Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Egyes idősebb emberek miért...

Egyes idősebb emberek miért szeretik azt hangoztatni, hogy az ő korukban a gyerekek sokkal hamarabb voltak szobatiszták mint manapság?

Figyelt kérdés

Pl. hogy 1 évesen biliztek, meg másfél évesen nem pisiltek be álmukban?


Én 1990-ben születtem és 3 évesen lettem szobatiszta, az Anyukám is azt mondja, hogy a kishúga a 70-es évek elején szintén 2-3 évesen vált szobatisztává nappalra és legalább egy évig tartott az, hogy álmában se pisiljen be.


Barátnőmnek az öccse 1983-ban született, ő csak 4 éves korára lett teljesen szobatiszta, nagyrészt azért, mert csak pelenkába volt hajlandó kakilni és még álmában is bepisilt kb. minden éjjel.


Az lehet, hogy a gyereket szülői nyomásra hamarabb bilire ültették, de az még nem jelenti azt, hogy tényleg vissza is tudta tartani a pisit-kakit, max szerencsésen elkapták időnként és ez akkoriban már szobatisztaságnak, bilizésnek számított.



2020. febr. 27. 21:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%
Ja meg azt hiszem a Ranschburg írta, hogy régen divat volt a még szopó 6 hónapos fenekéhez bilit tartani, amíg szopott mert ugye olyankor kakil sok baba...
2020. febr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%

Én már úgy unom, hogy a múltat szajkózzák, teljesen hiába, éljünk már a jelenben.. És ha valami nem tetszik, nem muszáj a mai "elvaras" szerint csinálni.

És ez a szokás sosem fog kihalni.


Ezek az öregek, akik most mondogatjak a magukét, azok ugyanezt hallgatták az akkori idosektol.

Unalmas...

Most ez van, ami van, és kész.

2020. febr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
15%

A kérdező 1 éves korról beszélt, éjszakai bepisilésről meg másfél!

Én ismerek olyat, aki azt mondja, hogy egy éves korában lett szobatiszta a gyereke. És nem idős, gyereke is 6 körül van. Inkább egyszerű gondolkodású a nő.

Nem kell ilyeneket elhinni.


A válaszolók írják a 2-t. Na az már inkább. De ott is valszeg 2 után valamikor. Most a 80 éves nagymama azt mondja, hogy a lánya 2 éves korában lett szobatiszta az lehet 2év 2 hó meg 2 év 8 hó is. Arra már nem fog emlékezni. Még az én anyám sem emlészik. Mondja, hogy 2 azt jólvan. De azért az 1 év az igen meredek.

2020. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Anyósom a sógornőmet 8 hónaposan a kiságy sarkába kötve ültette bilire. Értsd: a gyerek ült a bilin, és a hóna alatt átvezetett sállal oda volt kötve a rácshoz, akár egy fél óra hosszat is, amíg csak nem lett eredmény. Ezt a procedúrát aztán pár óránként megismételték, így nem sok esélye volt szegénynek máshová pisilni, lehet hirdetni, hogy egy évesen szobatiszta volt.
2020. febr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
Amíg kézzel kellett mosni, és mondjuk a kútról hordani a vizet, fát aprítani és a sparhertet fűteni, az anyák nagyon motiváltak voltak a pelenkamennyiség csökkentésére. Lehet, hogy nem volt a gyerek igazán szobatiszta, de ha ilyen olyan praktikával, kondicionálással el lehetett érni, hogy kevesebb pelust kelljen fehéríteni, kifőzni, vasalni, akkor biztosan megpróbálták.
2020. febr. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%
Nekem keresztanyám azt mesélte hogy 1 évesen 1970 - ben a bilire kötötte a gyereket Úgy vol" szobatisza"! Kb sehogy..
2020. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Látom jöttek lepontozni az 1 éves szobatiszta gyermekek anyukái. 👏
2020. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!