Csak üveges ennivaló?

Figyelt kérdés
Lassan 8 hónapos a lányom. Kapott már répát krumplit almát körtét húst. Eddig úgy voltam az egész dologgal hogy majd mindig én magam készítem el neki az enni valót, de ma döntöttem úgy hogy holnaptól csak üvegest fog kapni 1 éves koráig onnantól meg majd azt amit mi eszünk. Rengeteg receptet kipróbáltam és amikor kész lett mindig megkóstoltam. Az utolsó még tűrhető volt de a mai olyan borzalmasan rosszra sikerült hogy majdnem el hánytam magam. És nem azért mert nincsenek benne fűszerek hanem mert nem sikerül eltalálnom a megfelelő arányokat.
2015. jún. 12. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az üvegeseket ezért találták ki, illetve azért, hogy olyat is adni tudj, ami épp nem idény zöldség/gyümölcs. Teljesen jók az üvegesek is. Nem kell minden nap neked pepecselned, főleg, ha még rossz is lesz.
2015. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
És mi a kérdésed?
2015. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ember tervez gyerek végez. Legalább 15 fajta bébiételt kipróbáltam, desszertet is, de mindentől öklendezett a gyerek. Megkóstoltam és nekem minden olyan "egyen ízű" volt. Megtanultam kis adagokban főzni neki. Ha a te babád megeszi az üvegest, add azt de én biztos nem adnám csakis és kizárólag.
2015. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jobban szeretném ha a saját készítésű ennivalót enné, de nekem nem sikerül olyat készítenem ami elfogadható lenne pedig már rengeteget próbálkoztam.
2015. jún. 12. 13:27
 5/14 anonim ***** válasza:

És, ha abból enne, amit ti esztek, csak pürésítenéd? Levesbetéteket, krumplipürét, főtt zöldségeket?

Mellette néha egy-egy üvegeset.

2015. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A fűszerek miatt nem eszik még a miénkből. Ilyenkor még nem nagyon szabad fűszeres ételt adni a babáknak.
2015. jún. 12. 14:09
 7/14 anonim ***** válasza:
én elszúrtam azzal, hogy csak üvegest adtam neki. most 14 hós és nem sok mindenért rajong amit én főzök.. :(
2015. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utólag is tudsz fűszerezni, és 8 hósan a miénk már kapta a szokásos fűszereket, petrezselymet, hagymás, kevés sót. Annak, amit ti esztek legalább van íze, és később is könnyebben áll rá, mint átszokni az üvegesről a főtt ételre.
2015. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

az enyém felváltva eszik ilyet is meg olyat is. de hogy lehet elrontani az otthon főzöttet? én mindenből egy kicsit bedobálok a fazékba, összefőzöm, turmixolom. hogy lehet ezt elrontani? én olyan főzelékeket adok neki, hogy mittomén brokkoli-krumpli-répa-borsó-rizs és akkor hozzá kis csirkehús, vagy reszelt sajt, kefír. vagy a rizst elhagyom, teszek bele salátalevelet. vagy felkockázott paradicsomot/paradicsomlevet. mikor hogyan.

igazából az arányokkal az a lényeg, hogy több krumpli legyen benne, az legyen az alap. és egyszerre meg lehet főzni több adagot, hűtőben két napig tárolom, aztán fagyóba megy a maradék. soha, semmi baja nem volt még a gyerekemnek.

2015. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, hogy lehet elrontani :D Annyira kell röhögnöm, amikor eszembe jut, de a férjem szerint feltaláltam a hányás ízű főzelék titkos receptjét :D tényleg borzalmas babakajákat főztem szegénynek :D Csodálom, hogy most két évesen eszi a főztöm, és még nem veszett el a bizalma teljesen :P
2015. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!