Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónapos kislányom...

5 és fél hónapos kislányom újabban óránként kel éjszaka. Nagyon fárasztó, ma 2-kor adtam neki enni, így legalább aludt 3 órát. Hiba volt? Mi mást csinálhatnék, hogy végre tudjunk aludni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 07:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom hogy a kakaót szereti e, de ha nem akar aludni adj neki meleg kakaót. Ez elálmosítja.

De csak keveset, mert ez eléggé laktat, és akkor utána azért nem tud aludni.

2010. márc. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem a foga jön a kicsinek? Mert mi is így jártunk, fiam 2óránként kelt és szintén 5.5hós volt. Ha babakocsiban tologatod nem tud elaludni?Nekünk ez vált be.

2010. márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Elsőnek! Te jól vagy? 5 és fél hónapos babának kakaót??? Úristen!!!!


Kedves Kérdező! Nehogy az elsőre hallgass!!

Először is: éjszaka ne adj a babusnak enni, hacsak mondjuk azért kell neki kaja, mert este pl. bealudt és keveset evett. Ha nem erről van szó, akkor semmiféleképpen ne tedd. Kisfiam 5 hónapos, és pénteken lesz 3 hete, hogy elkezdte ezt az éjszaka nem átalvás dolgot. Hamar találtam neki rá homeopátiás bogyót, mert addig minden további nélkül végigaludta az éjszakát, gondoltam van valami a háttérben. Fogzás, és fejlődési ugrás.

Én camomilla vulgaris 15ch-ból adok neki minden órában 5 golyót, és mercurius solubilis 9ch-ból napi 2x5 golyót (ezt a kettőt fogzásra). Ezen kívül Sedatif pc-ből napi 2x1 szemet (alvászavarra). Amióta ezeket kapja, 5 éjszakát ismét végigaludt. Most először a mercuriust fogom elhagyni, ha anélkül is alszik, akkor a sedatifot.

(B)

2010. márc. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy volt olyan éjszaka, hogy fél óránként kellett menni hozzá, már zombi voltam. Mindig megsimogattam, ha felborult (gyakorolja a hasáról hátára fordulást, vissza még nem nagyon megy), akkor visszafordítottam, adtam neki pár korty teát, egy fejsimit, és visszaaludt. Fél óra múlva kezdődött minden elölről. Ehhez képest rohamosan javul a helyzet, 5 éjszaka ismét nyugisan telt. (B)
2010. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még véletlenül se adj neki kakaót!/ÚRISTEN!/Nálunk is ebben a korban kezdődött,a foga miatt.Másfél hónapja tart már,nagyon fárasztó.Szerintem is próbáld ki a neki megfelelő homeos szereket,én is most döntöttem így.
2010. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a kakaót én sem tartom jó ötletnek. Akkor már inkább tápszer.

Kedves B! Én is gondoltam a Sedatif-ra, adjak neki napközben egyet és este egyet? csak az a baj, hogy vacsi közben elalszik, utána már nem tudnám beadni neki. akkor mondjuk fürdés előtt?Mit javasolsz? Amúgy is nehéz lesz, mert keveset iszik.

2010. márc. 3. 09:17
 7/14 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, ha egész nap "rendesen" evett, és este is megette az adagját, akkor enni ne adj neki éjjel. Max. inni, de szerintem az is felesleges. Nálunk is anno a homeós szerek váltak be, fog volt a ludas, plusz az, hogy kúszott-mászott manóm az ágyban, fejlődési ugrás is volt valszeg. És érdekes, hogy nálunk is 5-6 hónapos kora körül volt ez kb. 2 hétig.
2010. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy mozsárban összetöröm, és pár csepp vízben elkeverem. Közvetlenül fürdés előtt kapja meg, így fürcsivel, masszírozással eltelik kb. 15-20 perc, kapja a kaját, és irány az ágy. Reggel pedig ahogy felébred, addigra megcsinálom, és megitatom vele. (B)
2010. márc. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó, ma este kipróbálom, mert negyedik hete nem alszunk. Persze én sem akarom rászoktatni, hogy éjjel egyen, mert 8 hetes korától átaludta az éjszakát, de már olyan fáradt voltam. Fogára is adjak? Nem látszik semmi, a keze meg már másfél hónapja a szájában van.
2010. márc. 3. 09:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kipróbálhatod a camomillát. Legalább nappal is kicsit nyugodtabb lesz. 15 ch-ból akár negyed óránként lehet adni 5 golyót, ha 30ch-t kapsz, abból napi 2-4x5golyót kell adni. Egy anyukától kaptam a tippet, hogy a kis kupakba kitekered az 5 golyót, pár csepp vizet ráteszel, és hagyod feloldódni a kupakban. Így garantáltan meg tudod vele itatni, egy csepp sem megy mellé.

Egyébként ha hatnak a szerek (kb. másfél hét), akkor abba is lehet hagyni. Az első pár napban viszont kicsit felnagyíthatja a tüneteket, de ettől nem kell megijedni, és ugyanúgy folytatni kell tovább az adagolást.(B)

2010. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!