükséges helyeken mondom, hogy "most fogd meg a kezem", és meg is fogja.

Nyilván szerencsés, ha nem nagyforgalmú környéken lakik az ember.

Próbáljatok a lehető legrövidebb úton olyan helyre menni, ahol elengedhetitek a kezét. És akkor lehet azzal biztatni, hogy "addig kell fognod a kezemet, onnantól már nem".

A saját szempontjából egyébként abszolút logikusan cselekszik. Gyakorolni akarja az önálló járkálást.

2018. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem fenyegetni kell, hanem amikor elengedi a kezeteket, akkor teljes nyugalommal közölni, hogy oké, akkor most hazamegyünk. Eget verő hisztéria lesz, de egy-két ilyen alkalom után tudni fogja, nem a levegőbe beszéltek.
2018. nov. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Szia. Én is azt tudom csak javasolni, hogy ne csak fenyegessêtek. Ha nem fogad szót, forduljatok vissza. Az én kisfiam is 2 és fél éves. Elég sokat hisztizik így is, de ha mondjuk neki, hogy ez és ez lesz a következménye, ha nem fogad szót, akkor azért mostanában már kezelhetőbb.
2018. nov. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%

Az "elüt az autó" részt játszd el neki játékautókkak, babákkal. Mivel egy kisgyerek sosem lát olyat, hogy valakit elüt az autó, így megértem, hogy elég nehéz neki felmérnie, hogy ez pontosan mit is jelent, és milyen súlyos dolog. YouTube-on is lehet olyan videókat találni, ahol valakit elüt az autó, és nagyot repül, de azért semmi véres dolog nincsen.


Amúgy az én lányom se szereti fogni a kezem, bár az út felé szaladgálásról már leszokott. De én mindig viszem a babakocsit magammal. Ha beindul a hiszti és a földön fetrengés, vagy előreszalad és nem jön vissza hívásra, egyszer figyelmeztetem, majd ha folytatja, beszíjazom a babakocsiba. Az út további részében ilyenkor már nincs séta. Ott akkor hisztizhet tovább, ha szeretne, és haladunk is. A "hiszti esetén hazamegyünkkel" az a baj, hogy van amikor muszáj valahová menni, ezért nem lehet mindig következetesen eljátszani.

2018. nov. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

De miért csak fenyegted? Az első ilyen próbálkozásnál haza kellene indítani, éd otthon még felhívni rá a figyelmét, hogy miért is nem lehet most kint.

Az meg, hogy az út felé kezd rohanni direkt.... Hát én a fülénél fogva cibálnám vissza. Vannak dolgok, amivel nem poénkodunk. Túl engedékeny vagy.

2018. nov. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%

életkori sajátosság :)


tetszik, nem tetszik, forgalmas helyen erre pl tökéletes a babahám. de van olyan verzió is, ami csak a baba és anya csuklójára kerül ilyen rugós izé, mint a telefonzsinór. Nálunk nem szokatlan látvány az ilyesmi.

2018. nov. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Két éves. Jövőre lesz csak ovis, addig megtanulja. És lesz majd más. ;)

Ne engedj belőle, forgalmas helyen nincs kísérletezés, hogy jön-e szépen, vagy nem. Ha hiszti van, hát hiszti van, felveszed és hazaviszed, vagy oda, ahova indultatok.

Nálunk olyan két és fél évesen a Kresz Mesék is segített a közlekedési szabályokban, a minimaxos cica és kutya mutat be pár szituációt, amit nem szabad. Milliószor megnéztük és megbeszéltük. Valahogy szóban, gyakorlatban nem érdekelte, de a mese segített.

2018. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Mióta nem babakocsiztok? Mert nálunk a fiam 2 éves kora előtt volt ez gond, nem akarta fogni a kezünket. Én beraktam olyankor a babakocsiba. Persze hisztizett de annyira nem érdekelt. Leszokott róla. Mondtam neki vagy fogja a kezem vagy babakocsiba ül és nem volt gond.
2018. nov. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Nalunk emiatt ott van meg a babakocsi. 2,5 eves, tud a laban jonni, de ha nem hajlando megfogni a kezem a veszelyes helyeken, akkor belerakom es/vagy hazamegyunk.
2018. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!