Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Novemberben lesz 3 éves a...

Novemberben lesz 3 éves a kisfiam. Nem szobatiszta..Tippek,tanácsok?

Figyelt kérdés
Eddigi tanácsok (védőnő, házidoki): ne sürgessem, majd megérik rá.. Most ott járunk, hogy le is tagadja a pisit-kakit. Ha pelus nélkül hagyom, gond nélkül végzi dolgait, nem zavarja, hogy koszban van. Hogy " neveljem" rá?

2021. júl. 4. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Tipp: türelem.
2021. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Hagyd napközben pelenka nélkül
2021. júl. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Szeritem is vedd le róla a pelust, mondd, hogy elvitte a cica. Pár napig lehet, hogy bepisil majd, de aztán megszokja.
2021. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Kishugomat úgy "nevelték" szobatisztaságra, hogy először, amikor nagydolga volt, akkor pelus le, bilibe. Aztán magától szép lassan igényelte a bilit vizeléskor is. Aztán amikor már több ideje nappal száraz volt a pelus, nappalra el lett hagyva, de estére csak később és még így is voltak/vannak olykor balesetek (4 éves). Aztán amikor mindig akkor volt nagydolga, amikor ettünk, meg lett beszélve, hogy inkább a wc-be kellene mert már nagylány. Meg néha "túl vizes volt még a bili, hogy használhassa", ami nem tudom mennyire etikus vagy sem, mindenesetre 3-4 évesen teljesen szobatiszta, nagyon nagyon ritkán van már csak baleset, és az is valami nem megszokott dologkor (pl kiránduláson sikertelenül tartogatta a vizeletét).
2021. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Erre nem lehet nevelni. Majd megérik rá. A leírásod alapján ő még nincs kész rá. Az én fiam is novemberben lesz 3. Próbálkozunk ismerkedés szinten a bilivel, de ő sem érett még rá. Nincs elkésve.
2021. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

A sógornőm a 3 éves lányánal azt csinálta, hogy vett sima tetra pelust, meg rá azt a gumi izét. Az közel sem olyan kényelmes, mint a modern eldobható pelenkák (az szinte száraz bepisilés után is, így nem zavarja a gyereket) uh igencsak motivált lett a kislány a bilire szokásban.

Kegyetlenül hangzik, de sos vissza kellett mennie dolgozni anyagi okokból és nem vették fel oviba a pelusos gyereket.

Párszor kicsípte a pisi a fenekét, de konkrétan 1 hét alatt szobatiszta lett.

Több óvónőtől hallottam, hogy érdekes mód 20 éve nem ilyen baromi későn lettek ám szobatiszták a gyerekek (gondolom a mostani generáció se visszamaradott agyilag, hogy ilyen lassan érik meg rá) mert a textilpelus igen kényelmetlen, és jobban motiválja a gyereket a leszokásra. Túl jó pelenkákat fejlesztenek, ami mindig száraz érzetű, mi miatt is szokna le róla a gyerek?

2021. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
6-os, 20 éve? Az unokahúgom 19 éves, és mikor kicsi volt, akkor is szuper minőségű eldobható pelenkát használt mindenki. (szerintem többen, mint most, mert akkor még nem volt divatban a mostani mosipelus.) Nem inkább 40 évet akartál írni? Az öcsém 33 éves, és már nála sem hagyományos pelenkát használtunk.
2021. júl. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
A hugom 23, és anyukám mosta a pelenkát. Nem tudom, mennyire volt elterjedt, nem emlékszem sajnos, én is gyerek voltam még.
2021. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
6, ez mekkora hülyeség. Rengetegen moshatóznak és köztük is pont ugyanolyan arányban szobatisztulnak 3 felett, mint alatt. Igen, tetrázva is.
2021. júl. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Tudom, nem vagyok egyedüli ebben a problémában, de lelkiismeretfurdalásom van, hogy én csinálok/csináltam vmit rosszul..

Igen, fiamat sem veszik be oviba, amíg nem önálló. Sajna a "kicsípi a popsit" nem működik. Fél éve marja neki a kaki és csak mondja, sirdogál, hogy fáj neki.. Mondhatom én neki, hogy mitől fáj, hogy lenne jobb, stb. Azt már meg sem hallja vagy érti..

Minden hétvégén feladom: napi 3 kaki, 10 pisi után csak takarítok és semmi látszatja 1 hónapja sem.

2021. júl. 4. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!