Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus-Mikor kap kódot?

Autizmus-Mikor kap kódot?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ha elviszem a gyermekem valamelyik diagnosztizáló helyre (Bethesda Kidsz,Vadaskert, Autizmus Alapítvány) és megkapjuk a diagnózist, akkor automatikusan kap valami hivatalos kódot? Tehát pl. háziorvos, iskola stb tudomást szerez róla? Vagy megtehetem, hogy csak én nyugtázom, hogy jól éreztem, hogy autista és magán úton intézem a fejlesztéseket?

Köszönöm ha valaki tud ebben segíteni!


2019. márc. 19. 13:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném az előzőhöz, hogy a könnyen integrálható gyerekekből sok van, nekik nincs kódjuk, lehet el sem jutnak a bizottsághoz, csak el vannak könyvelve fura/neveletlen/ magánakvaló/túlérzékeny gyereknek. Mivel mindannyian titokban maradnak, mert a szülő nem reklámozza, vagy fel sem ismerik, ezért hiszik, hogy az autistákat nem lehet integrálni.


Akiket integrálható autistának hívnak(van kódjuk), azok egy fokkal nehezebb esetek, de még mindig viszonylag enyhén érintettek.


Szerintem egy nem a gyerekre figyelő szülő mellett minden érintett máshogy viselkedne, a stressztől súlyosbodnának a tünetek, amit egy szakember vagy más pozitív ingerek minimálisra tudnának csökkenteni, ezáltal olyanok lehetnének, mint kicsit fura társaik, akik fel sem tűnnek, ezért van értelme szerintem az integrálásnak. Az ciki, hogy elsumákoljuk a dolgot a gyerekünk érdekében, de a társadalom érdeke nem ez lenne..

2019. márc. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!