Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van, hogy egy csomóan...

Miért van, hogy egy csomóan ellenzik a jól irányzott atyai pofont?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy ütni vágni kell a gyereket, de szerintem van az a szituáció amikor igen is egy jól irányzott pofon helyre rakja, amikor a szép szó nem használ. Az iskolában is rengeteg szemtelen és beképzelt gyerekkel találkozok akik úgy viselkednek a felnőttekkel szemben mint a kis királyok, mert kvázi a tanárok sem tehetnek semmit.
2019. jún. 11. 22:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért ellenzik sokan, mert a legtöbben akik ezt a gyakorlatot alkalmazzák, nem tudják, hogy mikor milyen helyzetben indokolt megtenni ezt a lépést. A pillanatnyi düh szüli vagy éppen nevelés helyet alkalmazzák. Ki miért, de célt nem érnek el vele. Vagy lesz egy szorongó, mindentől félő gyerekük vagy pedig eltanulja a módszert és agresszív lesz másokkal.

Jól írta az egyik válaszoló, akit élete során 2x ütöttek meg, de azt örökre megjegyezte. Sajnos az ilyesmi a ritkább, pedig alapvetően lehetne egy működő módszer az "atyai pofon" is, indokolt esetekben.

2019. jún. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mert semmit nem old meg.


A "szemtelen és beképzelt" emberek a nem vagy rosszul nevelés miatt olyanok.

A pofon csak rádob egy lapáttal.

Ha otthon más van a suliban meg így fegyelmezik, az még rosszabb is.


Az erőszakkal nevelés az a szülő, nevelő, felnőtt tehetetlenségét mutataja csak

Meg.

2019. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet nevelési elv az agresszió. Mert a gyerek azt tanulja meg, hogy az erősebb megveri a kisebbet, és akkor neki lesz igaza.

Nem mondom, hogy soha nem ütöttem meg a gyerekemet. De azért tettem, mert annyira kihozott a sodromból, hogy valószínűleg gutaütést kaptam volna, ha nem teszem meg. Szóval a saját tehetetlen dühöm levezetésére, hirtelen haragomban, és nem is vagyok rá büszke. De nem azért, mert megmondtam, hogyha rossza csinálsz, kikapsz, és akkor be is tartottam.

Hidegvérrel, előre megfontolt szándékkal nem verünk gyereket,az bűncselekmény.

2019. jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!