Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Igaz, hogy már el kellene...

Igaz, hogy már el kellene kezdenem bilire szoktatni?

Figyelt kérdés

21 hónapos. Én nem látom, hogy megért volna rá, mégis sokan kérdezgetik más anyukák, nem-e kezd szobatiszta lenni, mert "illene már", hiszen az ő gyerekük már ilyen idősen így meg úgy...

Van bilije, tudja mire való, de ráülni még nem akar. Egy időben jelezte, hogy kakilt a pelusba, de most újabban már nem szól. Nem akarom erőltetni, én úgy tudtam, ezt benne fog megérni, nekem csak kérdezgetnem kell néha, nem e akarja használni inkább a bilit. Kicsit öszezavarodtam, mit kellene nekem tennem?


2021. aug. 5. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha erőlteted, csak gátlásokat fogsz benne kialakítani, aztán hordhatod beöntésre szegényt. Még 2 éves sincs, ha másfél év múlva lesz szobatiszta, az is teljesen rendben van.
2021. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Amikor már stabilan ül, akkor már el lehet kezdeni szépen, türelmesen.

Tudja az anyuka, hogy kb. mikor szokott pisilni.

Amikor levettem a pelenkáját, akkor ráültettem a bilire, hogy kapcsolódjon össze a tudatában a két dolog. Másodjára már bele is pisilt, és nagyon örültünk neki. Persze még jó ideig maradt a pelus, de párhuzamosan a szoktatás is. Ha üres volt a bili, akkor is kézmosás, hogy az is kapcsolódjon össze a tudatában, hogy pisilés, kakilás és kézmosás szorosan összetartozik (Pavlov-kutyája módszer). :)

Tehát nem kell túldimenzionálni, túltervezni. Csinálni kell, türelemmel, apró praktikákkal.

2021. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem. Az meg kamu, hogy a 20 hónapos bilizik. De majd jön olyan válasz is, akinek simán, már olyat is hallottam, akinek 10 hónapos babája bilizett, azt mond amit akar, úgysem tudod leellenörizni.
2021. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Van olyan akinek 2 évesen már szobatiszta a gyerek, de ez a ritkább. Legtöbbször inkább arról van szó, hogy lesi a gyereket meg trenírozza. Ezzel rossz berögződések alakulnak ki. Majd szobatisztul a saját tempójában. Meg kell rá érni. Érezni az ingert, tudni visszatartani....stb
2021. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem


De érdemes bilit vagy ec szűkítőt venni

Nézegesse, beszélgettek mire való.. stb

2021. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Wc

Nem ec

Bocsi

2021. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Engem is csesztetnek a rokonok ezzel... "már a bilibe KELL kakálnia!" 2,5 éves, a közelében sem jár a szobatisztulásnak.

Nekem a védőnő is azt mondta, hogy ne erőltessem semmiképpen, majd megérik rá.

2021. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!