Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az emberek miért ellenzik az...

Az emberek miért ellenzik az abortuszt?

Figyelt kérdés

Ugye alapból az abortusz gondolata akkor jön fel az emberekben, ha a lány valamilyen rossz helyzetben van.

Ide tartozik az, hogy elég szegény körülmények között élnek. Jobb esetben a pasijával, bár a legtöbb esetben anélkül.

Ezen felül általában maga a szülő is sokszor még gyerek. Nem vagyok begyepesedett, simán előfordulhat, hogy egyéjszakás kalandból bekövetkezik a gyerek.

Ha az anyagiak nem engedik meg azt, hogy megadjunk a gyereknek mindent, akkor miért okozzunk neki rosszat?

Nem szeretem a képmutató embereket, jól tudom, hogy egy gyerek nem fogja fel, hogy nincs pénz, Ő csak azt látja, hogy mindenkinek okostelefon, otthon számítógép amin a legjobb játékokon játszik, nike cipő, divatos ruhák, napi 200-500 Ft büfé pénz, normális ételek, nyaralás, stb.

S ezzel sincs probléma! Hiszen alapból nem rossz dolgok, és miért ne kaphatná meg az a személy aki a legfontosabb(annak kéne legyen) számunkra.

Ennek ellenére kaphat a gyermek jó nevelést, nem feltétlenül lesz valaki beképzelt, mert a szülők megengedhetik neki ezt a "luxust". Ez már más generáció, mint az enyém, amikor nike cipő nem igazán volt gyerek lábán, meg infrás telefonok, a leggazdagabbaknak bluetooth, és ezek a telefonok is max 30-40e Ft-ok voltak.



- Az egész gyerekkora arról fog szólni, hogy Ő nem kaphat meg semmi olyat amit mások igen, vagy nem olyan minőségben.

- Ez a pénzhiány akaratlanul is feszültté teszi a szülőt, kire hárítja rá? A gyerekre. Hallgathatja a vitákat.

- A szülő, hogy tudja normálisan nevelni, amikor reggel elmegy dolgozni, hazaér, fáradt, házimunka, pénzproblémák, minden egyedül az Ő nyakába szakad, a nagy %-ák ilyenkor már letojja. Illetve Ő maga is gyerek!


Persze van az-az eshetőség, hogy adjuk örökbe.

Akik nevelőszülőkhöz kerülnek, azoknak jó, de valljuk be ez nagyon kevés ahhoz képest, amennyi kéne. Főleg, hogy a nevelőszülősdi sem mindig úgy van ahogy előadják.

Kicsiként ha örökbefogadják az jó! Nagyoknál már inkább a pénzre mennek, és nem félnek megverni a gyerekeket, stb.

Többieknek az intézet. Ott mi megy?

100 gyerisből, 99 fiatalkorúak börtönébe való, vagy jobb esetben nem bűnöző, de közmunkás szinten megragad örökre. Aki benne van az jól tudja, hogy onnan kitörni még nehezebb, mint egy rossz családból.


Ennek tudatában kérdem én, mi szól amellett, hogy tartsák meg a gyereket?

Miért adnak ilyen tanácsot az emberek? Talán Ők, amikor megszületik a gyerek, odamennek és segítenek az anyának. Mert könnyű úgy tanácsot adni, hogy kimondjuk, és utána csináld ahogy "tanultad".


Megtartja a gyereket, jön az első pofára esés, pelene horribilis ár, bébi ételek, stb.

Utána a gyerekben jönnek a folyamatos sebek, farsangkor nem öltözöl be, mert nincs pénz, osztálykirándulás nincs, mert nincs pénz, mindenből használt.


Anyagiasnak tűnhetek, az is vagyok, de pénz nélkül ebben a világban szeretet sincs!

Egy szegény ember, aki minimálbérezik(vagy még kevesebb), annyi problémával rendelkezik, hogy lehetetlen józannak maradni, mert mindig olyan problémák gyötrik, hogy holnap lesz-e vajas kenyér.

Persze ez sokaknak felfoghatatlan akik jólétben élnek!


Előre is köszönöm a válaszokat! :) Remélem egy jó beszélgetés alakul ki belőle, olyan érvekkel amik talán engem is megtudnak győzni az ellentétjéről.


2016. júl. 11. 15:35
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
74%

Azért, mert sokan az élet tényét többre tartják, mint az élet minőségét.


Ők hangoztatják, hogy ha x gyereknek jut kaja, ott x+1-nek is. Egyrészt itt sem érdekli őket a kaja minősége, de még a mennyisége sem, másrészt a UNICEF miért nem oldotta még meg a gyermekéhezést ezzel a varázslatos módszerrel.


Mondhatnánk, hogy szeretik a gyerekeket. Ja. Az ilyeneknek addig számít a gyerek, amíg benne van a nőben. Ha már megszületett, elkezdik kárálni, hogy miért vállaltál a semmire.


Nekik a gyerek büntetés. Szexeltél, élvezted, akkor élvezd a gyereknevelést is. Mondjuk megnézném azokat, akik szerint egy ember felnevelése ugyanannyi erőt igényel, mint egy orgazmus.

2016. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
60%
Sokan az abortuszra úgy gondolnak, mint szex utáni fogamzásgátló módszer. Ez az, ami helytelen. Az abortuszok nagy része felelőtlenség miatt jön létre. Sokkal jobban kellene támogatni a fogamzásgátlást, az abortusz árát pedig drasztikusan felemelni. Talán így kevesebb lenne a meggondolatlan abortusz.
2016. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
10%
Naaa neeee már megint??????
2016. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
51%
Ez csupán álltalánosítás egy szegény családban ugyanolyan érték a gyermek mint egy gazdagéban sőt sokszor itt vannak a legnagyobb problémák.Nem hiszem ,hogy a szegénységben felnőtt gyerekek 99%-a börtöntöltelékké válik ez eléggé tragikusan lett megfogalmazva,de biztosítva van ,hogy innen nem mennek abortuszra mert nincsen rá keret.Itt a buktatója a pártoló kérdésnek.
2016. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

#2 Előfordulhat, hogy vannak akik így gondolnak rá, azonban ha drasztikusan felemelik, sokkal több a hátrány, mint maga a haszon. Ennek ellenére akinek van pénze, nem hiszem, hogy nem engedheti meg magának a tablettát, esetleg az esemény utánit.

Abortusz azért sokkal bajosabb, mint egy gyógyszer, így végső esetre használják általában.

Egy abortusz szerintem nem lehet meggondolatlan.

Nagy mély szegénységben élők esetében, meg 10 körül van egy abortusz, na oda már teljesen felesleges egy gyerek szerintem.

Illetve hiába emelik az abortusz árát, az emberek ugyanúgy felelőtlenek maradnak, mert sokszor nem az a 10e Ft a probléma, hanem inkább a gondolkozás.



4#

Nem mondtam, hogy nem ugyanolyan érték. Azt mondtam, hogy nem tud megadni neki annyit, amennyit megadhatna pár év múlva. Illetve a szegénység sok plusz problémát hoz, ami akarva akaratlanul rontja meg a családi életet.

Emellett félreértelmezted!

100 gyeris = 100 gyermekvárosi (szleng, a gyeris)

Szóval 100 gyermekvárosira van ez a példám. Ez már közel sem tragikus, ha benne vagy, akkor tudod, hogy ez így igaz. Van gyermekvárosi barátom, 100-ból 1-be tartozik, Ő benne él, van nevelő ismerősöm is, szintén hasonló a véleménye.

Szóval innen a válaszod másik felét semmisnek veszem. :)

Szegény családból való származás szerintem nem ok arra, hogy börtönbe való felnőtt legyen, mivel tisztességes életet láthat a szülőtől, lehet normális értékrendje.

Egy gyermekvárosban meg sokféle gyerek van, vannak akik a mélynyomorból jöttek, és egyetlen megoldás van mindenre a verés, stb.

Na ilyen közegben ha felnősz, akarva-akaratlanul beolvadsz, vagy felkötöd magad.

2016. júl. 11. 16:53
 6/57 anonim ***** válasza:
9%
Mi 4-en vagyunk testvérek én vagyok a legfiatalabb 33 éves egyikünk sem érzi semmiben hiányát mostanság értékes emberekké válltunk és segítettünk sok olyan embernek akinek kellett .Pl Volt hogy Kalocsára mentünk ételt vinni egy családnak mert megszorultak.Nem hiszem hogy a pénz beszél a gyerekvállás terén.Nem vagyok a saját fajom ellen és nem is leszek soha.
2016. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
91%
Ez maradhatott volna az emberek kategóriában, nem kellett volna a babaszobába átrakni.
2016. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

#6 a régi világ más volt! Sokkal könnyebb volt egy gyereket eltartani, más volt a felfogás, minden más volt.

Ez már más generáció, már értékek fontosak, nőttek az igények. Anno nem voltak ilyen luxus dolgok, élhetőbb volt maga az élet. Főleg felnőttként tudnod kell ezt.

A segítséged dícséretes, értékes ember lettél, nem merül fel kérdés ezt illetően.

Azonban a mostani rendszerben is megcsinálta volna ezt anyukád?

Ahol orrba szájba azt nyomják, hogy ha nincs semmid, akkor semmi vagy. Másnak van, és ezt látod mindig, úgy telnek el a gyermek éveid, hogy nem elég a játszótér, 1 bot, meg 1 labda és minden happy, hanem facebook, strandolás, mozi, mind méregdrága egy minimálbérhez.

A mai gyerekek meg nem fognak egy gyerekhez alkalmazkodni, inkább kiközösítik.


Azt is megértem, hogy nem vagy a fajod ellen, de közben mégis. Olyan egyedeket engedsz a fajodhoz, akik szenvednek, felnőtt korukban kicsi rá az esély, hogy kitudnak törni ebből az ördögi körből, és nagy valószínűséggel Ők is ezt adják tovább.

Na meg hány ilyen rabló/gyilkos van. :) Végül ezek ölnek, szomorítják a többi fajodba tartozó embert.

Magyarul, nem akarod a fajodat bántani, de mégsem annyira fontos, hogy tovább futtasd a gondolkozást, és rájöjj, hogy 1! meg nem született fajodbeli, akár a "saját hibáján kívül" tönkretehet sokkal többet a fajodból.

Ez olyan struccos... nem? :)

2016. júl. 11. 17:21
 9/57 A kérdező kommentje:

Bocsánat a dupla posztért, de nem véletlen az ember kategóriába raktam. Nem terhességet akarok megszakítani, vagy a módjáról beszélni.

Én emberek véleményére vagyok kíváncsi, akik véleményt osztanak meg erről a témáról. A pro-kontra véleményekre.

2016. júl. 11. 17:23
 10/57 anonim ***** válasza:
27%
Azért ellenzik mert emberek.
2016. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!