Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért romlott el az éjszakai...

Miért romlott el az éjszakai alvása egy 7 hónap közeli babának, aki eddig tök jól aludt? És mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Esdig nagyon szerencsésnek éreztem magunkat, mert a baba 3 hónapos korától 9-11 órát aludt egyhuzamban éjszaka. Néha ugyan forgolódott, de soha nem ébredt fel. A cumiját oda adtuk, ha már nagyon mocorgott, de másra nem volt szükség. Néhany napja viszont a helyzet elég durván megváltozott. Elalszik 8-kor, de 2-4 között annyira durván forgolósik, hogy azt még hallgatni is rossz. Álmában mekivágódik a kiságynak többször is. Vagy feltornássza magár a kiságy végébe. Vagy mindkettő.. és megébred. Hiába bármi, utána is éberen forgolódik, illetve van hogy csak ébren nézeget. Annyi talán a szerencse, hogy nem sír. De azért elég durva hogy hajnaltól folyamatosan ébren van. A nappali alvások egyébként nem változtak. Lehet tudom a foga, de akkor biztosan nyűglődne?!🤷🏻‍♀️

Talán keveset eszik és azért alszik rosszul? Nem tudom.. minden esetre nagyon jó “húsban van”.

1 étkezés kivàltva teljesen, 1 félig. Vacsirára 240ml tápszert eszik. A többii etetésnél 170ml-t kap.

Mi lehet a gond?



2019. szept. 1. 05:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy szomjas lehet? Ezen is gondolkoztam már. De a vizet eleve nem fogadja el nagyon, szóval az nem megoldás. És korábban ha éjjel vízzel vagy teával (nagyik tanácsára) kínáltam olyan sírásba kezdett hogy csak na. Neki ha cumisüveg, akkor tápszer. Félek ha mással kínálom, akkor sîrás lesz a vége. De etetni már nem szeretném pluszban, mert így is több, mint 8,5 kg és nagyon szépen megvan már hónapok óta a napirendünk. 4 hónapos kora óta pedig már csak 5x eszik. Ezen nem szeretnék változtatni.
2019. szept. 1. 05:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen semmi gond. A gyerekek változnak.

Amig nem sír, éjjel hagyd békén, el ne kezd szórakoztatni, vagy altatni.

Ha sír, az más, akkor nyilván meg kell próbálni segíteni rajta. Hét hónaposan akár már félhet is egyedül, jöhet a foga, vagy ki tudja.

De minden együttérzés mellett is érdemes éreztetni vel, hogy éjszaka van, ez nem a játék ideje, és legalább reggel 5-6 óráig kihúzni a tényleges felkelést.

2019. szept. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LeniDavisJr ***** válasza:
100%
Mozgásfejlődés is kiválthatja az ébredéseket. Kezdi felfedezni kezét-lábát. Mi is így jártunk! Magától elmúlik.
2019. szept. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazad van, teljesen egyet értek. Ilyenkor soha nem beszélek hozzá, nincs játék, nincs felesleges mocorgás, vagy pelenkacsere. Végső elkeseredésemben néha magunk mellé veszem, de sajnos ez sem segít., ezt is csak azért szoktam megpróbálni hogy ne kekkjen 2 percenként odamenni hozzá.

Egyèbként ő még az első tápszert eszi, lehet 2-este kellene váltani? Vagy az ilyen szempontból nem számít?

2019. szept. 1. 05:52
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Az én gyerekem is ugyanígy volt, aztán a mozgásfejlődés beindulásával óránként kezdett kelni és ha nem reagáltunk rögtön, akkor sírni. Így esett hogy egy hónap szenvedés után magam mellé vettem. Azóta javult, de már egy éve ezzel bajlódni, elég kimerítő volt.


A tápszert szerintem ha elfogy az aktuális doboz, már váltható 6 hó + ra

2019. szept. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Válthatsz tápszert, de 100%, hogy nem emiatt nyugtalalan. Leginkább mozgásfejlődés lehet. A fog miatt sírni is szoktak, ha fáj, nem egyszerűen csak nem alszanak. A mozgásfejlődés felzaklatja az idegrendszert ezért zavarja az alvást. Az ikreim is átaludták az éjszakát kb. 5-13 hónapos korukig. Akkor indultak el, egy hónapig kb. nem aludunk. Aztán pár hónapig kicsit jobb lett, majd jött a beszédfejlődés. Ez nem olyan intenzíven, de hosszabban zavarta az alvást. Meg persze jöttek közben a fogak is, frontok, stb. az ember általában csak tippelget, hogy mi lehet a kiváltó ok. A lényeg: egy kisgyerek alvási szokásai az első években folyamatosan változnak. Jó és rossz időszakok váltakoznak.
2019. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tehetsz semmit. Persze lehet kiserletezgetni másik tápszerrel, vagy megitatni vagy bármi ami eszedbe jut. De sajnos tényleg ez van amit mások is írnak, hogy egy dolog állandó, a változás. Próbálj hálás lenni amiért ilyen sokáig szerencsések voltatok és jusson eszedbe, hogy ez az időszak sem tart majd örökké.


Az én fiam 9 hónapos. 2,5 és 5 hónapos kora között volt szuper alvó. Azóta rémes. Hol a foga, hol mozgásfejlődés, hol a meleg, most szeparációs szorongás...

2019. szept. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!💞 Akkor elfogadom, hogy ez van.

Az mondjuk biztos, hogy az egyik foga napokon belül kibújik..azért bízom benne, hogy azt követően javulni fog a helyzet. A mozgása is sokat fejlődött ez igaz, meg elkezdte a “babababa” szótagocskát ismételni, úgyhogy sok minden történik, csak hát biztam benne hogy alvása ettől független azért rendben lesz. Igaz nagyon sokan mondtàk már, hogy ne éljem bele magam a jó alvásba🙄 kénytelen leszek ebbe is beletörödni tudom, és bizni hogy hamar túllépünk rajta.

2019. szept. 1. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!