Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szuletett mar valakinek...

Szuletett mar valakinek egeszseges gyereke, akinek 4mm korul volt a tarkoredo erteke?

Figyelt kérdés

Nekunk egesz pontosan 3,99-re merte a doki. Egyelore varjuk a prena teszt eredmenyet. Januar 4-en megyunk genetikai uh-ra is, ez csak a sima nogyogyaszom volt, aki ezt merte, amugy nem is nezte volna csak szemet szurt neki.

Vannak koztetek olyanok, akinek hasonlo ertek jott ki tarkoredore es mar megszuletett a baba, elmult 2-3 eves es teljesen egeszseges.

En Olvatam olyat ivan akinek 1-2 evesen jott ki az autozmus, ertelmi fogyatek es szinten magas tarkoredo volt:(

Nagyon felek...


2018. dec. 28. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Magas tarkóredő Down szindrómára utal,nem autizmusra.....
2018. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Viszont olvastam olyat tobb helyen is, h magas tarkoredo miatt biopsziat csinaltak, ami negativ lett tehat down kor kizarva, de a gyerek fogyatekos lett. Tehat nem down koros de mas baja lett...
2018. dec. 28. 17:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A fiamnak 3,6 mm volt, már elmúlt 5 és fél éves. Tsmt-zünk most, illetve szobatisztaság elérése nyúlt hosszúra szorulásosság miatt. Nem gondolnám, hogy ezeknek köze lenne a tarkóredő méretéhez. Én is olvastam anno ezeket, amiket írtál, bár ne tettem volna. Nekem cvs-esem volt, az nem mutatott ki semmi rendellenességet. Bízz a babádban, nem lesz semmi baj, kitartást!
2018. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
A tarkóredő érték messze nem csak a Down- ra utal, szàmos rendellenesség tünete lehet. Nàlunk pl egy nagyon ritka és súlyos rendellenesség volt. A genetikai vizsgàlatot végzô orvos viszont beszélt arról, H a praxisàban 6 mm- es tarkóredővel egészséges baba született.
2018. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem, hogy mi lett az eredmény? Nálunk volt 3,6os tarkóredő.
2019. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A genetikai uh-n 2,2-re mertek, de a biztonsag kedveert elmentem egy masik dokihoz is 1 hettel ezutan, o 2,4-nek merte, szoval boven a hatar alatt vagyunk, kozben megjott a prenateszt eredmenye es alacsony kockazat jott ki, ugyh hal isten ezt a fejezetet lezartuk. Soha tobbe nem megyek ahhoz a nogyogyaszhoz, aki eloszor merte, ekkora elterest... nem tudom milyen uh keszulekkel dolgozik de a labam be nem teszem oda tobbe, okozott par rossz hetet ez nekunk...
2019. jan. 17. 20:48
 7/10 anonim ***** válasza:
en elvetetnem nem kockaztatnek.
2021. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jo hulye vagy mert azota 2,5 eves tokeletesen egeszseges eleven okos ugyes kisgyerek😃
2021. nov. 13. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Miert lennek hulye? Az ismerosunk hasonloan dontott mint te. a gyerek 5 eves es erosen retardalt, minden teren visszamaradt kb most van egy 2 eves gyerek szintjen. te szerencses voltal de nem mindenki az. en meg meg a kockazatat se vallaltam volna mert ha betegen szuletik ugyis lemondtam volna rola.
2021. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is egészséges gyermekünk született majdnem 4mm-es tarkóredővel. 2 helyen voltunk anno akkor vizsgálaton (12.héten), mindketten ugyanazt mondták, hogy nem lesz egészséges és hogy kislány. De további vizsgálatok kellenek mert úgy nem tudják elvenni. Megcsináltattuk a korionboholy mintavételt, vártunk. Eredmény: egészséges kisfiú. Totális káosz. Tovább mentünk szívultrahangra, folyamatosan UH-ra jártunk szintén 2 különböző helyre, hogy véletlenül se nézhessenek el semmit. Hála Istennek minden rendben volt a babával, aki már azóta 3 éves kis ovis. Az én szerelmem, a hercegem.

Senkinek sem kívánom azt az érzést amin akkor átmentünk. Azt mondták rá, hogy egy csoda. Downos tünetekből egészséges baba lett. (A Down minden tünetét látták nála.)


Az én esetem alapján is, kitartást mindenkinek mert van még remény!

2021. nov. 26. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!