Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen ki vagyok, ennyire...

Teljesen ki vagyok, ennyire elrontottam mindent?!

Figyelt kérdés

Két három napja a 11 hetes babám állandóan rajtam cumizik. Letenni is csak rafináltan tudom, de kb 5 perc után megint üvölt. Csak a cici nyugtatja meg, nem tudom már mit csináljak. Tényleg három napja csak kézben van úgy félek hogy ez így marad. Mi lehet a gond miért ilyen frusztrált? Mit csináltam rosszul? Mikor jönnek jobb napok? Azt sem tudom mit kérdezzek, annyira e vagyok keseredve... Nem tudom mit kell csinálni, vagy hogy csináljam hogy jó legyen. Mennyire legyek erőszakos, vagy mindent hagyjak ahogy neki jó? Legyen rajtam egész nap és üljek vele a kanapén ha neki ez a jó? Ha csak rajtam alszik hagyjam hogy rajtam aludjon? Ne próbáljam meg letenni, fontosabb hogy kipihenje magát? Vagy mindent elrontottam? Vagy csak front van? Vagy növekedési ugrás? Vagy "elkényeztettük"

Ha így lenne akkor is folyton cicin akarna lenni? Akkor elég lenne ha csak kézben van nem?

Megpróbáltam csak oda menni hozzá most az előbb mikor letettem, hogy simizem, és paskolom énekelek nyugtatom de csak egyre jobban sírt. Kivenni is hiába vettem addig ordított amíg nem kapott cicit.

A legvégső esetben meg szoktam várni apát (az ő apját :) ) oda adom neki cici uatan rajta alszik addig mindent megcsinálok sosbe. De gondolom ez sem jó így. Valaha el fog múlni ez az érzés hogy mindent elrontok/elrontottam??!



2019. jan. 28. 08:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Növekedési ugrás, általában 4-5 nap, nagyon max. egy hét. Kitartás. :) És amennyit csak tudsz, pihenj, aludj te is ha végre alszik, különben kidőlsz. Házimunka legfeljebb megvárja a párod és majd ő megcsinálja.
2019. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
16%
Ha sír a baba nem szabad egyből cicire tenni, mert megszokja! Ott a cumi, add a szájába és a kiságyba kell hagyni. Ha nem tetszik neki, fél óra sírás lefárassza utána aludni fog. Így lehet leszoktatni. Te a cicire kényelmi szempontból szoktattad rá, mert akkor nem sír. Hát most itt az eredmény!
2019. jan. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Elképzelhető hogy az most van? És tenyleg ennyire durva, hogy non stop cicin van?! Számít neki hogy kapjon is ilyenkor sok tejcit? Mert elég hamar túl eszi magát. Nagyon mohó. Most direkt az üres cicire teszem amíg nincs "evésidő" nehogy sokat vissza bukjon.
2019. jan. 28. 09:09
 4/28 A kérdező kommentje:
Kettes! Nem fogok cumit adni neki. Erre vagyok én hogy megnyugtassam nem egy műanyag valamivel fogom kipótolni, utána a cumiról is szokathatom le...
2019. jan. 28. 09:10
 5/28 anonim ***** válasza:
98%
Novekedesi ugras, kitartas! Nem fog igy maradni ;) A gyerekem extran matrica volt, letehetetlen kb. 3 honapos koraig, nekunk a hordozokendo segitett atveszelni ezt az idoszakot, a kuszas beindulasaval ez sokat valtozott, jo igazan 6,5 honapos kora utan lett, amikor onalloan felult. Ha rajtad alszik, vagy cicizes kozben, neki az is alvas, es olyankor is pihen (szoptalvasnak hivjak), almaban is tud szopizni.
2019. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Egyébként az neked megoldás hogy cumi a szájába, hagyjam a kiságyban majd megnyugszik?! Nem megszabadulni akarok tőle, csak megérteni. De köszi a biztatást.
2019. jan. 28. 09:12
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
Kedves kérdező! Tapasztalatok beszélnek belőlem! A családban volt több ilyen cicis eset is. Legutóbbi az hogy ugyanezzel a gondolkodás móddal az anyja nem adott cumit a babának hanem cicire tette. Már ment volna oviba a kislány, de ott sírt az anyján hogy cici kell. Ja és este is úgy aludt hogy a cici a szájába. Nagyon nehézkes volt leszoktatni. Szóval gondold át ezt.
2019. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Egyesnek, és ötösnek nagyon köszönöm! Erre volt szükségem! Egy kis megerősítésre. Néha úgy elgyengülök. Hála nektek! :*
2019. jan. 28. 09:14
 9/28 A kérdező kommentje:

Szerintem alig három hónaposan még elég kicsi. Nem fogom ezt huzni 3eves koráig! Most úgy érzem rám van szüksége. Egyébként nem mondom hogy nem probaltam a cumit, de szinte úgy kell a szájában tartani. És ha nem kap. Rá egyből az már raszoktatás a cicimmel nem tud oviba menni de cumival igen.

Ez egyébként is nagyon vitatárgya ez a cumi dolog mindenhol. Ezt az első pár hónapot valahogy így megéljük. Ha cici akkor cici. Később már úgy sem én leszek az egyetlen dolog amire koncentrál. Ha maszik, kúszik, ül.. stb

2019. jan. 28. 09:18
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor már láttam, hogy szopizás közben már nem nyel, csak cumizik, akkor cumit adtam neki. És ezzel nem 'dobtam el magamtól'. Ott volt a karomban, hozzám bújt, puszilgattam, énekeltem Neki, Ő pedig cumizott. De nem a mellemmel.

Rövid időn belül megtanulta, hogy a cici nem cumizásra, hanem evésre van, és utána semmilyen problémát nem jelentett ez már.

Ennek eredményeként a napjaink nyugodtan teltek. Este aludtunk, nappal játszottunk, nem csak a cicimen lógott egész nap. Tudom mellette a háztartást is vezetni, mert mindennek meglett az ideje nálunk: az evésnek, az alvásnak, játszásnak...stb. ki tudtunk mozdulni, ha az esett éppen jól.

Nem tudom, hogy így hogy tudtok akárhová is elindulni, mert pl. bevásárolni menni úgy, hogy a melleden lóg egyfolytában... én biztosan nem csinálnám, és nem is csináltam ezt.

Azért a naturizmusnak is vannak olyan határai, ami már inkább hátrányos, mint előnyös. A kötődést másképp is ki lehet alakítani, mint cicivel, és ettől nem leszel gonosz boszorka a babádnak sem. Pl. hordozókendő jó alternatíva erre.

2019. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!