Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Még nem jött ez az ideje de...

Még nem jött ez az ideje de érdekel a téma. Ki hogyan szoktatta szobatisztaságra a gyermekét?

Figyelt kérdés

Nálunk tavasszal lesz 1.5 éves és ahogy jó idő van szeretném elkezdeni. Hogy álljak neki? Honnan tudom érett e rá?


Sima hagyományos bili vagy a wc kialakítású "bili" ami hasznosabb? Nekem a wc kialakítás szimpatikusabb, az jobban hajaz az igazira és olyan mint a "nagyoké"


Ötletek? Tippek? Tapasztalatok?



2021. nov. 16. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

En nem kezdenem( és nem is kezdtem ilyen korán )

A nagyobbik lányom novemberben töltötte a kettőt és következő év július augusztusra szobatiszta lett. Nem volt soha baleset sem. És 2 héten belül éjszakára sem adtam már rá.

A kisebbik májusban lett 3eves és nyáron teljesen szoba tiszta lett szinten éjszakára is, baleset nélkül.

Egy ismerősöm egy évvel korábban kezdte, és pont egy évig nem lett szoba tiszta a gyerek, folyamatos balesetek voltak, teljesen idegsokkos volt az anyuka. En részben ezért is vártam vele, és sokkal jobban jártam.

Persze lehet a te gyereked más, és sikerül már a nyáron ennyi idősen.

Egyébként sima bili volt a nagyobbiknak. A kicsinek meg a WC-re volt szűkítő. Mivel akkor már a nagy is bőven azt használta, a kicsi is azt akarta. De nem is bántam, mert a nagyot nem volt egyszerű a bilirol WC-re szoktatni, valami miatt félt tőle..

2021. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1vagyok.

Egyébként en is nyáron szoktattam őket.

Bugyi volt rajtuk az udvaron, és ott volt kéznél a bili. Meg nyilván bent is. De bent még többször voltak bugyipelusba.

2021. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Az én nagyobbikam későn kezdte, 3 évesen szólt, hogy neki nem kell pelenka, mert látta, hogy a többieknek nincs a bölcsiben. De így is megszenvedtük az első két hetet, napi 2-3szor bepisilt. A kicsi ekkor volt 1,5 éves, ő is tiltakozott, hogy ha a nagyobbnak nem kell, akkor neki sem. Sokkal kevesebb baleset volt vele.

Természetesen kb. 3 óránként küldtem őket pisilni, plusz gyakran kérdeztem, hogy kell-e nekik, mondjuk mindig nemmel feleltek (szerintem a kicsi nem is ismeri azt a szót, hogy igen, mindenre nemmel felel).

Ez volt nyáron. Most ott tartunk, hogy nappalra egyiknek sem kell, a nagy teljesen balesetmentes, a kicsinek úgy kb. két hetente egyszer besikerül. Éjszakára mindkettő kap még pelenkát, szükség is van rá, szóval nem csak elővigyázatosságból.

2021. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem szoktattam direktbe. Amikor kezdte maguktól is érdekelni őket a vécé meg már szóltak, hogy bement valami, akkor raktunk ki szűkítőt is, meg ott volt mellette egy bili is. És ha használták, akkor volt nagy dicséret :) Nyáron meg már adott volt, hogy ne legyen rajtuk pelus. Ha már érett rá, akkor zavarni fogja a pelenka. Ugyanakkor ez annyira egyéni, hogy melyik gyereknél mikor és hogy alakul. Nálunk a nagyobbik fiam 2 és fél évesen szokott le, két hét múlva már nem volt egy baleset se. A kisebbik is ilyen tájt kezdte, de még középső csoportban is hordtam haza a délutáni alvás után az ágyneműt, meg sokszor történt baleset, ha belemerült a játékba. De aztán csak kinőtte ő is (akkor nagyon aggódtam, de orvos mindent rendben talált, óvónénik meg nyugtattak, hogy minden csoportban akad ilyen gyerek is).
2021. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3%
nem lehet direkt szoktatni, látni fogod, amikor érett rá, másfél évesen még több mint valószínű, hogy korai
2021. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%

Fiam aprilisban volt 2 éves. Aprilis végen kezdtük el, szimplán nem adtam rá pelenkát. Az első nap 14db pisis nadrágja lett. Napi 286x kérdeztem meg, hogy kell-e pisilni. Kb oranként a bilire is ráültettem. Ült rajta egy 10percet, felallt, lépett 2-t majd bepisilt.

En nem adtam fel. Kb a 3.napon belepisilt a bilibe. Na ott tapsvihar, dicséret hegyek. Még az apjat is felhivtuk elmesélni neki.

Onnan egyre többször szólt. Kb 2 hét alatt már nem volt pisis gatya. A lakasban a bilibe ment, az udvaro meg mindig lepisiltük a pityubáttya kocsijának a kerekét (keresztapja autója nalunk van tárolva). Csak szolt, hogy pityubáttya, már futottunk is pisilni.


A kaki nagyobb falat volt. Az úgy 1honapig a gatyába ment. Pelust mar nem volt hajlandó, bilibe meg még nem. Aztán ott is megtört a jég.


Most 2 és fél éves. Estére még kell a pelus alvashoz, de nappal már nem volt rajta azota 1x sem. Baleset sem volt


Én nem bánom, hogy ennyire eröltettem.

2021. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Pityubáttya biztos odavolt, hogy a kölyök folyamatosan telibehugyozta a verdáját...
2021. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%

7!

Látom megfogtad a lényeget...


Egyebként caak hogy megnyugodjon a lelked, igen, odavolt, hogy milyen ügyes, hogy 2 evesen szól...

Egy hasznalhatatlan, külföldi papiros donorautóról van szó, amit a "kölyök telibehugyozott".

Alig vagy paraszt...


6 voltam

2021. nov. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem szoktattam rá, hanem segítettem.

Árulkodó jelek: elbújik ha pisil/kakil, szól róla utólag, reggel üres a pelenka, stb.


Amikor ezek eljöttek, akkor bilit tettem a szobába, játék közben ha voltak jelek, akkor megkérdeztem, hogy rá ül-e a bilire és idővel egyre többször használta szívesen, majd kipróbáltuk pelus nélkül. Voltak balesetek, de ő mondta, hogy bugyit kér, amikor kérdeztem: bugyi vagy pelus?

(3 éves volt.)

2021. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem 1,5 évesen…



Fiam 20 hónapos,

szól már előre rég, mègsem tudja visszatartani, hiába kezdeném bilireültetgetni.. persze meg szoktam kérdezni, szeretne-e.., mert látja a nagytesót,

de ez így hosszú idő

lenne.


Lànyomnál 2,5 éves kora előtt minden arra utalt, hogy képes rá.

Elbújt kaki előtt

Lemerevedett és szólt pisi előtt.


Levettem a pelenkáz:

1. Nap 5 pisibaleset, kaki bilibe

2. Nap 2 baleset


3. Nap csak kiabàlt h “pisilniii”

És ment a bilire egyedül

Innen kérdezgetni sem kellett màr.

3,5 éves 1 kezemen meg tudnàm számolni

2021. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!