10 évesen bepisilés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon bántja a lányomat, hogy sajnos gyakran bepisil éjszaka, nem ébred fel, csak akkor, amikor már fázik.

Kérdeztem a gyermekorvost is, azt mondta, 10 éves kor után küldi alaposabb kivizsgálásra. Sajnos én magam is ilyen voltam, nem ennyire gyakran, de sokáig bepisiltem, ami örökölhető. Napközben nincs ilyen gond, csak éjszaka és általában a hajnali órákban. Mindig mondjuk, semmi baj, majd elmúlik, anyánál is ez volt stb. menjen ki wc-re lefekvés előtt, de mégis megtörténik.

Az ottalvós táborokba sem mer ezért menni, pedig látom, hogy szeretné. Van egy kisfiú barát, ott már 11 éves és ő is bepisil, inkább mindig kiviszik éjjel. A kisfiú mindenféle vizsgálaton átesett, makk egészséges.

Akinek van ebben tapasztalata, tudna tanácsot adni? Hormonprobléma is felmerült, de remélhetőleg van egyszerűbb megoldás is, vagy majd az idő megoldja?

Kiegyensúlyozott, boldog családunk van, szeretetben neveljük a gyerekeket, tehát aki esetleg a lelki szorongásra gyanakodna, kizárt.

Köszönöm a válaszokat.



#bepisilés #Tíz évesen
2020. aug. 31. 06:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Volt nekünk is ilyen, bár kicsit fiatalabb volt a lányom. Mi is kivizsgáltattuk, sokra nem mentünk vele. Sajnos ő sem nagyon nyugodott meg a "kincsem, semmi baj, apu megcsinálja az ágyat addig fürödj le"...


Az első, ami szinte kizárt, ha naponta megesik, hogy azért pisil be, mert rosszat álmodik.

A második, hogy lehet annyira mélyen alszik, hogy nem tud egyszerűen felkelni



Próbáld ki, hogy mondjuk ha 8-kor ledekszik aludni, és 6-kor kel, akkor fél időben, 1-kor ébreszd fel, hogy menjen ki pisilni.

Nekünk ez bevált :)

2020. aug. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
30%
Én is sokáig bepisiltem. Az oldotta meg, hogy apukám azt mondta, menjek pisilni lefekvés előtt.
2020. aug. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A családunkban két ilyen gyerek is van (az egyik a fiam). Illetve én is alig kelek fel, már a bepisilés hatarán, mikor alig tudok kivánszorogni a wc-ig, fáj a hasam.

Náluk az ok a mélyen alvás, nincs szervi bajuk. Mondjuk általában a fiamnak nem kell éjjel pisilnie, így nem is pisil be, de ha véletlen mégis, akkor tuti, hogy nem ébred fel rá (4-5 havonta ha van ilyen). De ő semmire.

2020. aug. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd kinövi. Felnőttként velem is előfordul, igaz kb évente 1x, nálam az a gáz, hogy akkor azt álmodom, hogy a wcn ülök, és már az eleje kijön mire rájövök, hogy alszom. Lányodnál milyen sűrűn fordul elő?
2020. aug. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%

Meg kell mondani neki, hogy mikor pisilne előtte ellenőrizze, hogy nem álmodik-e. Csípje meg magát, vagy pofozza meg magát pisilés előtt.

Egyébként ha nem találnak szervi okot az orvosok, az egyértelmű jele a lelki eredetű problémának.

2020. aug. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

"Meg kell mondani neki, hogy mikor pisilne előtte ellenőrizze, hogy nem álmodik-e. Csípje meg magát, vagy pofozza meg magát pisilés előtt."


Ekkora hülyeséget!!!

Elöször is ha alszik, akkor nem fog eszébe jutni, mit kellene ébren tennie, másodszor, ha meg is jegyzi, akkor álmában fogja ezeket tenni, ezt álmodja és semmivel sem lesz elörébb!

2020. aug. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk az orrmandula kivétele oldotta meg a problémát. Igaz kisebb volt a lányom. Éjjelente gyakran bepisilt. Miután kivették az orrmanduláját azzonal megszűnt a gond. Azt mondta a doktornő,hogy nagyon nagy volt az orrmandulája.
2020. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem lehet, hogy sokat iszik lefekvés előtt? Meg el kéne menni alvás előtt pisilni és akkor nincs mit kipisilnie.
2020. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Ne gondold, hogy nincs lelki oka. Simán lehet attól még, hogy te minta családnak hiszed magatok.


Nekem is lelki okokat mondogatták (szervi kivizsgálás is volt többször gyermekkorombam de nem hozott eredményt). Talán igazuk is volt. Csak azon gondolkodtam mindig és most is, hogy másnak is van lelki gondja és mégsem pisil be éjszaka!


Amúgy #5 nem mondott akkora hulyeseget, nem tudom miért lett úgy leszavazva.

2020. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

#6: nem mondott hulyeseget. Ha minden pisilés előtt visszatartod 10mp-ig a csurgatas előtt azzal ki tudsz alakítani egy reflexet ami bizony éjjel is működhet.


Ne mondd olyanra, hogy hülyeség amit nem próbáltál, fogalmad sincs, talán a téma sem érint...

2020. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!