Elrontottam valamit?

Figyelt kérdés

Februárban lesz 3 éves a fiam. Anyósékkal élünk, lakunk. A fiamat 1,5 éves korában el kellett kezdenem nevelni a szobatisztaságra, mert apósom mindig piszkált vele. Máig is így van.

Oda adtam neki a bilit még a kezdetekkor hogy ismerkedjen meg vele.

Ha meglátja a bilit, akkor üvölt, és kifordul magából, nem hajlandó ráülni, pedig SOHA nem erőltettem.

A WC szűkítővel is vannak gondok.

Ráül, van hogy csak 30 mp-ig, van hogy 10-15 percet ül rajta, de nem produkál semmit. Amint leszáll róla és ráadom a pelenkát, rögtön belepisil, vagy belekakil.

Normálisan, mindig elmondtam neki, hogy ha pisilnie vagy kakilnia kell, szóljon azonnal.

Most is az egész nyaram azzal ment el, hogy folymatosan takarítottam a gyerekem után a pisit és kakit amikor nem adtam rá a pelenkát, mert nem szólt, és így a padló vagy a szőnyeg lett balesetes. Ilyenkor nem kiabáltam le, hanem elmondtam neki hogy mit, és hogyan csináljon. Napi 10-12 alkalommal ültetem fel a WC szűkítőre.

Beszélni ugyan nem beszél, csak szavakat mond, de megérteti magát.

Ha a pelus rajta van, szól hogy pisilnie vagy kakilnia kell.

A védőnő azt mondja hogy erőltessem, hátha megérti.

Nyakunkon az óvoda, és apósom pedig piszkál hogy még nem szobatiszta a gyerek, és addig ne is álmondjak arról hogy felveszik amíg nem szobatiszta, hiába kötelező 3 éves kortól az óvoda.

Mit tegyek ilyen helyzetben?


2019. nov. 25. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ásd el apósodat!
2019. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Hogy lenne már nyakatokon az óvoda, mikor szeptemberig van még 9 hónap? Ha egy kicsit is utánaolvastál volna, akkor tudnád magad is, hogy ezt erőltetni nem lehet. Majd megérik rá.
2019. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Felesleges volt a nyarat végig szenvednetek! Még nem érett rá. Szegény, de sajnálom, hogy erőltetitek neki.
2019. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

A kisfiad nem érett meg rá.

Sajnos ez olyan dolog, hogy nem lehet tanítani vagy megszerettetni vele.


Sztem tarst ezzel szünetet, különben 2 év múlva sem lesz szobatiszta, hagyd egy kicsit békén.

Rakd el a bilit.

2019. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

A privátodra reagálnék itt!


Nem kötelező neki februártól, hanem szeptembertől, lehet kevés a gyerek, ezért akarják, hogy menjen, kellene a fejkvótához.


Azt írod, hogy sose pisil/kakil WC-be/bilibe, az üzenetedben meg azt, hogy szól, ha kell. Most akkor melyik igaz? Ha ez így lenne, maga a kérdés sem fogalmazódott volna meg.


Ha meg úgy van, hogy ha van rajta pelus, szól, hogy pisilni vagy kakilni kell, akkor az meg az óvodában senkit nem fog érdekelni, hogy egy bugyipelust rángatnak fel-le a gyerekről, vagy sima alsóneműt. Nekik az a fontos, hogy ne kelljen a gyereket pelenkázni meg kivakarni a kakiból, mert nincs rá kapacitásuk.

2019. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Azért nem szobatiszta, mert trauma neki az egész. Másfél éve nyúzod vele szerencsétlent, pedig ha csak most fognál hozzá, valszeg egyik napról a másikra menne.


Az apósodat meg tedd helyre, foglalkozzon a saját dolgával.

2019. nov. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Igen

Raeroltettel valamit amire meg nem volt kepes.


Amugy ha elmarad a beszede az alt hozza magaval a tobbi elmaradast is.

Szoval beszedvizsgalo mem artana.


Most hagyd abba a gyerek piszkalasat. 3 honapig szo se legyen bilirol es wcrol. Hagyd megnyugodni h o donthet rola.

2019. nov. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
5ös: nekem is ugyanezt írta privátba.
2019. nov. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ő SAJÁT MAGÁTÓL akar ráülni a WC-re szűkítő segítségével, mert jelez! Soha nem rángattam vagy ordítottam vele hogy üljön rá! De hiába szól hogy pisilnie vagy kakilnia kell, hogyha RÁÜL ÖNSZÁNTÁBÓL a WC-re, de ÖNSZÁNTÁBÓL ahogy leszáll róla, össze pisilja magát, vagy a pelenkába piszkít!

De kössz a sok lehurrogást, igazán értelmes emberek vagytok! Semmivel nem vagyok előrébb!

Még az egyik hozzászólónak.: Voltam velebeszédfejlesztésen, hallásvizsgálaton! Minden rendben van a gyerekkel!

Kösz, kösz.

2019. nov. 26. 08:57
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha három évesen nem beszél, az egyáltalán nincs rendben.
2019. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!