Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 11 éves lányomnál elektív...

11 éves lányomnál elektív mutizmust állapítottak meg. Igényelhetek magasabb családi pótlékot? Vagy bármit?

Figyelt kérdés
Az elektív mutizmushoz társul szorongás és kényszeres viselkedés. Jelenleg gyógyszerrel kezelik.
2010. júl. 7. 14:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Azt,hogy nem kommunikál,szó szerint értem. Ha idegenek(szomszéd,osztálytárs,ismerős)kérdezik,nem válaszol,sajnos nem is köszön.Ha szeretne valamit,nekem szól,hogy kérdezzem meg vagy szóljak helyette.Ez még a tanáraival is így megy.Eddig nem közösítették ki,de már piszkálják,hogy szóra bírják. Eddig nem volt gond,de most ötödikben már nekem kellett közbeavatkozni.Elég nehéz Neki,meg nekem is.
2010. júl. 12. 06:48
 12/14 anonim ***** válasza:
Mutizmussal, ha elviszed Nevelési Tanácsadóba, kaphat egy papírt, hogy Sajátos Nevelési Igényű lesz a gyerkőcöd. Eszerint jár neki gyógypedagógus, ami nem azt jelenti, hogy Kisegítőbe kell járnia, integrálható normál osztályba, csak esetleg több segítséget fog kapni. Én legalább is tudok olyan gyerekről, akinek mutizmusa van, és SNI A-s.
2010. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Tudom, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, mert ennek nem tudom, van-e anyagi vonzata, de gondoltam, jó, ha erről hallasz, és utána tudsz esetleg kérdezni!
2010. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A nev. tan.-ba már járunk egy ideje,túl vagyunk a pszichiátriai kivizsgáláson,ahol már kimondták,hogy sajátos nevelési igényű,a mutizmust is itt állapították meg.Szerencsére tényleg maradhat a mostani suliba,nem kell kisegítőbe menni,amúgy nagyon okos értelmes kislány.
2010. júl. 15. 06:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!