Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ennivaló dobálásáról a 4 éves fiamat?

Figyelt kérdés
Mostanában az ovónők azt panaszolják, hogy a gyerek az oviban enni eszik rendesen, de a másik kezével a tányérján lévő ételt szétdobálja mindenfelé, és van, hogy a társait is eltalálja közben. Rászólnak, de nem hagyja abba. Ti milyen módszert ismertek arra, hogy leszokjon erről, és rendesen viselkedjen evés közben? Otthon nem láthatott ilyen, és az ovónők elmondása szerint az oviban se csinálja más gyerek, csak ő. Várom a válaszokat!

2018. dec. 17. 16:51
 1/9 anonim válasza:
65%

Otthon, minden ami dobálózás, finoman a kezére csapnék.

Negatív érzés társuljon a cselekedethez.

2018. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Megkérdeztétek tőle, hogy miért csinálja?

Lehet, hogy nem ízlik neki az étel vagy valami más zavarja.

2018. dec. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Az én fiam az egyik kezével evett, a másikkal a kajában túrkált, széttrancsírozta az ételt. Nekünk otthon is csinálta, az oviból hozta. Mikor leült enni, megmondtam neki érthetően és világosan, szemkontaktusban, hogy addig ehet, amíg a másik kezével nem túr a kajában. Amint elkezdte, egyszer szóltam, hogy el fogom venni, harmadjára elvettem előle a tányérját és mehetett az asztaltól. Egy negyed óra múlva újra lehetett próbálkozni, ugyanígy lett vége. Harmadjára megértette. Másnap és harmadnap még egy-egy rászólás volt, de utána sosem csinálta többet.
2018. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó módszere tökéletes. Az óvónőknek is ezt kellene javasolni
2018. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha otthon nem csinálja, de az oviban igen, akkor azt az óvónőknek kell megoldani. Nem tudod olyanról leszoktatni, ami nincs.
2018. dec. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: félreértetted! Mostanában otthon is csinálja! A 2-3 választ ki fogom próbálni, szerintem hamar be fognak válni! Köszönöm a válaszokat, és Boldog Karácsonyt mindenkinek!
2018. dec. 18. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az esetben tényleg az a megoldás, hogy egyszerűen felállítod a kaja mellől. Az étel nem játék, ha játszani akar, mehet. Majd ha éhes lesz, eszik.
2018. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Óvoda vagy csoport váltáson gondolkodtál? Elég gáz, ha egy pedagógus nem képes úrrá lenni egy ilyen egyszerű problémán. Nálunk simán kizavarják az étkezőből azt, aki nem bír magával.
2019. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer figyelmeztetem, másodszorra elküldöm az asztaltól. Egyszer még visszaengedem 5 perc múlva, ha bocsánatot kért a viselkedéséért, de ha ismétlődik, akkor az az étkezése kimarad. Logikus következmény, semmi más. Aki nem viselkedik megfelelően az asztalnál, annak nincs ott helye.
2019. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!