Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom terhes lett! Most...

A lányom terhes lett! Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek? Nem akarja elvetetni, nem engedi, de lehet az lenne a legjobb.

Nagyon haragszunk rá és nem tudjuk mit tegyünk.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben???

A lányom 16 éves. És Jó tanuló nem is volt felelőtlen soha...ezért nem is értjük.

Bár igaz, nem túl jó a viszonyunk, de akkor is.

A férjem ki akarja tagadni, ha megtartja. És hajthatatlan.

Kérlek, adjatok valami tanácsot.


2010. júl. 3. 22:21
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
75%
17 évesen terhes voltam, anyum és barátom rábeszélt, hogy elvetessem, azóta is azt bánom :( Az ő döntése, és egy baba élete. Én sem voltam soha abortusz ellenes, de azóta is számolom, hogy a kislányom hány éves lenne. Attól még lehet sikeres és tanulhat, hogy lesz egy gyereke, az összetartás és a támogatás a fontos.
2010. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
84%
van barátja? tudtál róla, hogy volt fiúval? védekeztek valamilyen módon egyáltalán? elkísérném a családsegítőbe az apjával együtt. a gyerekednek biztos nyomós oka va a döntésére. hallgassa meg a férjed is. támogasd, ahogy tudod, segíts neki amiben lehet.
2010. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon nehéz a helyzetetek,nem lennék a helyetekben....

Nem tudom,írtad nem túl jó a viszonyotok,de szerintem ha nem vetetitek el akkor mindenképp mellé kéne állnod,a te lányod és a te unokád lesz.

Már megvan a gond de abban hogy elvetettetném e vele nem tudok tanácsot adni,nem tudom azt sem hogy jogilag ilyenkor dönthet e egyedül....a megtartásban.

Ehhez tudni kéne milyen a fiú,milyen a kapcsolatuk,bár nem gondolnám hogy hosszú távon együtt maradnának hisz még ők is gyerekek,bár a ma rohanó világban.

Azért akarja megtartani mert fél mi lesz mikor elveteti,lehet e majd gyereke...vagy mert már felelősségteljes érett gondolkodású,bár akkor nem lett volna gyerek,mondjuk lehet a gumi is hibás...(Mi 2 gyereket terveztünk lett is egy fiú,aztán még várni akartunk de a gumi hibájából fél évvel a tervezettnél összejött a kislányunk)Ezért is nehéz dönteni,bár szerintem kislány még........

2010. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
32%
Ha egy kicsit jobban odafigyeltál volna rá, akkor ez lehet hogy nem történik meg! Ha van biztos és jó anyagi háttér, a barátja akitől teherbe esett mellette áll, akkor tartsa meg. Gondolnod kellett volna rá, hogy ennyi idős alányod, és ilyenkor nem kitagadni kell őt, hanem megbeszélni alaposan mindent. 9 hónap ilyen esetben gyorsan eltelik. De a lányodnak azzal is kell számolnia, hogy még most kezdené élni igazán az életét.
2010. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
100%
mond el neki a pozotivumait es a negativumait a gyerekvallalasnak oszinten. kerdezd meg, hogy egyedul is kepes lenne erre, mert ugyan te mindenben tamogatod, de akar meg is halhatsz holnap, a pasija meg akarmikor lelephet. legyel vele rendes, tamogato. ne probald rabeszelni semmirem se, csak legyel oszinte, es hagyd hogy o dontson
2010. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
93%
Neked kell ismerni a lányod ,hogy képes e felnevelni egy gyereket ,hisz még ő is csak gyerek .Még nem élt semmit , hosszú beszélgetés kell ,és döntsetek együtt ,ne helyette.
2010. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
94%
Akármi is lesz, ne engedd, hogy a férjed "kitagadja", a lányodnak támogatásra van szüksége, nem büntetésre, és fenyegetésre. Ülj le vele és mondd el neki, mi mindennel jár egy gyerek, pláne ennyi idős korban. Az lehet, hogy nem lenne szíve elvetetni, és eleinte lelkesen nevelgetné, de sokmindenből szorulna ki, hiszen ő most fiatal. Ezzel nem lebeszélni akarom őt, de el kell neki magyarázni mindent rendesen, de az ő testével ő rendelkezik, ha úgy dönt, hogy megszüli, akkor nem lehet mit tenni. 3 hónapotok van, hogy letisztázzátok ezt a kérdést, de ne haraggal álljatok hozzá, mert az nem vezet semmire. Ez megtörtént, nem lehet visszacsinálni. Reménykedj, hogy mégis hallgat rád, és elveteti, ahogy te tennéd az ő helyében, de azután se kezeljétek őt bűnözőként. Viszont oda kell re figyelni, és el kell vele menni az orvoshoz feliratni fog.gátlót, ha tartós kapcsolata van. A fiú szüleivel mindenképp vegyétek fel a kapcsolatot, tőlük is kérjetek tanácsot. Ha megszülné mégis, akkor pedig próbáld támogatni és segíteni neki, még ha nehéz is lesz...de a baba nem tehet semmiről.
2010. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
56%
Nekem ugyan az a véleményem mint az első hozzá szólónak. Én meg szerettem volna tartani de a család rá beszélt hogy vetessem el ez volt 1éve és azóta nagyon depressziós lettem nagy fájdalommal jár. Ne tegye meg semmi kép se
2010. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
87%

Hiába 16 éves, ha Ő meg akarja tartani akkor joga van hozzá és részetekről pedig ideje abbahagyni a gyerekes duzzogást (harag, kitagadás a XXI.században?) és segítsetek a lányotoknak!

Nehogy már csak akkor a Ti lányotok ha jó tanuló és ötöst hoz haza!


Hozott egy rossz döntést, biztos ti is hoztatok már az életbe max más területen.


35/F

2010. júl. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
85%

Ha ráerőszakoltok egy abortuszt, sohasem fog nektek megbocsájtani, hidd el nekem.

Viszont, ha vállalja, akkor segitsetek neki, hogy az iskolát be tudja fejezni, és valóban ti vagytok a gyerekesk, haragszom rád, kitagadlak...

2010. júl. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!