Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Van...

5 hetes terhes vagyok. Van egy 3 és fél éves lányom. Mennyire baj az ha őt emelgetem, ölbe veszem? Már 15 kg. Ettől elmehet a kicsi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 14:21
1 2 3 4
 1/35 Agika0219 ***** válasza:
én 6 hetes vagyok a lányom 10 hónapos és 9 kg felett van...én is emelgetem...igaz a 15kg kicsit több..én csak akkor emelgetem ha muszáj.am meg ha ettől elmegy a baba akkor nem is egészséges.(védőnőm mondta)
2011. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 kiló, az elejétől fogva emelgetem, kiságyba/ból, fürdőkádba/ból, ha elfárad séta közben, cipelnem kell. Most 35 hetes vagyok, szóval nem volt gond. Azért vigyázz magadra, kíméld magadat, amennyire lehet, bár tudom, nem könnyű egy kisgyerek mellett, az enyém 17 hónapos.
2011. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

36 hetes vagyok, a kisfiam másfél éves, 13 kg. Emelgetem, igényli, ráadásul most lett "anyásabb". Eddig nem volt baj, bár most már nagyon nehéznek érzem, de talán már nem lesz.


Szerintem ha a nagy emelgetésétől elmegy a pici, akkor eleve rosszul tapadt. De azért a dokidat kérdezd majd meg!

2011. okt. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Normál terhesség esetén emelgetheted, mert már hozzá van szokva a szervezeted, de ha veszélyeztetett vagy, akkor nem. Én majdnem végig emelgettem a 12 kilós lányomat, sőt elég sokáig hordoztam is, amíg terhes voltam a picivel.
2011. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
37%
Na várj,nem értem a kérdést alapból. Miért kell emelgetni még egy 3és fél évest? Van 2gyönyörű lába....
2011. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

6 hetes terhes vagyok és egy 3 éves leányzót meg egy 14 hónapos fiúcskát emelgetek, lépcsőn föl-leviszem, ha kell, a kicsit akár babakocsistól, amikor a szükség úgy hozza.

Szerintem egészséges terhességnél ez nem lehet probléma.

2011. okt. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó előttivel értek egyet.

Miért lett ilyen nagy "divat" cipelgetni ekkora gyerekeket? Egyre több ilyet látok, meg 4-5 éveseket babakocsiban(!).

Az első gondolatom mindig az, hogy talán beteg a gyerek, aztán általában kiderül, hogy nem, csak anyuka erre szoktatta valamiért.

2011. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
32%

Még valami. Az erőlködéstől kinyílhat a méhszáj, amitől elmehet a baba. Ennek semmi köze a magzat egészségéhez, egy teljesen egészséges baba is elmehet, ha kinyílik a méhszáj.

De a ti döntésetek, hogy mekkora kockázatot vállaltok be...

2011. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%

Nem cipelésről volt szó, hanem emelésről. Persze, hogy vagy két lába, de attól még oda akar bújni anyához, ki kell emelni a kádból, nekem a másfél évest ki-be a kiságyba, babakocsiba, vagy vegyek neki sámlit, aztán vagy be tud mászni, vagy nem?

Én meg azokat a gyerekeket tudom sajnálni, akiket félretolnak, mert "te már nagy vagy".

2011. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
38%

A kádba apuka is be tudja emelni, a 3 éves már nyilván nem kiságyban alszik, és nem hiszem, hogy egy gyerekkel csak úgy lehet foglalkozni, ha felemeled. Nem kell félretolni, le lehet hozzá hajolni/guggolni és úgy megölelgetni. Én egy betegség miatt nem emelhetek 5 kilónál nehezebbet, mégis babát vállaltunk, és nem fog hiányt szenvedni semmiben a gyerekem emiatt.

Ha muszáj megemelni, ott van a férjem, én pedig képes vagyok úgy is szeretni a gyereket, hogy nem emelem fel. Nem olyan bonyolult ez szerintem.

2011. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!