Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jó gyerek pszichológust...

Jó gyerek pszichológust keresek Budapesten, elsősorban pszichoszomatizacio- tic témakörben?

Figyelt kérdés
2016. júl. 25. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tic is van, akkor első körben gyermekpszichiátert javasolnék!
2016. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszolónak: miért javasol gyermekpszichiáter?
2016. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert a tic háttere organikus alapjaiban, amit a pszichés tényezők erősíthetnek. Önmagában pszichoterápiával nem kezelhető. (bárki bármit mondd)
2016. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nem hallottam még ilyesmiről...
2016. júl. 26. 23:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem ez a szakmád:)
2016. júl. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt mondod, gyógyszerrel szokták „kezelni” a tikket? Gondolom, azért ezt csak súlyosabb esetekben ajánlják. Örülnék, ha írnál bővebben erről, mert a környezetemben több gyerek is van, aki időnként tikkel (a fiam is), nem folyton csinálják, hanem stresszes helyzetek után jön ki náluk (nekik pl. az iskolában a tanítók lelki terrorjától).
2016. júl. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A tick oka alapjaiban az agyban a dopaminerg rendszer zavara (egyfajta ingerületátvivő rendszer). Kialakulása genetikailag meghatározott, illetve vannak elméletek, melyek méhen belüli fejlődési zavarról beszélnek.

A ticknek több fajtája van, enyhébb esetben nem szükséges a gyógyszeres kezelés, de a komplex esetekben, amikor ez a gyermeknek szociális és önértékelési zavarokat okoz, illetve amikor egyéb kényszeres tünettel járul (gyakran van így), akkor érdemes megpróbálni.

Nagyon jól reagál a haloperidol származékokra (egyfajta antipszichotikum). Ettől nem megijedni, mert a pszichiáter gondosan mérlegeli a kockázat és előny kérdését, illetve igyekszik minimalizálni a mellékhatásokat.

A stressz mindenképpen erősíti a ticket, de önmagában nem ez a felelős a kialakulásáért. Nem lelki tényezők miatt jön létre, hanem organikus okok miatt. A pszichoterápiának annyiban van értelme, hogy a gyermek megtanulja a szorongató, stressz keltő helyzeteket kezelni, az indulatait adekvátan kifejezni, amitől jobb lesz a közérzete, így kevesebbet stresszel, ezáltal tickel is.

2016. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a Vadaskertet javaslom. Lehet online időpontot foglalni, de sokat kell várni, ha az első vizsgálatról van szó. A honlapjukon a TIC-ről is olvashatsz(az oldalmenüben, a gyermekpszichiátriai betegségek címszó alatt) és vannak erre specializálódott szakembereik is. Az online foglalásba be kell írnod a probléma lényegét (azt TB alapon nem választhatod meg kihez kerülj) és eleve olyan szakember fog foglalkozni a gyermekkel, akinek ez a területe. Én nagyon elégedett vagyok az egész intézménnyel, minden téren vérprofik, évek óta ott kezelik a kisebbik fiam, igaz, teljesen más diagnózissal, de ez a Te kérdésed szempontjából nem is lényeges.

[link]

2016. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Itt vannak jók:

[link]

2016. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
7-es komment: én is így tudtam, annyi kiegészítéssel, hogy gyógyszeres kezelés csak ritkán, a nagyon súlyos esetekben kell.
2016. aug. 30. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!