Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Várjak, míg magától akarja?

Várjak, míg magától akarja?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 hónap múlva lesz 4 éves.

(Cumit is magától tette le márciusban, egyik napról a másikra, szétrágta és kidobatta velem.)

A szobatisztaság alapból elhúzódott, de áprilistól magától kezdett el bilibe pisilni, majd a WC-be (mostmár csak oda, a bilit valamiért megutálta.)

Már éjszakára se kell pelus, nem pisil be.

Viszont kakilni továbbra is csak pelenkába hajlandó, bármit próbálunk egyezkedni vele, nem hatja meg.

Természetesen ráadom, mert nem akarom, hogy visszatartsa, és baj legyen belőle.

Viszont szeptembertől menne óvodába.


Akik ilyen helyzetben voltak, mennyi ideig tartott, mire rávette magát, hogy WC-be kakiljon a pelenka helyett?

Illetve volt bármi, amivel hatni tudtatok rá, vagy ki kellett várni, hogy magától jusson el oda?



2020. jún. 28. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem elég türelmesen vártál. Mi lenne ha nem adnál rá pelust?
2020. jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Gyarmati Andrea tanácsa egy hasonló helyzetben lévő anyukának:


"Hagyja a kisfiát nyugodtan pelenkába kakilni. Kerüljön le a WC-bili témakör a napirendről. De hagyják nyitva a WC ajtaját, amikor önök vannak bent. A gyerek nem elsősorban a szavakból, a tettekből ért, abból tanul, utánoz. Apu, anyu, nagyi is így csinálja, majd akkor én is kipróbálom. "


A cikk:


[link]

2020. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Szia! Amikor kicsi voltam velem is ez volt, Nekem anyukám sokat mesélte hogy úgy hagytam abba a pelenkába kaksizást hogy egyszer amikor a DM-ben voltunk pelenkát venni a kasszás hölgy megkérdezte hogy kinek lesz a pelenka, és úgy elszégyeltem magam hogy nem is kellett többet a pelus.

Nem hiszemm hogy ez segítségedre lenne, de gondoltam elmesélem. :)

16/L

2020. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3

Működhetne nálunk is akár ez, de (és lehet, hogy közrejátszik), nem tehetem meg, hogy ne legyen itthon pelenka, mert van egy (mindjárt) 2 éves húga, akinek még kell. És mivel a nagyobbik ezt tudja, látja, így kéri.


#1

Próbáltam. Na most az én lányom olyan, hogy pl (ez más eset, de a lényeg ugyanaz) múltkor anyósomnál aludt. Bili van náluk, de nem volt wc szűkítő.

Képes volt inkább nem pisilni másnap délig, amíg nem vettek neki egy szűkítőt.

Ha nem adok rá pelenkát, valószínűleg nem kakilna napokig :/


Valószínűleg tényleg az lesz, hogy hagyom, max az óvodában visszatartja, azt majd elvégzi itthon, előbb-utóbb csak elhagyjuk.

Egyébként később csinált mindent, mint ami a nagykönyben meg van írva...

2020. jún. 28. 11:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha az oviban látja hogy mindenki wc-zik, ő is akarja majd.

Egyébként ott kisebb wc van, lehet azt szívesen használja.

2020. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk egy antibiotikum miatti hasmenés sorozat segített a problémán. Picit begyulladt a puncija, és utálja, ha kenni kell Beliemával. (Hajlamos sajnos a gyulladásra probiotikum szedése mellett is, a krémet a doki írta fel)

Szóval elmondtam neki, hogy ha mindig szól kaki előtt, akkor megyünk a wc-re. És nem lesz gyulladás.

Ennyi kellett csak.

2020. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló hogy a gyerek szereti tartogatni a pisit, kakit. Mert keresi a kifogásokat, hogy miért nem akar vécézni.

"Képes volt inkább nem pisilni" a szűkítő miatt. Leguggolhatott volna valahova. "kakilni továbbra is csak pelenkába hajlandó".

Tanulság!!! Nincs értelme tiltani a gyereknek a tartogatást. Ha nem akarnak a kérdező sorsára jutni. Veszélyeztetve ezzel a gyerek egészségét hólyagrenyheséget, bélrenyheséget kiváltva.

2020. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Leguggolhatott volna valahova."

Nem velem volt, mint írtam, de amúgy utcán volt rá példa, hogy próbáltam így pisiltetni, mert kellett neki, de nem tudott.


Nem volt titlva neki semmi szerintem, de káros 22 órán át nem pisilni....

2020. jún. 28. 14:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen várni kell, rá kell adni a pelenkát. Kb 1 év.
2020. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megjött a pelenka forgalmazó reklámozni, hogy 5 éves korig trendi legyen a pelenka viselése.
2020. júl. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!