Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jobban szeretem második...

Jobban szeretem második gyerekemet?

Figyelt kérdés

Nem rég megszületett a második gyerekem. Az előtt a lányom volt a mindenem, az egyetlen, sosem hisztizett, tündéri volt.

Mióta megszületett a második gyerekem, azt érzem, hogy a nagy egy undok hisztis béka lett. Nagyon sokat hisztizik, nem is tudom hogyan kezeljem. Ma is annyira felhúzott, hogy mondtam neki, ha nem hagyja abba kap 2 nagy pofont aztán lesz miért hisztizni. Mindennapos a harc, eltünt a tündéri lányom. Idegen érzésem van vele kapcsolatban.

Nem akarom, de a második lányomat jobban szeretem. Más is volt így? Változik ez ugye?


2019. ápr. 5. 17:04
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
83%
#10 szívszorito amit irtal..és milyen igazad van :((((((((( kérdező szégyelld magad!!!! A nagynak te vagy a mindene, te meg ugy bánsz vele,mint egy megunt háziállattal... :(((((
2019. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
32%
A karma majd lecsap rád!!! Ha nem is ebben az életben,majd a következőben!!! Te is egy megunt nagytesó leszel, akit az anyja megfog utálni!!!!!!
2019. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
63%

10-es jól leírta.



Viszont nagyon jó, hogy felismerted, hogy ez nem helyes.


Ahogy te viselkedsz vele azt kapod vissza.

A gyermekeink görbe tükrötbmutatnak nekünk.

Ezt gondold át. Ha nem megy egyedül, kérj segítséget


Szentelj legalsbb annyi időt a nagy lányodra, mint a pocire

2019. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
45%

13-as ez úgy hülyeség ahogy van. Mert akkor logikád szerint a nagylany előzö életében olyan volt mint most az anyja, karma lecsapott rá, ezért lett megunt teremtmény akit utál az anyja. Szóval megérdemli hogy így bánnak vele? De akkor ez az anyuka nem bűnös hiszen csak a büntetést hajtja végre. Ezt te sem hiheted meg gondolhatod komolyan.


Van karma kétségtelen, de annak ezt az anyukát és ebben az életében kell hogy utolérje. Utol is fogja.

2019. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
91%

Szomorú, hogy azért mert ott a pici, azt jobban szereted, mint a nagyot. Egyáltalán már a gondolat maga elkeseritő. Tudom mit érez a kislány, mert én voltam a nagytesó, akit megunt az anyja. Ahogy jöttek a tesóim, folyamatosan csak feladqthegyek, figyelj a tesodra, mutass peldat, jatsz vele, add oda a jatekodat neki, te vagy az idosebb. Borzasztó volt, es igen, egy ideig utaltam a testvereimet. Anyamnak a mai napig 1 gyereke van, az a hugom, és kész.

Na megfogadtam, hogy en nem leszek ilyen. De nem is tudok, mert ugyanannyira imádom mindkét fiamat, nem tudnék kulonbseget tenni.

Amit tehetsz:

Tobb ido a naggyal. Apuka hazajon, lepasszolod a kicsit, es a naggyal foglalkozol, vagy ha alszik a kicsi, ne allj felette, menj a naggyal jatszani. Csinaljatok kozos progikat ahol csak ketten vagytok. Erezze, hogy ugyanolyan fontos, kint eddig, ne csak a szidalmazas, meg a pofon igergetes. Teged akar, nem a pofonokat. Minek vallaltal gyereket, ha meg arra sem voltal kepes, hogy tidatosan felkeszitsd ot arra, hogy igen, a kicsi figyelmet igenyel, de segithet o is, vondd be, vagy csak figyelj ra amikor az oledben van a kicsi. Hidd el a baba tul fogja elni, ha nem log rajtad nonstop, de a nagyban egy orok serules lesz.

2019. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
92%
Azért hisztizik,mert nagy ívben letojod és " hogy mondtam neki, ha nem hagyja abba kap 2 nagy pofont aztán lesz miért hisztizni. " -el el is intéztek a problémàjàt.
2019. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
93%

Nem csoda ha hisztizik. Gondolom érzi, hogy az anyja egy "undok békaként" tekint rá, és a kistesó lett a minden, a világ közepe, ő meg le van kakilva.

Mi lenne ha vele is töltenél közös időt? Akkor talán újra "normális" lenne. Bár nem értem erre egy felnőtt ember magától hogy nem jön rá...

2019. ápr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
88%
Elsírtam magam, mikor olvastam a soraid. Hogy lehetsz ilyen szívtelen? Most született meg a fiam, de imádom a lányom is. Igen szokott hisztizni, hisz 3 éves, de hogy ezért ne szeressem? Ha csak azért szeretted, mert nem hisztizett, az nem szeretet. És ha majd a kisebbik lányod is dackorszakba lép?
2019. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
78%
Neked kéne két nagy büdös pofon kérdező.Eldobod a lányodat mint egy használt zsebkendőt.Ha én lennék az apuka,agyba-főbe vernélek az egyszer biztos.
2019. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
90%
Elsírtam magam, ahogy olvastam a kérdést....Nem szabadna ilyen körülmények között felnőnie egyetlen gyermeknek sem. Imádkozom az elsőszülöttedért, hogy ne okozzon neki az anyja egy életre bennemaradó traumát, mert az anyja alkalmatlan nem csak 2, de egy gyermek megfelelő ellátására. Ha szereted bármelyik gyerekedet is, minimum pszichológushoz fordulsz. A probléma ugyanis veled van. És az bizony óriási...
2019. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!