Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom 2 és fél évesen...

Kislányom 2 és fél évesen szobatiszta lett 1 hét alatt éjszakára is. 7 hónap elteltével újra bepisil. Nem teljesen,csak becsurog. (Éjszaka nem) Lehet szervi eredetű gond?

Figyelt kérdés
Nem volt változás az életünkben. Vidám, kiegyensúlyozott kislány. Pszichés okra nem tudom visszavezetni. Laborvizsgálat negatív. (Szeptember közepén kezdődött)

2021. jan. 2. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet hogy csak túl későn szól, mert annyira belefeledkezik a játékba? Milyen szituációkban szokott előfordulni? Nevetés, tüszentés stb esetében lehet gondolni a záróizom gyengeségére.
2021. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Szinte minden gyereknél van visszaesés, a baráti gyerekeknél ez a tapasztalat ( mi most léptünk a szobatisztaság felé.. ő is én is tanuljuk az új helyzetet... szimplán levettem a pelust.. azóta bilibe;wc-be megy.. pont ma 2,5 éves szintén)
2021. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
A szobatisztaság nem egy lineáris folyamat, mindig lehetnek visszaesések. Normális, majd elmúlik.
2021. jan. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

A gyerekek szeretik a végsőkig tartogatni a pisit. Nem szabad ezt tiltani, mert akkor félelem kíséri ezt a dolgot. Ami a koncentrációs képességét a megosztott figyelem hatására rontja. Nem meri kimutatni a pisitáncot. Megijed hogy meglátják rajta, hogy pisilnie kell. Prioritási gondokat okozhat ez a gyereknél. Nem tudja melyik fontosabb vagy a ruhája maradjon száraz, vagy hogy ne vegyék rajta észre a pisiingert.

Szervi okra nem gondolnék. Szeretik a gyerekek feszegetni a határokat. A gyerek túlzottan meg akar felelni az elvárásoknak. Vagy pisisnek csúfolják őt.

A gyerek mit mond erre? A teljes igazságot csak ő tudhatja.

2021. jan. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy záróizom probléma. 7 hónapig működött, aztán már nem. Létezik ilyen?


Ha nagyon játszik és belefeletjkezik az rendben van,de nem csak ilyenkor fordul elő. Ha látom a nadrágján hogy már átázott és kérdezem,hogy kell-e pisilnie,akkor is nemet mond. Végül elviszem wcre és pisil. Mindig azt mondja,hogy legközelebb szólni fog.

Vettem leszoktatós bugyit, hogy legalább a nadrágokat ne kelljen állandóan cserélni. Nem aggódnék,ha nem 4 hónapja tartana ez az állapot.

2021. jan. 3. 08:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszadó! Neked ugye nincs gyereked? Megnyugtató lenne...
2021. jan. 4. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!