Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ennyi beteg elméjü...

Miért van ennyi beteg elméjü ember? Gyermekbántalmazás

Figyelt kérdés
Olyan sok olyan esetről hallani a tv-ben, mikor csecsemőket, pici gyerekeket vernek meg, de brutálisan. Én nem értem, ezekben az emberekben nincs szeretet, nem szeretik a saját gyereküket, vagy szellemi fogyatékosok, vagy mi az oka, hogyan vetemedhetnek idáig? Nekem is van 2 gyerekem, tudom milyen mikor hónapokig nem alussza ki magát az ember, mert a gyerek sír, mikor mi baja van, tudom milyen a dackorszak, a kisebbik gyerekemnél éppen javában tart, jön a foga is, sokat sír, nyafog. Ha ölben van még olyankor is sokszor. De akármilyen hulla vagyok meg agyilag zombi már, eszembe nem jutna bántani azért mert sír. És rengeteg ilyen eset van. A híradósok is már úgy olvassák be, mintha azt mondaná éppen, hogy a krumpli ára feljebb megy 5 ft-tal. Az a sok védtelen ártatlan gyermek meg tehetetlen. Felháborító. Nem lehet ezek ellen tenni valamit? Tudom, ne nézzek híradót. De attól még nem oldódik meg a probléma, és a sok kicsi gyermek tovább szenved, míg én vigyorgok itthon fülig szájjal.
2014. okt. 31. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A bantalmazo, plane a csecsemot bantalmazo ember nem epelmeju, mentalisan beteg. De pl anyanal ezt egy sulyos szules utani depresszio is kivalthatja.

A hiradoban meg nem konnyezhetnek meg minden esemenyt, nekik uralkodniuk kell magukon.

2014. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én a sok védőnőt is jól megbüntetném, eltiltanám a hivatásától minimum. Jó, az egyszeri eset más dolog, de amikor rendszeresen bántják a kicsit, és nem tesz semmit?! Azért van hogy ezekre figyeljen, nem?
2014. okt. 31. 13:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Azert. De nem csak o a hibas. Ott az orvos is, akihez viszik tanacsadasra. De amugy meg oriasi felelosseg am megvadolni valakit. Teljesen biztos kell hogy legyen abban, nem baleset erte a gyereket, hanem bantalmaztak.m
2014. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
látom, Te is nézted a tegnap esti híradót. én gondolkodás nélkül felakasztanám az ilyen anyát, apát. és akkor még a tegnap esetben azzal az indokkal kért felmentést a gyereke megöléséért, mert közben csinált másikat...
2014. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Tekintve, hogy simán meg lehet tagadni a védőnő-orvos beengedését, a gyámügy meg általában hónapok alatt reagál, az alatt 8x agyon lehet verni egy gyereket.


Az ilyenek általában nagyon fiatalon "vállalnak" gyereket, vagyis egy kószabaszás közben úgy maradt a csaj (gyakran kislány...). Aztán megszüli, és "nevelik". Jobb esetben gyorsan agyonverik, rosszabb esetben ugyanolyan ideggyenge, szerencsétlent nevelnek, mint ők maguk.

2014. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amennyiben van látható jele a bántalmazásnak akkor a védőnő tud lépni. Olyankor a gyerekorvos is jelentheti. Viszont ezek a szülők, biztosan nem fogják kék foltosan súlymérésre vinni a picit. A védőnő, meg hogyha nem szúr szemet a baj akkor nem veszi észre. Emlékszem az egyik nagy port kavart esetre, melyből rádiós dokumentum játékot is csináltak, ami engem nagyon megrázott. Bár azóta sokat fejlődött a világ az emberek hozzá állása csak lassan alakul az elvárások szerint. Nem látok, nem hallok, nem beszélek. A gyerek még ma is sokaknak tulajdon. Enyém, azt teszek vele, amit akarok. Ezen kívül sokszor ott van a szülés utáni depresszió. Aztán van a nemvárt gyerek, aki anya, de apa agyára megy az állandó "hisztijével". Ráadásul sokan nem ismerik az önuralom fogalmát, nem tanulták meg kezelni a tehetetlenségüket ezért a kétségbe esésük okát próbálják csendre bírni. Ha kell, akkor erőszakkal. Persze sokszor megbánják ezért amikor a védőnőhöz mennek, egy kedves odaadó szülőpárt lát az illetékes. Aztán kezdődik elölről a sírás, ringatás, kiabálás, rángatás, magára hagyás, odacsapás...
2014. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2014. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Egy csecsemő megölése és egy abortusz között nincs technikai különbség. Csak az egyik társadalmilag elfogadott a másik meg nem....

Az ember élet semmit sem ér ebben a társadalomban, ha gyerekről van szó, akkor meg pláne.

2014. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, te egy nagyon tanulatlan buta ember vagy. Erre mondják, hogy ha csendben maradtál volna bölcs maradtál volna. Gondolom még nem hallottad.
2014. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Az emberi élet nem a fogantatásnál kezdődik?
2014. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!