Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hypotón gyerekekre, babákra...

A hypotón gyerekekre, babákra jellemző az étvágytalanság, nehezebben táplálhatóak, így vékonyabbak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem, az enyém nagyon jól eszik, van kis húsa is a kraján, lábán, semmi gond az étkezésével, sőt...
2010. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiterjed a szájára, akkor lehet gond az evéssel, szopással. Mi így jártunk, de már majdnem 100%-os.
2010. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, nálunk is az volt, mint a második válaszolónál. Nehezebben szopott (sűrűn, keveseket), így nem hízott túl jól 6 hós koráig. Utána a hozzátáplálással jobban beindult a súlygyarapodás, de sosem lesz duci baba. Nem is volt ráadásul súlyos eset és már szépen rág, beszéddel is próbálkozik, 20 hós
2010. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Kisfiam elég súlyos hypotóniával küzd ami kiterjed a szájára is. Mióta a dévényes a szájába nyúl egyre jobb, de még így is nagyon szenvedünk az evéssel. 13,5 hónapos, de még mindíg főzeléket eszik, nem beszél, nem kúszik és nem jár-(

2010. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Mi egy hetes kora óta járunk dévényre. Most két és fél hónapos. Ügyesen eszik és egyre kevésbé kötött a kicsi nyaka.
2010. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 13 hónapos,de az étvágyával nincs probléma.Kis husis:)De sajnos ő sem kúszik,mászik,jár
2010. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4. válaszoló voltam. Ti, hogy viselitek ezt az állapotot? Én már sokszor utálok visszamenni a korára /nem volt koraszülött csak a rendellenessége miatt volt ott/ állandóan piszkálnak, hogy miért nem megy már, miért nem kúszik. Mintha én direkt azt akarnám, hogy nem menjen, pedig húzom vonom állandóan:-( a dévényes is egyszer azt mondja nagyon ügyes menni fog, aztán meg azt mondja, hogy hát reméljük majd egyszer fog tudni járni. Én már teljesen készen vagyok ezektől:-((
2010. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem ezt, mert az én most 14 hós kislányom is hypotón. Generalizált hypotónia, közepes fokú.

Nehezen evett, alig szopott, most is alig eszik és válogat.

3000 g-mal született, most 9,2 kg. Mindenképp vékonyka...

Dévényre járunk egy éve, 10 hetes kora óta. Csodát tett, mert hamar forgott, kúszott és mászott, két hónapja jár.

De keveset gagyogott, most is sokat van csendben. Mama, baba, tete, meg egy-két sajátod szótag és ennyi, de ezt is ritkán.

2010. júl. 7. 22:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

15.21.es vagyok.A lányom 13 hónapos 3000grammal született,most 9kiló és 78 cm.Mi sajnos nemrég kezdtük el a Dévény tornát,így már nincs is sok értelme.Mi a Budai gyermekkórházba hordjuk fejlesztésre,és ott mindig azt mondták,hogy nekünk nem ajánlott a Dévény módszer.

Nekünk ráadásul még mindig nem derült ki pontosan,hogy mi a baja.Mi 2 hét múlva megyünk MR és anyagcsere vizsgálatra.Kimondja az apa,anya,baba,dede szót,és halandzsázik összevissza.Sajnos nem látok reményt arra,hogy a "hamarosan" járni fog.

2010. júl. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, hát ha ilyen üges, akkor ne aggódj!

Az enyám 17 hónapos, most tanult meg járni, ezzel gyógyuétnak is nyilvánitották a fejlődésneurológián is.

Beszélni nem beszél semmit, csak gagyog. De az ikertesója, aki nem hipotón, az is csak annyit mond, hogy gyeje :-)) Szóval ebben a korban egyáltalán nem általános, hogy beszél-e a gyerek!!!

Ezen aztán tényleg ne aggódj. Amig járni tanulnak, addig a beszédkészség nem fejlődik jellemzően, mert egy dologra koncentrálnak. Járás után jön majd a beszédtanulás, az enyéim is nagyon sok mindent megértenek már (eddig ez se volt), de még nem beszélnek. Majd ha már beszélni fog, visszasirod ezt az időszakot, ne aggódj :-))))

2010. júl. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!