Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van olyan, hogy beteg gyermeke...

Van olyan, hogy beteg gyermekek otthona? Pl. Fogyatékos, autista gyermekeknek bentlakásos otthon?

Figyelt kérdés

Nincs gyermekem, csak érdeklődöm, hogy létezik-e ilyen.

Mennyi idős korban lehet ilyen otthonba egy akadályozott gyermeket beadni? Vagy minden esetben meg kell várni a tankötelezettséget?

Valahol olvastam, hogy akár már 3 éves kortól. Ilyen valóban létezik?



2019. júl. 1. 12:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10-es, sajnos sokszor még születéskor sem derül ki. Aztán amikor 3-4 évesen jön a diagnózis, akkor már nem olyan egyszerű. Egy Down-kóros egyébként pont nagyon tud ragaszkodni. Az autistákkal szerintem nehezebb, de persze ott is vannak fokozatok. Én sem ítélem el azokat, akik beadják, sőt vannak nekem is olyan ismerőseim, akik kínlódnak a fogyatékos gyerekükkel, és nem akarják intézetbe adni, amit én nem is értek.

De azért nagyon nem mindegy, hogy mi a baja a gyereknek. PL. egy testi fogyatékost nem dobnék el magamtól, ő ugyanúgy tud szeretni, ragaszkodni, ha szellemileg ép, még munkát vállalni, a társadalomba beilleszkedni is tudna. Egy zombi, őrjöngő autistát, aki mellett nem lehet az embernek élete, biztos meggondolnám.

2022. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
En sose mondanek le a gyermekemrol,legyen vele barmi. Van olyan pont amikor a gyermeknek az akaratara is szukseg van a javulashoz,de ahhoz nagyon a melyen kell legyen hogy ne akarjon semmit csinalni,javulni,gyogyulni.
2022. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!