Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes járni nem tudó gyereke...

Érdemes járni nem tudó gyereket szobatisztaságra tanítani?

Figyelt kérdés

19 hós a fiam. Én látok jeleket, hogy vevő lenne rá (szól kaki előtt, után, pisiléskor..). Hipoton, és még nem jár, így nem tudom, van-e értelme elkezdeni. Így nem tudna egyedül elmenni bilire.

Várjam meg, míg magabiztosan megy? Van tapasztalata valakinek


2021. okt. 17. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Felesleges..

20 hónapos a fiam

(10 hónapja jár is)

Szól kaka előtt, pisinél is sőt van vilibe produktum


De tök felesleges, idegileg éretlen még a visszatartásra.


Nálunk a fél ève szobatisztult nagytesó ( 4 éves) miatt érdekes a bili ès a wc stb



De ez messze van a szobatisztaságtól.

Ha túl har szól és ráül a bilire, akkor sincs türelme megvárni mondjuk, ha 2-3 perc kell..feláll, nem ül meg.

Ráadom a pelust elmegy és kb már ott is a széklet..


Szóval várj vele!

Valószínűleg korán szobatiszta lesz majd egyébként.

2021. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Bilibe


És 3 éves a tesó


bocsi

2021. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg ezt neked kell tudnod. Akarod e vagy nem. Mert ha igen akkor azt jelenti hogy te rakod rá mindíg stb. Az első fiam másfél évesen kezdte. Nála pont az volt a probléma hogy tartogatta, ha időben mentünk(mikor láttam hogy kell már neki) akkor nem volt baleset ha ráhagytam annyira játszott hogy elfeledkezett hogy menni kéne. Aztán 2 évesen simán ment neki.
2021. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
3vagyok az lemaradt hogy már 9és fél hósan járt.
2021. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

1 vagyok


Egyèbként a nagynál én 1,5 évesen néha ráültettem.. volt is siker

De valóban ahogy a 3-as írja.. hogy önmagától nem ment bilire



2,5 éves kora előtt picivel levettem a pelust

1. Nap volt baleset onnan már 1 kezemen meg tudom számolni hányszor.


Viszont szólni nem kellett neki, önmagától ment bilire, csak amikor mentünk valahova ott kellett megkerni, hogy előtte menjen.. utazáshoz sem kellett pelenka és baleset sem volt.


Egy ideig az alváskor még igen.

2021. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Az en fiam 21 hónapos és 13 hónapos kora óta tud járni. Most egyszer szólt magától már, hogy bili és bele is pisilt, illetve fürdés után szokott direkt belepisilni. De én nem látom hogy ez annyira tudatos és rendszeres lenne, hogy ha ő nem tudna járni, akkor foglalkoznék vele. De ezt amúgy te tudod, mert néha meg szerintem érdemes rátenni, főleg ha szól előtte, hogy legyen sikerélménye. Mi megtapsoltuk meg nagyon látványosan örültünk. És látszott rajta mennyire büszke magára. Szóval az élmény miatt szerintem ha ő szól, tedd rá. De én nem erőltetném még ezen túl.
2021. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem simán megpróbálhatod, max. nem megy, csak nagyon figyelj arra is, hogy mikor akar leszállni a biliről.

Hipotón gyerekem egyébként 3 év 8 hónaposan lett szobatiszta, mivel az idegrendszeri érettség szorosan összefügg a nagymozgásokkal, ezért nem meglepő. Ő viszont még véletlenül sem szólt 1,5 évesen, mivel a beszéde is megkésett volt

2021. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Attól még, mert az autóban mondja, hogy jobbra megyünk vagy balra, még ne engedd át a volánt neki...
2021. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hypoton ikrem épp 19 hónaposan indult el, most 3 évesen lett szobatiszta, éjszakára is. Megkésett fejlődésű mindenben, de ebben megelőzte normál tesóját. Első szótagokat mond, a pisi az pí, a kakira azt mondja, "nem pí". Mutatja tesónak, hogy "néé", nézd, de tesó még nem vevő rá.
2021. dec. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!