Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam 1 hét múlva lesz 3...

Kisfiam 1 hét múlva lesz 3 éves. Magától nem jelzi, ha pisilnie kell, viszont ha ráültetem a wc-re, akkor szokott pisilni. Kakánál utána szól, ha már bent van a pelusban. Mit javasoltok, hogyan tudnám elérni, hogy szóljon előre pisi/kaki esetén?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Szia..ezt nagyon tudom ajánlani. Én készítettem egy kartonlaprs felragasztott sorozatot is ,amit a wc falára tettem. Illetve pluszban is maradtak kártyák kivágva,így napközben sokszor előkerült és beszéltünk róla. Most 2 és fél éves a lányom,1 hónapja kezdtük,nagyon jól haladunk.

2020. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is így lett szobatiszta ovira, hogy nem szólt.

Sőt, most 4.5 éves, a mai napig nem szól, vinni kell pisilni.

Nagydolognál szól, azzal nincs probléma.


Én úgy vagyok vele, hogy úgysem lesz ez így örökké.

2020. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Megoldás az, hogy pelenka kell még neki, mert nem szól.
2020. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Ez hülyeség utolsó, ne haragudj! Nem hordhat örökké pelenkát...

Akkor az én 4.5 éves lányom is hordjon pelust? Az oviban??


Igen, akkor pisil, ha viszik. Ez van. De nem pisil be, és ez az ovihoz elég. Én már ennek is örülök, hogy ez összejött.


A kérdező gyermeke is lehet, hogy sokára fog csak szólni. Ettől még mennie kell oviba. A kicsiket úgyis viszik pisilni megadott időközönként. Tudom, mert édesanyám óvónő.

2020. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező! Ezért TE semmit nem tudsz tenni! Viszed pisilni. Ennyi. És nem erőlteted. Gondolom, elmondtad neki kismilliószor már, szóval tudja, hova kell.


Esetleg új, színes fellépőt veszel, ami tetszik neki.


Vagy nekünk ajánlották, hogy sétálgassunk az ovi felé. A szép színes játékok is motiválhatják. Mi megmondtuk a lányunknak, hogy akkor játszhat majd ott benn, ha szépen szól, és pisil a wc-be.


De ez sok idő, egy érési folyamat.

Szóval "megértetni" nem tudod vele.


(hozzáteszem, hogy a lányom különböző okok miatt picit lassabban fejlődik, azért tartunk még mindig itt. )

2020. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek azota?
2022. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2es 4es 5ös válaszoló vagyok. A lányom 5 éves korában kezdett megbízhatóan szólni. Meg kapott egy autizmus diagnózist (nem lepett meg..)
2022. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hu azt sajnalom :( es egyebkent mik voltak az autizmusra utalo tunetek?
2022. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden tipikus. Bocs, dolgozok (éjszaka).
2022. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kisfiam 3 és fél évesen lett nappalra szobatiszta, 2 és fél hónap után éjszakára is. Ez nem azt jelenti, hogy addig én vittem pisilni. Észrevettem, hogy még nem tudta hosszabb ideig tartani a pisit, folyamatosan nedves volt a pelenkája, így nem volt értelme levenni róla. Kérdés kiírása után kb. 3 hónappal lett hosszabb időre is száraz a pelenkája. Bölcsiben ráült a wc-re, itthon ha vinni akartam, ellenkezett. Így nem erőltettem. Nyár elején újra elkezdtem levenni róla a pelenkát. Onnantól kezdve, hogy egész napra le volt véve, 2 nap után kezdett el szólni, ha pisilni kellett, azóta is szól ill. megy önállóan. 1 hét alatt lett szobatiszta, ekkor ért meg rá.
2022. jan. 7. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!