Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy vegyem rá a gyereket,...

Hogy vegyem rá a gyereket, hogy ülve végezze a nagy dolgát? (3 éves)

Figyelt kérdés
Pisilés már okés, a kaki viszont mindig bugyiba megy, vagy az éjszakai pelenkába reggel. Állva, falnak, ágynak támaszkodva végzi a dolgát. 3-4 hónapja volt már találat bilibe, de azóta nem. Néha próbálom rávenni, hogy guggoljon, de a kezével int, hogy ne közelítsek. A tyúkot magyaráztam, hogy az is ülve tojik. Az esti mesébe is beleszövöm, mert fejből mesélek.

2021. dec. 15. 16:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Nyáron pelenka nélkül is így végezte a dolgát, plusz ha lehet, elbújik. Elbújva pedig hagytam már magára bilivel, szűkítőn, de mellé ment. :(
2021. dec. 15. 16:42
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen tipikus ez, rengeteg gyerek csinálja. Idővel rájön, hogy wc-n ülve kényelmesebb.
2021. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Vegyél guggolós bilit.
2021. dec. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Jajj, hogy ezzel mennyire ráér még....
2021. dec. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

És ha 4 éves korára érik meg erre, akkor mi lesz? Ezt most komolyan kérdezem tőled!!!


Valaki le fog szólni téged, ettől félsz? Vagy mitől?

Senkinek SEMMI köze hozzá, hogy kakil! Se a védőnőnek, se az óvónőnek, se anyósn


Az én lányom 4 éves koráig kakilt így. És akkor mi van? Semmi.

2021. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Reni 28 ***** válasza:
76%
Az enyém 3,5 éves, ő is állva kakil, pelusban. Eddig 3-szor kakilt bilibe, mikor magára hagytam, de azóta nem. Inkább nem kakil, ha nem adok rá pelenkát. Engem nem izgat, majd egyszer csak leszokik róla
2021. dec. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
A fiam 2,5 éves korától éjjelre sem kellett pelenka, viszont már kiscsoportos ovis volt, amikor még mindig csak pelenkába volt hajlandó kakilni. Felraktam rá, ő elbújt (állva kakilt) és ennyi. Pár hónap múlva szólt, hogy már nem kell, simán elhagyta. Ez olyan volt nálunk, mint az együttalvás, volt pár hónap, amikor az egész család egymás nyakán volt az ágyban, anyósom mindig siránkozott, hogy soha nem fognak külön aludni. Elköltöztünk, mindkettőnek lett külön szobája, első naptól fogva mindenki a saját szobájában ágyában alszik. Amikor a férjem elutazik, akkor át szoktak jönni hozzám, de már nem férünk el, úgyhogy erről is leszoktak :-)
2021. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oviban kicsit unalmas, hogy bemegy a kaki, mert nem tartogatja, így az óvónőnek nem nagy öröm. Itthon ilyen szempontból jól jön ki a lépés, ha épp reggel kell neki. Nem a pelenkához ragaszkodik, hanem az állva kakihoz, bugyi nélkül simán nyomta nyáron.
2021. dec. 15. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!