Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor érdemes elkezdeni a...

Mikor érdemes elkezdeni a kisgyereket bilire-szobatisztasagra szoktatni-tanitani?

Figyelt kérdés
Kislanyom 1 éves és már többen, főleg az anyósom azzal zaklat egy ideje h mikor teszem mar bilire a kislányt...nem korai még?!

2020. nov. 11. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Kétéves kor körül lehet próbálkozni. Addig még nem érett rá.
2020. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Mi 1,5 évesen kezdtük.


Eleinte csak játékból csücsültettük rá, amíg kiengedtük neki a fürdővizet.


Amikor, esetleg produkált is bele valamit, nagyon megdícsértük, hogy "megetette" a békát. (Béka formájú a bili.)


Most 2 éves, esténként fürdés előtt, már maga tolja le a nacit és ül rá és lelkesen pisil is bele.


Napközben csak jelezni szokta, ha pisilt a pelusba, de odáig, még nem jutottunk el, hogy napközben is elmenjen "békázni".


Majd lassan...szerintem, ovikezdésig, bőven meg fogja tanulni. Egyenlőre, nem izgulok rajta.

2020. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
1 évesen teljesen felesleges. Majd 2 évesen esetleg. Az én lányom 3 éves kora után lett szobatiszta.
2020. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Ha még minimum 1,5 évig fél tucat váltóruhával és bilivel a szatyorban akarsz egy 10 perces útra is menni, akkor nyugodtan elkezdheted a szoktatást (én idomításnak nevezném, - pár ismerősöm EC-zik, hát az is maga a tragikomédia).

Egyéb esetben vársz, míg maga kezdi jelezni és már van olyan szinten, hogy meg lehet vele beszélni (érti és válaszol).

2020. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Totál gyerekfüggő. Nagylányom három éves kora előtt picivel hagyta el a pelust. Sokat kínlódtunk ezzel, nehéz menet volt.

A kicsit olyan 1,5 éves kora körül kezdtem itt-ott bilire ültetni, 2 éves kora előtt kicsivel egyszercsak nem engedte, hogy fürdés után bepelenkázzam. Soha többet nem pisilt be se éjjel-se nappal, én lepődtem meg a legjobban.

2020. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Mikor megtanul járni a gyerek, akkor már ösztönösen érdeklődik. Kell hagyni sokat meztelenül játszani. Mutatni kell neki a nagyok hogy csinálják.

2 éves korban a legrosszabb a szobatisztaságot elkezdeni. Ilyenkor már szégyenlős a gyerek, mert megszokta a pelenkát, és makacs is. Hamar visszafejlődik, mert megbántódik, ha parancsszóra kell pisilnie, kakilnia, vagy úgy szabályozzuk az ügyet hogy nem tetszik neki.

3 évesen már nem sok beleszólást enged a gyerek a szülőknek a szobatisztaságába. A gyerek már öntudatos csak akkor lesz szobatiszta, ha jól viselkednek vele, vagy az érdeke úgy kívánja. Előfordul, hogy megbosszulja azt, hogy idáig nem foglalkoztak a szobatisztaságával.

A pelenkareklámozóknak érdeke elvenni a szülők kedvét a szobatisztaságtól a 2 éves kor ajánlásával. Vásároljanak minél több pelenkát! Nem érdekel, ha leszavaznak, az igazságot akkor minden alkalommal meg fogom írni.

2020. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Meztelenül játszani... ez most komoly??
2020. nov. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Két éves kor előtt semmi értelme nekiállni. Csak kudarcélmény, kínlódás, és ha "ügyes" vagy, még krónikus székrekedést is belenevelsz a gyerekedbe, annak minden következményével együtt (pl. aranyér).

2-3 éves kor között tavasszal kezdd el. Nyáron sokkal egyszerűbb, kevésbé fázhat meg, ha bepisil stb.

Anyósodat állítsd le, de határozottan!

2020. nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

#6: nem a pelenka reklám miatt felesleges. Hanem mert 2 éves kor alatt a gyerekek többsége nem képes erre. Lehet idomitani, persze. Csak semmi értelme mert néha sikerül, néha nem (inkább nem) aztán moshatsz örökké és persze mindig mindenhova váltó ruhát kell vinni.

Értelme semmi, bőven kibirok fizetni havi 5-8 ezret pelenkara.

2020. nov. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Ez a 2 éves kor előtt felesleges ez akkora hülyeség. 1 éves és 1 hónapos korától csak bilibe ment a kaka a fiamnál. Én meg olyan hülye voltam hogy a pisilést nem is tanítottam, mert ugye nem lehet hogy ilyen kicsinek szobatiszta...

Nem volt 2 éves mikor bejelentette, nincs több pelus. Nem is vette fel, éjjelre alig engedte hogy ráhúzzam, és nem is kellett. 2 éves kora körül szobatiszta lett. És ez nem a középkorban volt, mint nagyanyáinknál hanem most 1,5 éve!

2020. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!