Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért lesz olyan későn manapsá...

Miért lesz olyan későn manapság a legtöbb gyerek szobatiszta?

Figyelt kérdés

Ezen vitatkoztunk barátnőmmel. Az én fiam már 20 hónaposan szobatiszta volt nappal. Én igenis ráültettem a bilire anno. Nem lett semmi baja, nem lett lelkisérült sem. Most 6 éves.

Ezzel szemben az ő fiát nem vették fel oviba, mert nem szobatiszta, és megsértődött rám, amikor mondtam neki, hogy ez részben a saját lustasága miatt van, mert könnyebb a gyerekre pelenkát adni, mint elvinni a bilire és ott ülni vele.

Nektek mi a véleményetek erről?


2019. szept. 5. 14:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
És ha bilire ülteti csak nem használ? Anyu már egy évesen a bilire szorongatott, ott ült mellettem órákig, mondókázott, énekelt közben, aztán végül 2,5 éves korom után lettem szobatiszta. Bírom ezt az ítélkezést. Amúgy meg szerintem a saját gyerekét mindenki úgy neveli, ahogy akarja.
2019. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem így van. A most 21 éves fiam 3 évesen lett szobatiszta, zökkenőmentesen. A nagylânyom (19) 2 évesen. A majdnem 3 éves picinél azt gondoltam, rajtunk múlik, de nem. Jár velem wc-re, esti fürdés előtt és minden ébredés után üldögélünk a bilin. Vettem tescós pelust, hátha túl kényelmes a Liberó, 10x megnéztük Elmót, de nem érdekli.
2019. szept. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%
Én szobatiszta voltam 1,5 évesen, semmi baleset nem volt az óvodáig. Kb 4 éves lehettem. Utáltam a kötelező időben wcre menni, mert volt kb 3 wc ami nem is volt elválasztva, a gyerekek meg sorban egymás mögött álltak a wcre várva. Na nekem így nem ment, hogy 20an azt lesik hogyan ülök a wc-n. Ezért mindig a délutáni alváskor mentem ki, de pár alkalom utàn az egyik óvónő beszólt, hogy "ennek mindig ilyenkor kell szarni". Másnap nem mertem kimenni, és visszatartani sem tudtam. Anyut meg hívták elbeszélgetésre, hogy a 4 éves gyereke nem szobatiszta. Egyértelműen hamarabb szoktatták régen bilire a gyerekeket, mert annyi pelenkát mosni évekig senki sem akart..
2019. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Bogus20 ***** válasza:
Azért mert az anyukák nem merik 1,5 éves kor előtt a bilire ültetni a gyereket, mert bizonyos szakértők szerint - akik érdekeltek a pelenkaeladásban - lelki sérült lesz, mellesleg kényelmesebbnek tűnik erre hallgatni és várni, aztán a dackorszakban néznek nagyokat h miért nem sikerül..Továbbá nincs olyan visszajelzés az eldobható pelenkákban, mint régen a moshatóban. Szobatisztaság nevelés kérdése is, minden életkorban lehet tenni valamit hogy minél korábban legyen szobatiszta a gyerek, és minden életkorban lehet ellene is tenni meg rosszul csinálni akarva-akaratlan h ez kitolódjon.
2019. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ültetheted, de minek ha még nem érett meg rá?

Nevelni akkor lehet, ha már tudatosan tudja szabályozni, de valamiért mégis pelenkaba csinálja.

2019. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!